Distro base

Sekcia: Ostatné 07.10.2005 | 15:28
Tomas   Návštevník
Viete mi poradit ci existuje distribucia Linuxu, ktoru je mozne nainstalovat, tak ako FreeBSD. Iba zaklad a ostatne doinstalovat neskor. Aby ju nebolo treba kompilovat ako gentoo. najlepsie binarne balicky. vdaka
    • Re: Distro base 04.10.2005 | 22:38
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Gentoo+binarky :). V gentoo linuxe je mozne pouzivat aj vopred skompilovane balicky, ale prichadzas tym o moznost optimalizacie. Binarky nainstalujes: # emerge -K nazov_balicku Ale nikdy som to neskusal :). Instaloval by som asi takto: Stage 3(pouzi navod co som pisal, Cast 1), a dalej binarky(namiesto emerge pouzijes emerge -K).
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Distro base 04.10.2005 | 22:53
        Tomas   Návštevník
        Uprimne povedane ta kompilacia ma odradza hlavne preto, ze chcem ten Linux na testovanie a ucenie. Neviem ci Gentoo obsahuje bin. balicky ako iptables, ifconfig, route, ssh, ftp ... Pri mensich kodoch by ta kompilacia ani nevadila horsie ak sa dostane na ranu nieco ako KDE :-(
        • Re: Re: Re: Distro base 04.10.2005 | 23:17
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          stage3 je zakladny system skompilovany... A iptables, route je balik net-tools(myslim), ak uz v stage3 nie je nainstalovany. SSH a FTP by sa malo dat nainstalovat rychlo aj zo zdrojakov(emerge vsftpd...). Pisal som vyssie, ze mozes pouzivat binarky v Gentoo. KDE, X, OpenOffice.Org su urcite ako binarky(dokonca Oo.o-2.0b je len ako binarka :-(.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: Distro base 05.10.2005 | 00:21
            Tomas   Návštevník
            Mas skusenost s reiserFS? Chcel by som ho namiesto ext3. Oplati sa pouzit reiser aj na boot particiu z hladiska vykonu? Pri instalacii staci napisat mkfs -t reiser /dev/hda1 namiesto -t ext3? Ak nie ako na reiserFS pre Gentoo?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Distro base 05.10.2005 | 16:58
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              Hej pouzival som ReiserFS v SuSE. na /boot by som reiserfs nedaval. Na ROOT kludne, len mne vadilo, ze ma male softerove vybavenie na opravu particie. mkfs -t reiserfs /dev/hda1 by malo fungovat, este potom musis upravit FStab.
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Distro base 05.10.2005 | 03:08
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      napr. aj debian. stiahnes mini cd (asi 110 MB), nainstalujes z neho zakalad a zvysok sa taha potom z netu
      • Re: Re: Distro base 05.10.2005 | 15:09
        Tomas   Návštevník
        Je to ono ftp://ftp.hu.debian.org/pub/CDROM-Images/debian/3.1_r0a/i386/iso-cd/debian-31r0a-i386-netinst.iso ?
        • Re: Re: Re: Distro base 05.10.2005 | 15:15
          Tomas   Návštevník
          alebo ftp://ftp.debian.nl/debian-cd/sarge-i386-netinst.iso
        • Re: Re: Re: Distro base 05.10.2005 | 21:31
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          ano je to ono, ale je to stable vetva.
          • Re: Re: Re: Re: Distro base 06.10.2005 | 14:25
            Tomas   Návštevník
            Som stiahol gentoo aj debian, ale ani jedno nenabootuje. Uz som tu raz riesil podobny problem so suse 9.3. Je v novych distrach iny zavadzac alebo preco to nejde? Skusal som to na starsich pc 350 (480M ram)a 600 MHz (256M ram) kedze to chcem na ucenie. Riesenie je cez disketu, ale by ma zaujimalo preco to nebootuje? Mimochodom ten suse 9.3 nabootoval bez problemov na p4.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Distro base 07.10.2005 | 15:28
              Tomas   Návštevník
              Uz to bezi :-) Ten Gentoo som stiahol packageCD, ale to nie je bootovacie bolo treba este minimal alebo universal. vdaka