Ako sa dostanem na disk s windowsom?

Sekcia: Ostatné 22.01.2013 | 22:25
Avatar chochi   Používateľ
Padol mi Windows, nejde už vzkriesiť a bohužiaľ nestihol som si zálohovať všetky súbory.

V počítači mám nainštalovaný SUSE. A chcel by som vedieť či by sa dal zálohovať disk s windowsom a všetkými ostatnými súbormi.

    • Re: Ako sa dostanem na disk s windowsom? 22.01.2013 | 23:02
      Avatar default Debian  Používateľ
      Však ak je to na rovnakom pc, tak by ten disk mal byť v tom suse normálne viditelný keď otvoríš správcu súborov.
      R.K
      • Re: Ako sa dostanem na disk s windowsom? 23.01.2013 | 13:04
        Avatar chochi   Používateľ
        Problém bol v tom že sa mi nezobrazil neviem. Skúšal som veľa vecí z iných diskusii ale nefungovalo.
        Nakoniec som to urobil s tým LiveCD ako písal kolega nižšie. Ale ďakujem za rýchlu odpoveď.
    • Re: Ako sa dostanem na disk s windowsom? 22.01.2013 | 23:20
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
      ..to samozrejme platí len v prípade, že si na ten disk kde si mal windows nenainštaloval SUSE.. :-)
      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
      • Re: Ako sa dostanem na disk s windowsom? 22.01.2013 | 23:22
        Avatar default Debian  Používateľ
        prečítaj si ešte raz čo napísal: "V počítači mám nainštalovaný SUSE"
        R.K
    • Re: Ako sa dostanem na disk s windowsom? 23.01.2013 | 02:53
      Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
      Linux nemusí byť ani nainštalovaný. Nedávno som takto zachraňoval dáta z havarovaných Windows, takže mám čerstvé skúsenosti. Použil som live CD Xubuntu, do ktorého som si po nabootovaní doinštaloval sambu - a zálohoval som vo windowsáckej sieti.
      • Re: Ako sa dostanem na disk s windowsom? 23.01.2013 | 13:05
        Avatar chochi   Používateľ
        Ďakujem za radu urobil som to nakoniec takto.
    • Re: Ako sa dostanem na disk s windowsom? 23.01.2013 | 03:05
      Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
      Inak, dnešné linuxové distribúcie s windows partíciami nemajú problém (pozor len na hibernované Windows). Ja fungujem cez dve "hranice": pôvodný OS mám Win 7, pod ním mám ešte stále väčšinu dát. Dnes však už viac používam Ubuntu, takže na win partíciu chodím bežne aj z Linuxu. A keďže občas stále potrebujem aj Windows a reštartovať PC sa mi nie vždy oplatí, mám pod Linuxom vo Virtualboxe ďalšiu "light" inštaláciu Win 7, z ktorej pristupujem okrem iného aj na originálnu Windows partíciu. Funguje to bez problémov, zatiaľ som zaregistroval jedinú chybičku - keď takto vo virtuálnych Win otvorím súbor na partícii originálnych Win, resetne sa mi čas úpravy daného súboru na aktuálny.