Cinnamon CPUfreq applet

Sekcia: Konfigurácia 31.01.2013 | 02:39
miker   Návštevník
Zdravim, dodatocne som si nainstaloval applet CPU freq, ktory meni frekvecniu procesora (rezimy napr. ondemand, powersave, performance, userspace od 800mhz do 2100), no ale problem je v tom, ze ich nemozem menit, nech dam akykolvek rezim CPU si bezi ako chce, mozem to jedine rucne menit v laptop-mode-tools.

jedna sa o distribuciu MINT cinnamon, vo MINT MATE CPU freq fungoval bez problemov

dakujem za odp.
    • Re: Cinnamon CPUfreq applet 31.01.2013 | 11:04
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Laptop-mode-tools to asi prebije, takže jedine ho odinštalovať.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Cinnamon CPUfreq applet 31.01.2013 | 11:52
        miker   Návštevník
        laptop mode mam vypnuty
        # Set it to 0 to completely disable laptop-mode-tools from running
        ###############################################################################
        #
        ENABLE_LAPTOP_MODE_TOOLS=0
        • Re: Cinnamon CPUfreq applet 31.01.2013 | 14:23
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          A nepomôhlo?
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Cinnamon CPUfreq applet 31.01.2013 | 16:02
            miker   Návštevník
            nie :-), este som ho skusil aj uplne odinstalovat, nepomohlo, ono sa to javi akokeby som len nemal prava menit frekvenciu procesora
            • Re: Cinnamon CPUfreq applet 31.01.2013 | 21:04
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              No on by si mal vypýtať heslo administrátora, teda aspoň v Mate to tak je.
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • Re: Cinnamon CPUfreq applet 31.01.2013 | 22:12
                miker   Návštevník
                v MATE si nepytal a fungoval, dokonca aj s laptop-mode-tool
    • Re: Cinnamon CPUfreq applet 01.02.2013 | 20:08
      WlaSaTy   Návštevník
      Skús definovať, čo nemôžeš meniť. Či frekvenciu, alebo režimy (scheduller).

      Jedná sa totižto o dve rôzne veci.

      • Re: Cinnamon CPUfreq applet 01.02.2013 | 21:56
        miker   Návštevník
        ani frekvenciu, ani rezim

        zaujimavostou bolo, ze dnes som ho mal na baterke a dalo sa zmenit ale o par sekund si to nahodilo rezim spat aky chcelo, resp. rezim automaticky podla zataze a potrebneho vykonu. Ono napr ked idem na baterku tak v laptop mode nastavujem "powersave" a CPU sa drzi na 800 mhz, ale potom na napajanie potrebujem plny vykon ale nie stale a preto by som si rad chcel vediet menit rezimy medzi "performance" a popripade "conservative", vsetko to je mozne pomocou laptop-mode-tools cpufreq configu, ale stale upravovat config nieje ono a lepsie je to cez cpufreq na paneli ako som bol zvyknuy :-)
        • Re: Cinnamon CPUfreq applet 01.02.2013 | 22:34
          WlaSaTyKeby   Návštevník
          Ti to nedovolilo vykonať zmenu, tak Ti to povie aj chybu. Keďže Ti to nepovedalo chybu, tak to môžeš zmeniť bez problémov. Ale, z nejakého neznámeho dôvodu Ti to prepíše tie Tvoje nastavenia tými čo sú momentálne nastavené v laptop mode tools. Samozrejme, že o laptop mode tools tvrdíš, že ho máš vypnutý, ale funguje Ti to.

          Z tohoto mi vychádza iba jedna vec. Ten vypnutý, teda mŕtvy laptop mode tools Ti chodí na počítač strašiť ako poltergheist a robí Ti naschvály.

          Keď si mu menil závažnú časť konfiguráku, tak si tú službu mal otočiť.
          • Re: Cinnamon CPUfreq applet 01.02.2013 | 23:07
            miker   Návštevník
            no lenze pozor, ja som toho ducha aj odinstaloval a efekt bol rovnaky, ale ved este poexperimentujem, len potom zahada je, ze preco v MATE tento problem nebol, ta ista distribucia len MATE, linux je divny, ale je to sranda, minule som naisntaloval nvidia-310 namiesto nvidia-current (ktore su na verzii 304.6) a v bumblebee configu prepisal vsetko korektne na nvidia-310, no bohuzial bumblebee ide len s nvidia-current. Zahady, ktore este vyriesim
            • Re: Cinnamon CPUfreq applet 02.02.2013 | 00:20
              WlaSaTy   Návštevník
              Ak je program odinštalovaný, tak sa nemá ako spustiť lebo ho zniesli zo sveta a tým pádom neexistuje.

              Nebude to skôr nepozornosťou tak ako v prípade 304.6 versus 310?
              • Re: Cinnamon CPUfreq applet 02.02.2013 | 00:41
                miker   Návštevník
                nie nepozornost nie, jedine ak by som mal este nieco niekde inde prepisat, ale nieje to take nutne, v poslednej dobe sa snazim dostat co najvyssi vykon a testujem ho v hrach (FPS) a uz som objavil primus (primusrun), ktory vlastne zdokonaluje optirun (bumblbee) a narast vykonu som zaznamenal tak +20%

                linux je velmi stabilny, len musim par veci este doladit, ale to snad zalozim potom nove tema, lebo casto nieco vygooglim a spravim to podla X navodov a ono to aj tak niekedy nefunguje