NVidia ovládač

Sekcia: Hardware a Drivery 30.01.2013 | 23:23
7R7.   Návštevník
Ahojte,
mám taký problém, naištaloval som si CAD program (DraftSight) a nejde mi v modelovom priestore kurzor, v menu ide. Našiel som si že by to mohol byť nejaký bug spojený s ovládačmi grafickej karty.
Mám Debian Wheezy 64bit, grafická karta je NVidia GF560, ovládač mám uzavretý inštaloval som ho podľa tohto návodu http://linuxos.sk/forum/21313/index.html .
A teraz k problému alebo lepšie chcel by som si nainštalovať najnovšie ovládače ku karte (NVIDIA-Linux-x86_64-310.32.run), ktoré som si stiahol z oficiálnych stránok NVidie len neviem ako na to vie mi niekto poradiť?
    • Re: NVidia ovládač 31.01.2013 | 00:28
      Avatar default Debian  Používateľ
      Najprv sa presuň na tty1 napríklad (ctr+alt+f1), tam sa prihlás.Potom musíš ukončiť celú grafiku, podľa toho akého máš display managera, ho ukonči, napríklad ak máš lightdm tak daj sudo killall lightdm . Ďalší krok je spustenie inštalátoru, ak ho máš v home priečinku tak daj sudo sh ./NVIDIA-Linux-x86_64-310.32.run , spustí sa inštalácia, kde budú nejaké kroky, na konci sa spýta či nastaviť xorg, daj áno. Potom keď to dokončí reštartuj počítač. Len neviem či tomu nebude vadiť ten starý ovládač, preto ak sa naň bude sťažovať, tak ho odstráň sudo apt-get remove nvidia-glx${VERSION} nvidia-xconfig a potom inštaluj.
      R.K
      • Re: NVidia ovládač 31.01.2013 | 12:17
        AZ   Návštevník
        To sudo si prepískol, má Debian a nie Ubuntu. Inak pekne.
        • Re: NVidia ovládač 31.01.2013 | 12:47
          Avatar default Debian  Používateľ
          ja som si dal do debianu sudo tiež, na jednorázové akcie, ale ak to vadí, tak stačí sa prihlásiť na tom tty ako root , a potom zadávať tie veci bez sudo
          R.K
      • Re: NVidia ovládač 31.01.2013 | 15:34
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ
        No skúsil som dať ctrl+alt+F1 a zamrzlo to, len blikal kurzor a a bola tam hláška
        [...] waiting for /dev to be fully populated udevd [440] unknown key. "BUS" in /etc/udev/rules.d/FT-rockey.rules:1
        Udevd [440]: invalidrule '/etc/udev/rule.d/ft-rockey.rules:1'
        Udevd [440]: unknown key 'BUS'in /etc/udev/rule.d/ft-rockey.rules:1'
        Udevd [440]: invalidrule '/etc/udev/rule.d/ft-rockey.rules:1'
        • Re: NVidia ovládač 31.01.2013 | 16:10
          WlaSaTy   Návštevník
          Skús stračiť enter či sa tam neobjaví niečo ako výzva typu login alebo password.
        • Re: NVidia ovládač 31.01.2013 | 16:36
          Avatar default Debian  Používateľ
          tak skús ctrl+alt+f2 - tty2
          R.K
          • Re: NVidia ovládač 31.01.2013 | 17:17
            Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ
            to isté, zamrzlo to na rovnakých hláškach len namiesto 440 je 448. Enter nefunguje nevyskočí žiadna možnosť prihlásenia.
            • Re: NVidia ovládač 31.01.2013 | 18:39
              Avatar menom   Používateľ
              Ono je dobré dať nouveau ovládač na blacklist.
              Edituj /etc/modprobe.d/blacklist.conf tak, že na konci textu dáš 1 riadok prázdny a dolu dopíš tieto 2 riadky a daj uložiť zmenu:


              # Blacklist nouveau

              blacklist nouveau


              Potom je dobré restart a cez Recovery mode v GRUBe inštalovať.
              • Re: NVidia ovládač 31.01.2013 | 20:23
                Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ
                tento súbor nemám ale v súbore nvidia-kernel-common.conf je už tento riadok "blacklist nouveau"
      • Re: NVidia ovládač 31.01.2013 | 20:37
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ
        Dalo by sa to urobiť tak že by som si môj display manager (mám SLiM) odinštaloval alebo zakázal a potom by som nabutoval priamo do konzoly? a vykonal tie kroky čo si dal?
        • Re: NVidia ovládač 31.01.2013 | 20:40
          Avatar default Debian  Používateľ
          čo tak použiť núdzový režim, v grube máš safe mode , ak sa nezobrazuje ponuka tak stláčaj pri štarte PC Shift
          R.K
          • Re: NVidia ovládač 31.01.2013 | 21:30
            Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ
            Núdzový režim nefunguje skončí na čiernej obrazovke.
          • Re: NVidia ovládač 31.01.2013 | 21:36
            Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ
            skúsil som sa prihlásiť v núdzovom režime ako root a asi to fungovalo lebo som dal príkaz reboot a počítač sa reštartol a nemusel som ho natvrdo reštartnúť, ale nič som nevidel.
    • Re: NVidia ovládač 08.03.2013 | 00:14
      Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ
      Ahojte, stále sa s týmto trápim a rozmýšlam čo mám alebo robím zle. Nejde mi do hlavy, vo všetkých návodoch treba dať ovládače nouveau do blacklistu a keď to urobím a reštartujem počítač aby som sa dostal do recovery módu mám čiernu obrazovku pomôže len vymazanie súboru kde sú nouveau ovládače blackliste. Neviete čo treba urobiť alebo nainštalovať aby to fungovalo?
      • Re: NVidia ovládač 02.05.2013 | 02:47
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ
        Už to mám vyriešné nasledovne ak by niekto mal rovnaký problém:
        • Hláška waiting for /dev to be fully populated udevd [440] unknown key. "BUS" in /etc/udev/rules.d/FT-rockey.rules:1 sa odstraní ak vymažeme súbor FT-rockey.rules na adrese /etc/udev/rules.d/FT-rockey.rules (pre istotu som ho zazálohoval)
        • Nakoľko beh DraftSight-u a BricsCAD-u na Nouveau ovládačoch je strašne spomalené a nekonfortné a ovládače priamo z repozitára debianu pre tieto dva programy nefungujú korektne som bol nútený nainštalovať ovládače priamo zo stránok NVidie kde sa dajú inštalovať aj 32bitové knižnice (vďaka informácii od "Bedni"), ktoré tieto programy vyžadujú na beh aj keď BricsCAD je 64-bitový
        • A problém čierna obrazovka pri nabootovaní do recovery módu (v prípade ak sú Nouveau ovládače v blackliste, a ešte nemáme nejaké ovládače od NVidie) je tiež jednoduché riešenie a to editovanie riadka GRUB_CMDLINE_LINUX=“ “ nasledovne GRUB_CMDLINE_LINUX=“nomodeset“ v súbore /etc/default/grub a nezabudnúť urobiť update grubu # update-grub2 aby ste sa nečudovali ako ja, že prečo mi to nefunguje keď som to robil druhýkrát z pamäti
        Ináč veľmi pekne ďakujem za pomoc
        • Re: NVidia ovládač 02.05.2013 | 05:12
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          bedňa sa isto potesi :) touto cestou mu zelam vsetko najlepsie k jeho dnesnym narodeninam ;-)
          • Re: NVidia ovládač 02.05.2013 | 11:44
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            To som fakt rád :) Dík za prianie kámo.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: NVidia ovládač 02.05.2013 | 02:59
      Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ
      Nakoľko som ešte nebol registrovaný na tomto fóre pri zakladaní tohto vlákna tak nemôžem nastaviť že je to vyriešené, tak ak niekto má na to oprávnenie a chcelo by sa muto môže ho označiť sko vyriešené.