Uplny zaciatocnik v linuxe

Sekcia: Ostatné 06.10.2005 | 01:06
tonco   Návštevník
Zdravim vsetkych priaznivcov LINUXU.Do teraz som bol spokojny s WINXP az naposledy ked som ho kvoli PHP+MySQL+APACHE musel reinstalovat 4 krat do dna lebo som to nevedel rozbehat.Na zaciatku to slo v pohode ale ked som sa pripojil na net tak sa mi to zrutilo.Stiahol som najnovsie a este aj 3 starsie baliky PHP_HOME_EDITION a furt mi to padalo.Tak som sa rozhodol prejst na LINUX. Teraz som si nainstaloval Mandrake 10.0 ale kedze som v zivote nikdy nepracoval s LINUXOM tak neviem kde mam hladat. Control panel, mam problem s instalaciou HARDWARE ako napr. SB AUDIGY 2 NX, alebo modem. A neviem kde to stiahnut a ani ako to nainstalovat. Tak by som poprosil o radu ako mam zacat kde s cim pripadne ci mam zmenit verziu LINUXU. Dik moc za kazdu pomoc. tonco
    • Re: Uplny zaciatocnik v linuxe 05.10.2005 | 13:44
      Avatar KiO Kubuntu 5.10  Používateľ
      Na lavej strane tejto stranky je odkaz na "Ostatne manualy", tam najdes knihu v PDF aj pre MDK 10. HW: (vseobecne lebo tvoj HW nepoznam) pozri stranku vyrobcu, ci nema v podpore ovladac aj pre linux, ak nema skus www.google.com/linux. Skus aj prehladat toto forum, mozno to tu uz niekto riesil.
    • Re: Uplny zaciatocnik v linuxe 06.10.2005 | 01:06
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      Mandrake 10.0 je trosku starsi, teraz je ofiacialne 10.2 (mandriva 2005), mozno ti pomoze ked ho updatnes na tu 10.2. skus to pomocou urpmi pokial mas pristup na net, tu uz sa to trosku preberalo www.linuxos.sk/zobraz_prispevok.php?forumid=14429 www.linuxos.sk/zobraz_prispevok.php?forumid=11092 mozno ti pomoze www.linuxquestions.org/questions/history/204642