zavadzac

Sekcia: Konfigurácia 05.10.2005 | 18:47
Avatar daimonion kubuntu  Používateľ
pouzivam zavadzat LILO a chcel by som si k volbam operacneho systemu pridat aj volby "vypnut" a "restartovat" . Da sa to ? Ak ano ako?
    • Re: zavadzac 05.10.2005 | 16:42
      uni   Návštevník
      nejrychlejsi je ctrl+alt+delete a pak stisknout tlacitko vypnout/zapnout na pc (jinak se mi zda trosku zbytecne , aby lilo obsahovalo tuhle volbu a nikde jsem o tom zatim necetl.... to vsak neznamena ze to nejde...nevim :)
    • Re: zavadzac 05.10.2005 | 18:04
      Avatar otrek Mandriva, Gentoo  Používateľ
      nechcem provokovat, ale lilo ale rovnako aj grub je na natiahnutie OS a nie na vypinanie. Ak mas lilo, potom pri vybere stlacis ctrl+x a hodi ti prikazovy riadok. Tam staci napisat nazov jadra, ktory sa ti ma spustit a za nim runlevel, ktory sa ti ma spustit. Ak teda das: boot: linux 0 potom by ti mal na chvilu nastartovat tvoj system a hned potom sa vypne pocitac. Je to ale veeelmi krkolomne riesenie ale neviem ci to bude fungovat. Tu najdes daky manual otrek
      • Re: Re: zavadzac 05.10.2005 | 18:47
        peter golis   Návštevník
        linux 0, respektive nazov jadra (standardne linux alebo vmlinuz/vmlinux) a za tym ako patameter cislo run levelu. run level 0 sluzi pri valnej vecsine distribucii na vypnutie pocitaca. ak si dobre spominam, tak run level 6 je na jeho restart. Takze technicky je to mozne, akurat ze sa v tomto pripade nastartuje linux a potom sa vypne, resp. restartuje. Toto sa da pridat aj do /etc/lilo.conf a tam si to aj pridam. jedna sa o dokaz moznosti aj ked to vyzera ako nepotrebnost. zaujimalo by ma ci je taketo nieco mozne v microsoft like OS, hehe. linux zasa zvladol o kusok viac.