Grafická karta nvidia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.12.2012 | 19:13
Avatar apop Ubuntu 12.04  Používateľ
Dobrý deň. Mám problém s grafickou kartou na ubuntu 12.04. V pc mám dve grafiky jedna je od intelu nejaka integrovaná a druhá je Nvidia gt610m . Prosím vás ako zistím ktorá grafika je nainštalovaná a práve sa používa. A ako nainštalujem aktuálny ovládač na nvidiu pretože keď inštalujem ovládač manuálne tak sa mi rozlíšenie zmení na 640x480 a pomôže len keď odstránim xorg.conf vtedy mám normálne rozlíšenie. Ďakujem za odpovede.
    • Re: Grafická karta nvidia 25.12.2012 | 22:23
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      presný typ NB ?
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Grafická karta nvidia 26.12.2012 | 00:01
        Avatar apop Ubuntu 12.04  Používateľ
        Lenovo ideapad g580
      • Re: Grafická karta nvidia 26.12.2012 | 09:35
        Avatar apop Ubuntu 12.04  Používateľ
        Ale uplne presne je to tento:http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-g580-dark-metal-d375129.htm
    • Re: Grafická karta nvidia 26.12.2012 | 14:44
      Rudolf   Návštevník
      Upgradni na 12.10, je tam verzia Xserveru, ktora teoreticky bude vediet pracovat v buducnosti s ovladacmi od NVidie pre optimus, ak niekedy nejaký budu, desi na Iňťerňete som čítau. Zatial ti musi stacit bumblebee. Na bumblebee existuju repozitare v ubuntu, postupuj podla navodu. Ak budes chciet rozbehat CUDU, ta ide vraj aj bez bumblebee. Hold NVidia zatial nerobi drivery pre optimusy pod linux.
      Existuje este jedno take velmi dobre riesenie, ktore dostatocne neukojilo moje potreby, a to vypnut NVidia grafiku v biose. Vyhoda tohto riesenia je nizsia spotreba a teda aj dlhsia vydrz baterie nb. Ale kedze je aspon raz za den potreba pohrad sa s cudou pripadne spustit si nejaku tu peknu farebnu hru, alebo sa pozerat jak ryche ti lietaju gulocky v glxspheres tak toto riesenie vobec neodporucam. Ale ak je to len na kancelarsku cinnost je to rozumna volba.
      • Re: Grafická karta nvidia 26.12.2012 | 15:09
        Avatar apop Ubuntu 12.04  Používateľ
        Dakujem uz som to poriesil. Mam normalne intel grafiku akurat ked sa idem hrat tak cez bumblebee spustim nvidiu.