Kompilovanie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.01.2013 | 19:43
Loko   Návštevník
Zdravim, ako skompilujem linuxove jadro? Ako dlho by to trvalo Dakujem
    • Re: Kompilovanie 29.01.2013 | 21:51
      Avatar ferri Fedora  Používateľ
    • Re: Kompilovanie 29.01.2013 | 22:07
      Avatar sniffer slackware 14.0  Používateľ
      Na priemernom pocitaci zhruba 20min.
      http://www.wikihow.com/Compile-the-Linux-Kernel
    • Re: Kompilovanie 29.01.2013 | 22:08
      Avatar default Debian  Používateľ
      1. Stiahneš
      2. make menuconfig (edituješ)
      3. make (kompiluješ)
      4. make modules_install && install (inštaluješ)

      V skratke.

      Doba trvania záleží od procesora, a nastavenia kompilácie, to je koľko dáš k dispozícii jadier, to nastavíš parametrom -j , ktorý dáš za make, ak tam ten parameter neni použije sa len jedno jadro procesora.
      R.K
      • Re: Kompilovanie 30.01.2013 | 01:18
        d_   Návštevník
        make -j4 - toto na preklad (kompilovanie), ak mas viac ako jedno jadro, kde cislo za je pocet vlakien ktore sa prekladuju subezne (ja davam pre istotu dvojnasobok, nech neni jadro vytazene v case na zlomok ale na 100%; cize pre 2jadrak cislo 4)
        • Re: Kompilovanie 30.01.2013 | 01:32
          Avatar default Debian  Používateľ
          vďala za doplnenie, toto som nevedel, že je tak, keď som mal gentoo som dával j3 pre 2 jadrá , pri kompilácii čohokoľvek
          R.K
          • Re: Kompilovanie 30.01.2013 | 16:38
            Loko   Návštevník
            Zaujimalo by ma ako vlozit kernel do virtualboxu.
            stiahol som si z www.kernel.org
            linux-3.7.5.tar.gz rozbalil ho a teraz mam zlozku linux-3.7.5.tar
            tu som tiez rozbalil ale teraz mam priecinok a v nom dalsie priecinky
            ale nie iso obraz ani dmg ako ho teda mam dat do virtualboxu? Hm? Dakujem
            • Re: Kompilovanie 30.01.2013 | 16:57
              Avatar default Debian  Používateľ
              No ty máš totálny chaos v tom celom. Nevieš ani čo sú to zdrojové kódy, a jadro, a GNU. Takže:
              Systém sa skladá z jadra systému - obsahuje základné nástroje na prácu s hardware, a aj ovládače zariadení, ale tie môžu byť aj v dodatočných priečinkoch , a potom ostatok - aplikačnú sféru, kde už sú veci ako shell - napríklad bash , to je vec čo ti umožnuje odozvu keď napíšeš príkaz do terminálu, to sú všetky programy jednoducho. To čo si stiahol je zdrojový kód, sú tam textové dokumenty, ktoré otvoríš bežným editorom, nato aby sa z toho stalo jadro, to skompiluješ vtedy z toho vylezie jeden súbor vmlinuz, ktorý nájdeš v priečinku podľa architektúri, skompilované veci , akou bude aj to jadro , vlastne obsahujú inštrukcie pre procesor konkrétnej architektúri, ale to máš len jadro, k nemu musíš pridať, ešte aplikácie, aby si niečo spustil. Očividne ťa napadlo spraviť vlastné distro, alebo tak, ale to neni sranda, a kedže nerozumieš ani základným pojmom, radím ti najprv sa niečo naučiť. Žiadne iso z toho nevylezie, pretože to čo sa skompiluje je len jadro, a to ti je samé o sebe na nič, potrebuješ aplikácie pridať, a zariadenie s ktorého bootuješ musí mať bootloader. ISO súbory poskytujú akurát tak distribútori, ktorý tvoria distribúcie, čo už je hotový systém, ale hotový systém je z jadra a aplikácií.
              R.K