Odstránenie ubuntu pri inštalovaní win7

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.01.2013 | 17:29
Avatar ppalii   Používateľ
ahojte, mam otazocku :

mam PC na ktorom je disk rozdeleny na particie, na jednej je vista a na dalsej je ubuntu, ktore som instaloval cez wubi.. chcel by som particiu kde je vista sformatovat a hodit tam windows 7... no a teraz ta otazka... budem musiet preinstalovat aj ubuntu ? alebo mi normalne ostane to ubuntu a budem si volit pri starte co spustit ci povodne ubuntu alebo win7?? alebo bude potrebne vo win 7 potom pridat zavadzac na to ubuntu aby sa zobrazoval v ponuke pri starte kompu ?? totizto nerad by som preinstalovaval v tomto momente ubuntu... dikes
    • Re: Odstránenie ubuntu pri inštalovaní win7 29.01.2013 | 17:34
      Avatar default Debian  Používateľ
      však ubuntu ak inštaluješ cez wubi tak sa hodí k windows ako aplikácia, ona by nemala mať vlastnú partíciu
      R.K
      • Re: Odstránenie ubuntu pri inštalovaní win7 29.01.2013 | 17:43
        Avatar ppalii   Používateľ
        ale ved pri instalacii ubuntu cez wubi mas na vyber ktoru particiu pouzijes, alebo sa mylim a ta particia sluzi len na nieco ine ??
        screen tej particie
        screen
        • Re: Odstránenie ubuntu pri inštalovaní win7 29.01.2013 | 18:15
          Avatar menom   Používateľ
          To je ako škrabať sa ľavou rukou za pravým uchom.

          Keby si urobil normálny dualboot - nemusel by si toto riešiť.

          Ale veselé pokusovanie - daj vedieť ako to dopadlo.
          • Re: Odstránenie ubuntu pri inštalovaní win7 29.01.2013 | 19:48
            Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
            Ak je Ubuntu nainštalované cez WUBI, tak je nainštalované len "ako že", pretože a) je nainštalované ako WIN aplikácia, b) je to vpodstate virtualizácia, pretože takouto inštaláciou sa disk nijak nerozdeľoval. Ak ideš preinštalovať Windows a v Ubuntu máš nejaké dáta, rozhodne si ich vyzálohuj, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou o ne prídeš. Inak povedané, Ubuntu máš nainštalované vo Windows, nie na disku.
            Súhlasím s memom, že klasický dualboot je oveľa lepší.
            • Re: Odstránenie ubuntu pri inštalovaní win7 29.01.2013 | 20:30
              Avatar ppalii   Používateľ
              OK, ďakujem všetkým za cenné informácie :-)
    • Re: Odstránenie ubuntu pri inštalovaní win7 30.01.2013 | 09:18
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Wubi je to najhoršie čo mohlo svet Linuxu postihnúť, už to nepoužívaj.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org