SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti

Sekcia: Hardware a Drivery 23.12.2012 | 23:44
Avatar vladimir   Používateľ
Som absolutny novacik, co sa tyka Linuxu. Mam novy notebook s predinstalovanym SUSE 11...Napriek tomu, ze sa notebook automaticky pripoji pomocou network manageru na bezdrotovu siet, prehliadac sa nepripoji na ziadnu stranku. SKusal som upravovat nastavenia firewallu/uplne ho deaktivovat, ale problem stale pretrvava...dakujem za akukolvek pomoc.
    • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 24.12.2012 | 01:52
      Avatar menom   Používateľ
      A z iného zariadenia (notebooku,mobilu,tabletu) funguje internet ?
      Toto by mohlo pomôcť.
      • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 24.12.2012 | 11:07
        Avatar vladimir   Používateľ
        Ano, internet bezne funguje na ostatnych PC aj z mobilu. Ide o uplne novy notebook HP 655 z predinstalovanym SUSE linuxom. Networkmanager by mal byt schopny automaticky nakonfikurovat pripojenie, ale intenet stale nefunguje...Skusal som aj manualne nastavovanie cez YAST, ale tiez bez uspechu...
        • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 24.12.2012 | 11:44
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          nebude problém s nastavením mac adresy alebo niečoho podobného? livecd inej distribúcie nakonfiguruje internet správne?
          • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 24.12.2012 | 11:50
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            skus ist prosim ta na adresu http://92.240.248.23 , ze ci ti to pojde v browseri
            • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 24.12.2012 | 12:35
              Avatar default Debian  Používateľ
              urobte radosť už onedlho! ;)
              R.K
              • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 24.12.2012 | 12:55
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                snazim sa len zistit, ci tam nie je problem s DNSkami ...
                • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 24.12.2012 | 13:01
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  ešte ma napadlo... môže byť problém s nastaveniami IPv4 a IPv6, alebo proxy server... alebo neviem čo. OpenSUSE možno zaplo nejakú podobnú múdrosť...
    • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 24.12.2012 | 14:07
      WlaSaTy   Návštevník
      A tá WiFi kam sa pripojuješ je čo zač?

      Je dosť možné, že DHCP neposkytlo korektné informácie.

      Je dosť možné, že susedovi vypli DSL, ale nehal so zapnuté WiFi. Alebo sa jedná o Ad-Hoc s názvom Freenet ktorú v tichosti vytvoril vírus aby nachytal ďalšie počítače. Alebo, nie o sieť na intráku s overením cez rádius to asi teraz nebude.
      • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 24.12.2012 | 14:30
        Avatar vladimir   Používateľ
        Vdaka za odpovede...co sa tyka siete - je to nasa domaca Wifi, na ktorej bezne dlhodobo fungujem...IPv4 a podobne veci by si mal nastavovat network manager sam, ale ako som pisal...manualne nastavovania, ktore som skusal tomu tiez nepomohli.
        Adresa http://92.240.248.23 v browseri tiez nefunguje.
        Najblizsie vyskusam live CD Ubuntu, tak uvidim, ci si to nakonfiguruje spravne. Pri SUSE pravdepodobne nehodlam ostavat, ale aj tak je to dost letdown po vsetkych propagacnych reciach...
        • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 24.12.2012 | 14:31
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          z akého si mesta? možno je v okolí niekto zameraný na opensuse, čo by to vedel dať dokopy :)
        • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 24.12.2012 | 14:40
          WlaSaTy   Návštevník
          Aha, takže jednoduchá domáca sieť.

          Pichni ho cez kábel a daj ho zaplátať. Je dosť možné, že zmenili WiFi kartu a zabudli na pribalenie ovládača do predinštalovaného image. To sa stáva.

          Inak, ak máš enterprise desktop a chceš sa ho vzdať, tak : no comment.
          • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 24.12.2012 | 16:06
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            a co je v /etc/resolv.conf ?



            pripadne nam pastni vypis z


            sudo ifconfig
    • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 24.12.2012 | 14:58
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      V Enterprise verzií máš aj technickú pomoc zdarma na nejaké obdobie, otvor si príručku, tam bude aj kontakt, kde môžeš napísať, alebo zavolať.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 24.12.2012 | 18:11
        Avatar vladimir   Používateľ
        Vdaka este raz...skusim sa s tym zajtra pohrat...to, ze dam SUSE prec, zo mna hovori skor momentalna nervozita:)
        Btw., po pripojeni kabla internet ide uplne bez problemov, takze by to mohol byt ovladac wifi karty(skusim zajtra este pripojenie k nejakej inej sieti) ...v tom pripade mam este hlupu otazku...co znamena zaplataj to - existuje na tieto veci automaticka funkcia, ci musim ovladace hladat rucne?
        • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 24.12.2012 | 18:22
          WlaSaTy   Návštevník
          Takže to naozaj vyzerá na problém ovládača WiFi. Skúšanie pripojenia sa na inú sieť Ti nepomôže.

          Zaplátanie systému je súčasť správy programového vybavenia. Pripoj to cez kábel, a nájdi už nainštalovaný program YaST. A skús uhádnuť na čo je.
          • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 24.12.2012 | 18:35
            Avatar vladimir   Používateľ
            Dik:) YaST som uz medzitym stihol trochu prekutrat, tak to snad zvladnem:)
            • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 24.12.2012 | 19:56
              WlaSaTy   Návštevník
              Hľavne v ňom nerob psie kusy, a pozri si návod. Je síce pre server, ale od desktopu sa táto kapitola moc nelíši.
              • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 24.12.2012 | 22:24
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                pomohlo by, aka je to sietovka, ak je to napr. ath9k, tak panboh zaplat ... mam ju v notase a viem, co je to za peklo ...
                • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 25.12.2012 | 00:23
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Prd. Ten NB bol dodaný s Enterprise OS a s ním aj musí fungovať. Je to na faktúre.

                  • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 25.12.2012 | 00:55
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    napadla ma jedna... možno šialenosť... ale možno je chyba priamo vo wifi vysielači. Teda že je to nastavené tak, že to na Linuxe jednoducho nechodí.

                    Stretol som sa niečím takým v Blave. Na Macbooku s Mac(k)om ide, na rozbitom Aceri s Linuxom (Greenie 5j myslím) nešlo. Ani za svet.
                    • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 25.12.2012 | 02:02
                      WlaSaTy   Návštevník
                      To Ťa napadlo v Hlave pred tým ako si porovnal cenu toho notebooku s Windows 8 a s SLED ?

                      Bože, chlapi. Konečne sa dodáva železo s podporou enterprise a hneď každý hádže flintu do žita. Rovno, na vianoce.
                      • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 25.12.2012 | 02:19
                        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                        K tomu sa dá napísať len šťastné a veselé. Myslím si že by pomohlo to čo som písal na začiatku tohoto vlákna.
                        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                        • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 25.12.2012 | 02:36
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Ono by vôbec stačilo, keby sa pozrel do tej príručky. Mikrovlnku aebo televízor nikto nepoužíva bez toho, aby sa do pozrel do dodanej príručky.

                          Ale, to je jedno.
                          • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 25.12.2012 | 04:08
                            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                            Jasne bratu. Je to chyba neobrátiť sa na odbornú pomoc, ešte s tým keď som si ju zaplatil pri kúpe tovaru. Ovláfače spadajú do jej kompentencie, určite sa dá niečo skompilovať, ale ako si už spomínal update to môže hravo vyriešiť. Takže hor sa updatovať.
                            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                            • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 25.12.2012 | 12:32
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Nerozumiem prečo by bolo treba niečo kompilovať.

                              Keď výrobca dodáva enterprise produkt, tak za neho ručí. A navyše, ak ho dodáva, tak sa na tú kombináciu vzťahuje záruka ktorá pokrýva deklarovanú funkčnosť.

                              Ale, to je jedno.
                      • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 25.12.2012 | 10:24
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        napadlo ma to po tom, čo som bol v miestnosti, kde sa dalo chytiť 5 wifi sietí, (asi) všetky okrem tej, ktorú vytváral wifi router meter odo mňa. aká tam už bola chyba, to neviem. Ale na JablkoSMakom to poznalo.
                        • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 25.12.2012 | 20:09
                          Avatar vladimir   Používateľ
                          Vdaka vsetkym za zaujem/support. Dnes moc nebol cas sa s tym zapodievat, ale pre uplnost informacie som narychlo otestoval pripojenie na dalsiu wifi siet s rovnakym vysledkom ako doma - tj. pripojenie k sieti funguje, ale internet nebezi.
                          Ak bude zajtra cas, prezriem si veci na YOU (je tam toho strasne vela) a v pripade potreby to doriesim s oficialnym supportom. Dam vediet, ako to dopadlo, este raz, dik moc vsetkym:)
                          • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 25.12.2012 | 20:21
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Tak ako som predpokladal.

                            Inak, podpora Ti odporučí ako prvé to, čo tu už bolo odporúčané. Teda, aplikovanie záplat, patchov alebo opráv software. Je jedno ako to nazveš. Ak sa Ti chce čakať na ich odpoveď, tak počkaj. Inak si pozri ako si sám aktivuješ tie opravy. Príručku máš pribalenú k notebooku, a dostal si aj link tuná v diskusii. A ajtak, väčšina chýb nahlásených platenej podpore je už dávno odsytánená. Len si tie opravy ešte klienti neaplikovali.
                            • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 26.12.2012 | 16:31
                              Avatar vladimir   Používateľ
                              Predpokladal si uplne spravne a problem je uz SOLVED. Momentalne pisem z noveho notebooku so SUSE. Velmi dakujem za vsetky rady a zaujem.
                              V HP zacali pred casom pouzivat wifi karty atheros, ale nezmenili driver...nie som sam, co tento problem riesil, nehladiac na OS...ak to niekomu inemu v buducnosti pomoze, treba sa regnut pre online update, v kolonke optional je driver pre atheros karty.

                              Ak by som to mal zhrnut - SLED vyzera byt skutocne super OS, vsetko funguje automaticky a intuitivne, takisto notebook vyzera byt /nie len za tie prachy/ pekne spracovany, aj ked to sa ukaze hlavne casom.

                              Je fakt velka skoda podobnych pociatocnych problemov s notebookom, u ktoreho sa predpoklada prve stretnutie pouzivatela s Linuxom, kedze prvy dojem byva castokrat najdolezitejsi...

                              Anyway...este raz velka vdaka vsetkym...
                              • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 26.12.2012 | 16:51
                                WlaSaTy   Návštevník
                                K tým počiatočným problémom. Chybička sa vlúdila a v rámci záruky Ti ju odstránili. To je myslím že lepšie ako keď si kúpiš drahý OS bez podpory ale zato s pribalenými blbosťami strpčujúcimi život (ten kripelware kričiaci zaplať si ma je povestný) a s schovanými ovládačmi...


                                Takže, z môjho pohľadu je takéto stretnutie dobrým znakom.
                              • Re: SUSA Desktop Enterprise - nefunkcny internet po pripojeni k sieti 26.12.2012 | 21:12
                                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                super, blahozelame a vitame ta v rodine spokojnych linux uzivatelov ;-)