do kancelarie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.01.2013 | 11:47
linux mint 14 kde   Návštevník
Da sa pouzit linux mint 14 kde KDE!! do podniku do kancelarie ??

Pytam sa preto lebo na offiacl www maju pisane toto : http://www.linuxmint.com/download.php

A version without multimedia support. For magazines, companies and distributors in the USA, Japan and countries where the legislation allows patents to apply to software and distribution of restricted technologies may require the acquisition of 3rd party licenses*.

TOTO JE PISANE PRI Cinnamon No codecs a MATE No codecs

treba si rozkliknut ten link .

Lebo rad by som nahodil mint s KDE , mato pekne efekty :D

Dakujem za pomoc
    • Re: do kancelarie 17.01.2013 | 12:47
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ak si chceš nahodiť, tak si nahoď, čo riešiš? na slovensku môžeš akúkoľvek verziu použiť, takže ber tú s kodekmi. a keby si aj zobral tú druhú, kodeky nahodíš veľmi jednoducho.
      • Re: do kancelarie 17.01.2013 | 13:19
        dada2   Návštevník
        toto som chcel vedet ako je to na slovensku . Ok dam tam KDE . dik

        Povodne som chcel ubuntu ale to sa neda prenaucit ludi ktori poznaju len xp a 7 . ubuntu je moc OSX vzhlado , a ked so nasiel tento mint bol som v uzase .
        • Re: do kancelarie 17.01.2013 | 13:27
          Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
          ...a ak chceš mať nasledujúce 4 roky pokoj, tak si tam daj LTS verziu (Mint13), ten má podporu do r.2017. Mint 14 je bežné vydanie s 18 mesačnou podporou.
          • Re: do kancelarie 17.01.2013 | 14:55
            dada2   Návštevník
            podporu netreba , pokial pod podporov rozumiem update a to ze software manager mi najde software .

            ja tam nahodim co treba a potom to zalohujem cele "Ccko" na inu particiu a hotovo .
    • Re: do kancelarie 17.01.2013 | 15:48
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Osobne som dal pred pár mesiacmi KDE znovu šancu, po dvoch dňoch trhania si vlasov, som ho definitívne opustil.

      Asi pred dvoma týždňami som riešil záhadu pádov KDE cez telefón u kámoša. Diktoval som mu príkazy a ono to vôbec nereagovalo, nakoniec som zistil že to je bug Konsole. Teda myslel som si že je láma a klepe tam blbosti, ale ďalší príbeh to osvetlil.

      Predvčerom mi volal druhý kámoš, že mu stále padá plazma, tak hybaj do Konsole a ideme to riešiť. sudo apt-get install ... Vypísal hotovo sudo apt-get install -f vypísal hotovo. (Tu som si spomenul na predošlý prípad) No tak sa prepneme ctrl+alt+F1 do terminálu, prihlásime sa a ono nám Konsole rozbila baličkovací systém do takého stavu, že som to ešte nevidel ani nepočul. (Teda nie len ten, ale aj bash začal hádzať neuveriteľné hlášky) Skončilo to: Vyzálohuj si /home a preval to novou inštaláciou, ale už neskúšaj KDE.

      Ako správny hater hovorím neskúšaj KDE, je to stále v alpha verzii a skús niečo stabilné, pretože nerád počúvam ako ľudia nadávajú na Linux a pritom za to môže pár chaotických vývojárov od KDE.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: do kancelarie 17.01.2013 | 16:09
        Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
        Ono je to tak: sto ľudí-sto chutí. Každý preferuje niečo iné a nedá na to dopustiť. Prostredie KDE som začal používať až od 12.04, dovtedy som uprednostňoval predovšetkým Gnome2, potom Gnome Classic, Greenie. Osobne si myslím, že pády KDE sú do istej miery zapríčinené aj HW. Napr. mne KDE nespadlo ani raz a ani žiadna aplikácia. To, že sa sem-tam nejakou aktualizáciou nejaká aplikácia "domrví" je už iný problém. 12.04 s Unity mi padala ako jesenné lístie a mnohí ďalší boli naopak spokojní a nič podobné nezaznamenali. Takže je to dosť individuálne a o tom, ktoré prostredie je NAJ by sa dalo veľmi dlho diskutovať. Našťastie je tu možnosť výberu a každý si môže vybrať, čo mu najviac sedí.
        • Re: do kancelarie 17.01.2013 | 16:27
          Avatar default Debian  Používateľ
          Moja reč. :)
          R.K
        • Re: do kancelarie 17.01.2013 | 21:04
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Presne tak, ja som mal nahodené Ubuntu 12.04 LTS a padalo ako hrušky na jeseň hneď po novej inštalácii (aj po aktualizácii). Pred pár rokmi som používal Ubuntu niekoľko vydaní po sebe na inom booku a no problem, takže na hardvéri záleží viac než dosť,,,
    • Re: do kancelarie 17.01.2013 | 16:54
      Avatar ferri Fedora  Používateľ
      Keď je to KDE také zlé, prečo najobľúbenejšia distribúcia Linux MInt používal / používa prostredia, ktoré vychádzajú z klasického usporiadania napr. v KDE - spodný panel, menu vľavo, informačný panel vpravo.
      V predchádzajúcich vydaniach používali takto prispôsobené GNOME 2, teraz Cinammon a Mate.
      • Re: do kancelarie 17.01.2013 | 19:36
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        Mint 1 bol s KDE, Mint 2 s GNOME, všetky ďalšie s GNOME... a keď Gnome 2 skončilo, išlo sa do Mate a Cinnamon ako do hlavných prostredí.

        Usporiadanie panelov môže byť akékoľvek a ľahko sa mení. Aj ja som kedysi gnome upravoval tak, aby malo jeden panel dole - kvôli ľuďom zvyknutým na win.

        také niečo by bolo aj keby KDE vôbec nebolo
      • Re: do kancelarie 17.01.2013 | 20:59
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        No vidíš, a ja mám v KDE dva panely a napriek tomu mi vyhovuje viac ako GNOME :)

        Screen v podpise
      • Re: do kancelarie 17.01.2013 | 21:03
        Avatar default Debian  Používateľ
        čo sú to za blbosti
        R.K
        • Re: do kancelarie 17.01.2013 | 21:15
          Avatar default Debian  Používateľ
          Mint nieje žiadne najoblúbenejšie distro, len sa na jednej stránke menom distrowatch na nej najviac kliklo , a ten panel je štandard už pekne dlho, to s tým KDE nemá nič,a tiež to vôbec nehovorí o jeho kvalite. Proste príspevok od veci úplne. Ja nechcem rýpať, len si prever informačnú hodnotu toho všetkého.
          R.K
          • Re: do kancelarie 18.01.2013 | 07:04
            Avatar ferri Fedora  Používateľ
            Tak, keď chceš informačnú hodnotu.
            Prostredie KDE tu bolo skôr ako GNOME.
            Lenže používalo veci, ktoré neboli celkom pod slobodnou licenciou a malo/má "príliš veľa nastavení", s ktorými si nevedeli/nevedia "bežní" používatelia rady.

            Mimochodom.
            Skúste si v Gnome nastaviť správanie sa druhého pripojeného monitora.
            • Re: do kancelarie 18.01.2013 | 15:18
              Avatar default Debian  Používateľ
              Dobre, ale chápeš, že tento tvoj príspevok nemá pri zakladatela tejto témy žiadnu hodnotu? čo ho zaujíma nejaká história vývoja grafických prostredí. On predsa hladá teraz a v tejto dobe funkčné prostredie, tak sa vráť späť do roku 2013.
              R.K
              • Re: do kancelarie 18.01.2013 | 15:44
                MARTIN   Návštevník
                Ak ide čisto o to že tetule sa nevedia preorientovať z windows, tak ja by som tam dal zorin os. Vie vyzerať ako xp, win7 aj ako gnome2. Skrátka vyzerá strašne, presne ako windows. :-)
              • Re: do kancelarie 18.01.2013 | 17:33
                Avatar ferri Fedora  Používateľ
                OK.
                Nižšie som uviedol svoju osobnú skúsenosť.
                • Re: do kancelarie 18.01.2013 | 17:37
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  To je už o niečom inom, to je praktická skúsenosť, teraz je to fajn :) .
                  R.K
    • Re: do kancelarie 18.01.2013 | 17:32
      Avatar ferri Fedora  Používateľ
      Osobne som inštaloval pred polrokom dvom blondínkam (nie je mienené ironicky) kubuntu na notebooky.
      Dodnes ho bez problémov používajú.
      Osobne preferujem kubuntu pred linux mint kde.
      Prakticky stačí doinštalovať kubuntu-restricted-extras a je z toho mint kde s kódekmi.