irda - help

Sekcia: Hardware a Drivery 10.10.2005 | 16:55
redo   Návštevník
Zdravim. Ma niekto skusenosti s infra pod linuxom??? Poradte neaky soft lebo sam som zatial ziaden nenasiel. To IRDA je na zakladnej doske a win pouzival neaky ovladac pre manufakture device alebo nieco podobne!!! Man Mandrivu 2005 LE. Dik za help redo
    • Re: irda - help 05.10.2005 | 17:25
      peter golis   Návštevník
      ahoj, infra je rozhranie. jeho konfiguracia sa lisi podla toho na co ho clovek chce pouzit. pripojit telefon? pouzivat dialkove na televizor/prehravac videa alebo pesniciek? pripojit IRDA tlaciaren? spravit si siet cez IRDA ? to posledne neodporucam. mna z toho zvyknu boliet oci.
      • Re: Re: irda - help 07.10.2005 | 11:35
        redo   Návštevník
        iba ten telefon pripadne ten ovladac pre totem .
        • Re: Re: Re: irda - help 07.10.2005 | 13:04
          peter golis   Návštevník
          ano, v tom je problem. irda pouzivane namiesto kabla k telefonu ma priamo podporu v linuxe, irda ma vlastny prenosovy protokol a dalsiu vrstvu ktore sa stara o nahradu com (resp. lpt) portu. ale dialkove ovladanie ide priamo bez toho. dialkovy ovladac priamo vysle nejake cislo (pochopitelne v dvojkovej sustave) a nic ine. tekze nie je mozne mat naraz zapnuty telefon a ovladat si telku (resp. prehravac) na pocitaci. ale mozne to je ked clovek vypne infra demon (pre telefon) a zapne lirc (pre dialkove) a opacne. konfiguracia, tu som robil kedysi rucne. vlastnim totizto hnusny infra port (MA-600) ktory nemal priamu podporu takze som sa zapotil. dialkove sa mi nepodarilo spojazdnit, a ani som nemal preco. hlucny pocitac ;-) mozno existuju aj nejake klikacie nastroje, ale da sa postupovat aj cez IRDA HOWTO
          • Re: Re: Re: Re: irda - help 10.10.2005 | 16:55
            redo   Návštevník
            Vdaka za typ skusim a dam vediet ako to dopadlo