wifi broadcom sba driver

Sekcia: Hardware a Drivery 27.12.2012 | 12:26
Avatar apop Ubuntu 12.04  Používateľ
Dobry den. Mam ubuntu 12.04 wifi mi islo paradne mal som aktivovany ovladac lenze ked som dal instalovat aktualizacie ak wifi je nefunkcne a driver uz nie je aktivovany. Ak ho chcem aktivovat tak to neide pise me ze chyba var/jeckey.log a z netunemozem stiahnut kedze nemam pripojene a cez ethernet ked strim kabel tak ma nepripoji.
    • Re: wifi broadcom sba driver 27.12.2012 | 12:39
      Avatar default Debian  Používateľ
      Si si istý správnosťou informácii, ktoré zadávaš keď sa chceš pripojiť cez kábel? Neviem čo máš za pripojenie, a aký typ prihlasovania do siete používaš, ale keď zmeníš pripojenie, dakedy pomôže zakázať a potom povoliť sieť, a v tom logu jockeyu asi bude, že sa mu nedá pripojiť čo je logické.
      R.K
      • Re: wifi broadcom sba driver 27.12.2012 | 12:46
        Avatar apop Ubuntu 12.04  Používateľ
        áno som si istý keď pripojím kábel rj45 do ethernet dierky :D ani neblikne nic sa proste nestane. Takže do internetu sa nemôžem žiadnym spôsobom pripojiť. A keď dám aktivovať ovládač na wifi tak mi napíše toto Prepáčte inštalácia tohto ovládača zlyhala. Pre viac info sa prosím pozrite do súboru so záznamami /var/log/jockey.log
        • Re: wifi broadcom sba driver 27.12.2012 | 12:50
          Avatar default Debian  Používateľ
          Tak ten log zaves na pastebin a daj ho sem link.
          R.K
          • Re: wifi broadcom sba driver 27.12.2012 | 12:56
            Avatar apop Ubuntu 12.04  Používateľ
            UFF to je obrovský výpis hodil som ti to tu lebo som na windowse a ten je trosku taky no .
            výpis : http://leteckaposta.cz/317368792
            • Re: wifi broadcom sba driver 27.12.2012 | 16:27
              WlaSaTy   Návštevník
              2012-12-27 11:46:27,487 DEBUG: BroadcomWLHandler enabled(): kmod disabled, bcm43xx: blacklisted, b43: blacklisted, b43legacy: blacklisted


              Ovládač pre WiFi Broadcom sa dostal na čiernu listinu a tak bol dočasne zakázaný. Nepredpokladám, že by si chcel vymeniť WiFi kartu za nejakú inú. Takže, budeš musieť spojazdniť pripojenie po kábli a skúsiť novšie záplaty.
              • Re: wifi broadcom sba driver 27.12.2012 | 18:03
                Avatar apop Ubuntu 12.04  Používateľ
                No tak konecne som rozbehal ethernetove pripojenie :D teraz sa mozem pustit do wifi
                • Re: wifi broadcom sba driver 27.12.2012 | 18:10
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  v čom bol problém?
                  R.K
                  • Re: wifi broadcom sba driver 27.12.2012 | 18:16
                    Avatar apop Ubuntu 12.04  Používateľ
                    Tak nejaky bug tam je na tej karte ethernetovej ale ked s tym ma niekto problem je to atheros ar8162 nainstalovat compt-wirelees presne podla tohto navodu http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2050126
                • Re: wifi broadcom sba driver 27.12.2012 | 18:13
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Predpokladám, že poznáš program update-manager. Začni s ním.
                  • Re: wifi broadcom sba driver 27.12.2012 | 23:10
                    Avatar apop Ubuntu 12.04  Používateľ
                    uf tak zatial nic mam broadcom bmc4313 ale neviem to rozbehat .
                    • Re: wifi broadcom sba driver 27.12.2012 | 23:46
                      WlaSaTy   Návštevník
                      WiFi karty Broadcom majú teraz problém s jadrom, je to vidno na viacerých distribúciách. Uvidíme kedy to opravia. Zatiaľ to vyriešilo elegantným spôsobom len SLED.

                      Inak, to že majú WiFi Broadcomy problém je podobná situácia ako pred rokmi keď tým trpeli zas Atherosy. A momentáľne sú Atherosy jedny z najlepšie podporovaných kariet. Svojho času predbehli aj Orinoco ktoré sa používali v priemysle.

                      A s tou metalikou Atheros, tak hǎvne nemaž tie zdrojáky ovládačov. Je dosť možné, že ich po upgrade jadra budeš ešte potrebovať keďže ovládač na tú kartu si zatiaľ nenašiel cestu do distribučných jadier.

                      Holt, toto je peklo príliš nového a exotického železa.
                    • Re: wifi broadcom sba driver 27.12.2012 | 23:50
                      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                      Neviem či ti to pomôže v Ubuntu, mám v booku rovnakú wifinu a v Debiane som ju rozbehal s týmito príkazmi (pod rootom):

                      m-a a-i broadcom-sta
                      echo blacklist brcm80211 >> /etc/modprobe.d/broadcom-sta-common.conf
                      update-initramfs -u -k $(uname -r)
                      modprobe -r b44 b43 b43legacy ssb brcm80211
                      modprobe wl
                      iwconfig
                      • Re: wifi broadcom sba driver 28.12.2012 | 11:24
                        Avatar apop Ubuntu 12.04  Používateľ
                        Hned prvy prikaz mi ukaze chybu Build of the package broadcom-sta-source failed! How do you │
                        │ wish to proceed?

                    • Re: wifi broadcom sba driver 27.12.2012 | 23:59
                      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                      Ale ak sa nemýlim v Ubuntu 12.04 mi šla wifina mi hneď.
                      • Re: wifi broadcom sba driver 28.12.2012 | 11:16
                        Avatar apop Ubuntu 12.04  Používateľ
                        Aj mne isla po nainstalovani ubuntu ale po updatoch neide
                    • Re: wifi broadcom sba driver 28.12.2012 | 00:10
                      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                      Soráč, nevšimol som si že ti wifi nefunguje po updatoch,,,
                      • Re: wifi broadcom sba driver 28.12.2012 | 00:33
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Tak to vypadlo zrovna na sviatky, sa stáva.

                        Neviem či by sa kôli tomu oplatilo skúsiť jadro z kernel.org, ale to závisí od priority problému. Možno to po sviatkoch opravia.
                        • Re: wifi broadcom sba driver 28.12.2012 | 00:42
                          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                          Nemôžem si pomôcť ale Ubuntu je čím ďalej tým menej stabilné, nahodil som na skúšku práve 12.04 a hneď po čistej inštalácii mi vyskakovali samé chybné hlášky. Nie som programátor ale bežný užívateľ ale z takého systému by som asi nemal dobrý pocit. Aj to je jeden z dôvodov prečo používam stable Debian. Nie som posadnutý najnovšími verziami softov, ale potrpím si na stabilitu jediného OS nahodeného v mojom booku.
                          • Re: wifi broadcom sba driver 28.12.2012 | 01:21
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Ubuntu implementuje veľa noviniek ktoré je treba otestovať. A s každou novinkou sa vnášajú nejaké chyby. Ak Ti nejde o novinky, tak je Debian lepšou voľbou.

                            Inak, mne 12.04 žiadne také pády ako popisuješ Ty neukázalo a fungovala mi aj akcelerácia na VIA Chrome bez problémov a priamo po inštalácii a vyhodení nového Gnome s 3D desktopom. Ale, handrkovať sa o tom, že niekomu niečo nešlo bez riešenia je blbosť.

                            Brú noc.
                            • Re: wifi broadcom sba driver 28.12.2012 | 02:20
                              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                              Však ale nahodíš nanovo systém, hodiš updaty a blbne ti desktop, čo už potom nariešiš? Nemám desktop na to aby som sa hrabal v systéme a hľadal prečo to alebo ono nejde a čakal že po ďalšom update nepôjde zase niečo iné. Keby sa jednalo o hardvér že nejde nepoviem ani slovo a hľadal by som riešenie. Ale hovorím netrápi ma to, lebo som bol len zvedavý po rokoch na Ubuntu,,,
                              • Re: wifi broadcom sba driver 28.12.2012 | 02:51
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Obnovím systém zo zálohy alebo použijem dočasne LiveCD s chrootom kým to neopravia.

                                A keby som to mal na prácu, tak využijem služby SLED alebo RHEL.

                                Ale, to čo opisuješ Ty som ja osobne nezažil. Posledne mi akurát tak padol upgrade na 12.10. Alokoval som málo pamäte a procesy jednoducho popadali. U Teba by som odporučil skôr skontrolovať RAM.
                    • Re: wifi broadcom sba driver 28.12.2012 | 00:25
                      Avatar menom   Používateľ
                      Pokiaľ by to stále nestačilo, tak nainštaluj balíky

                      firmware-b43-installer

                      b43-fwcutter
                      • Re: wifi broadcom sba driver 28.12.2012 | 11:23
                        Avatar apop Ubuntu 12.04  Používateľ
                        Toto som tiez skusal . Som sa o tom docital na forach ale nic
                      • Re: wifi broadcom sba driver 28.12.2012 | 11:40
                        Avatar apop Ubuntu 12.04  Používateľ
                        Takze po dlhom hladani na internete som som to vyriesil stacilo modprobe brcmsmac
                        • Re: wifi broadcom sba driver 28.12.2012 | 13:38
                          Avatar apop Ubuntu 12.04  Používateľ
                          ale aj tak wifi stale vypadava
                          • Re: wifi broadcom sba driver 28.12.2012 | 14:16
                            Avatar menom   Používateľ
                            Takže si zasunul modul, keď pomohlo tak fajn.

                            Ohľadom vypadávania -
                            Mohol by si skúsiť:
                            Pravým tl. klik na ikonu Network Managera, vybrať Edit Connections.
                            Na karte Wireless označiť pripojenie a Edit.

                            A zrušiť zaškrtnutie "Connect automatically" v nastaveniach a Save.
                            Zruš to pri všetkých dostupných sieťach, tá automatika zvykne robiť problémy.
                            • Re: wifi broadcom sba driver 28.12.2012 | 14:30
                              Avatar apop Ubuntu 12.04  Používateľ
                              Stale to neskutocne vypadava. Ale neide mi do hlavy PRECO ked chcem nainstalovat dodatocne ovladace na wifi tak stale vyhodi tu pri...rbanu chybu
                              Prepáčte, inštalácia tohto ovládača zlyhala.
                              Pre viac informácii sa, prosím, pozrite do súboru so záznamami: /var/log/jockey.log

                              Teraz mi wifi ide neskutocne pomaly a vypadava.
                              • Re: wifi broadcom sba driver 28.12.2012 | 18:32
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Myslíš túto chybu? Myslím, že som to už tam vysvetloval.
                                • Re: wifi broadcom sba driver 28.12.2012 | 18:41
                                  Avatar apop Ubuntu 12.04  Používateľ
                                  No jo ale ako to mám spojazdniť žeby to išlo tak ako pred inštaláciou updatov.
                                  • Re: wifi broadcom sba driver 28.12.2012 | 23:21
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    Tiež som tam písal: a skúsiť novšie záplaty. Pravdepodobne budeš musieť počkať až kým sa na to nepozre zopár ľudí po sviatkoch.
                                    • Re: wifi broadcom sba driver 28.12.2012 | 23:47
                                      Avatar apop Ubuntu 12.04  Používateľ
                                      Uz som z toho sialeny :D moja wifi karta je presne Broadcom BCM4313 [14e4:4727] (rev 01) nasiel som na nete ze s tymto tipm karty su strasne problemy.
    • RE: wifi broadcom sba driver 01.05.2014 | 15:18
      Avatar Patricia   Návštevník

      Dobrý deň, potrebujem nainštalovať broadcom lenže pri inštalácii mi vyhodí chybu update.cpp 1179, neviete mi niekto poradiť? Vďaka

      • RE: wifi broadcom sba driver 02.05.2014 | 23:08
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

        distribucia, model notebooku, sposob instalacie?