Programovacie jazyky

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.02.2013 | 21:58
Lojzo   Návštevník
Zdravim, priaznivcou linuxu, mam taky maly problem som v 9. triede a rozmyslam nad strednou skolou IT alebo nieco podobne a chcel by som vediet ako to tam je ake programovacie jazyky sa tam ucia, ci sa tam ucia o windows, linux, unix o databazach a pod. Vdaka a este by som chcel zacat uz s nejakym programovacim jazykom uz teraz co mi poradite? Basic? Assembler? Python? Alebo nieco celkom ine? Dik
    • Re: Programovacie jazyky 07.02.2013 | 09:16
      d_   Návštevník
      aka stredna? kde zijes?
    • Re: Programovacie jazyky 07.02.2013 | 10:00
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      S čím začať na to sa názory líšia, ale Python určite bude dobrá voľba.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Programovacie jazyky 07.02.2013 | 10:07
        tomy   Návštevník
        Odkiaľ si?
        • Re: Programovacie jazyky 07.02.2013 | 11:28
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Od Trenčína.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Programovacie jazyky 07.02.2013 | 15:12
            caopyp   Návštevník
            c++ nadstavba c ktora sa uci 2 rocniku
            • Re: Programovacie jazyky 07.02.2013 | 15:39
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              C je fajn, ale keď už vysoko úrovňový jazyk, tak aby to malo mať skutočný garbage collector a nemuseli sa všade pchať pointre a pointrová aritmetika. Za zmienku stojí U++ a hoci staršie ale výstižné porovnanie U++ s QT/C++ a nejaké tie benchmarky.
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • Re: Programovacie jazyky 08.02.2013 | 10:41
                Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                Je velmi vhodne zacat prave s nizkourovnovym jayzykom akym je napr. C, pokial to mysli s programovanim vazne.
                • Re: Programovacie jazyky 08.02.2013 | 11:37
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                  Jasne C je fajn, ale C++ by som nedoporučoval. Pri Céčku sa naučí premenné, slučky, podmienky ... čo využije aj v iných jazykoch.
                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Programovacie jazyky 07.02.2013 | 21:57
      Avatar juray ArchLinux  Používateľ
      Servus Lojzo,

      na strednych skolach tlacia do ludi Delphi. Delphi je graficke vyvojove prostredie od Borlandu, v ktorom sa programuje v jazyku Object Pascal. Vychadza z Pascalu a je to vlastne objektovy pascal. Podobne, ako tu pisu o C a C++. Predpokladam, ze sa s tym stetnes. Hoci u "priaznivcou linuxu" sa Pascal velmi nenosi, programovat sa v nom asi budes musiet naucit koli ucebnym osnovam, o ktorych pochybujem ze sa zmenili od mojich cias, na strednej a vysokej (zameranej na ucitelstvo informatiky). Ale neboj nebude ti to na skodu.

      Je fajn, ak sa popri Pascale popozeras po C, C++, Jave - to su komerne najziadanejsie jazyky (opravte ma ak som zaspal dobu), teraz fici Python, ked chces makat v Linuxe priuc sa BASH (s bashom je sranda :)), PHP sa tiez zide v zivote.

      Mozes to robit tak, ze co budete robit v skole na informatike v Pascale, si doma prepises aj v C, alebo inom jazyku. Co si vyberies.

      Ako si na tom s programovanim teraz? Robis nieco?

      • Re: Programovacie jazyky 07.02.2013 | 22:08
        Avatar default Debian  Používateľ
        Ja som šiel na strednú odbornú školu polytechnickú, v 3 ročníku si vyberiem presnejšie zameranie IT, ale už teraz sa učím a viem, že sa budem učiť C , lenže druhá skupina čo je, tak sa učia pascal, záležalo to len od toho, či to vedia učitelia, takže osnova sa zmenila, pascal sa vraj vôbec nebudem učiť. Ale zas toto neni IT škola, tu je kadečo, ja mám napríklad odbor: mechanik elektrotechnik, a učím sa kadečo , ale budem mať zameranie IT. To je len tak skôr pre informáciu.
        R.K
        • Re: Programovacie jazyky 08.02.2013 | 07:08
          Avatar ferri Fedora  Používateľ
          To nech ťa vôbec netrápi, že budeš elektrotechnik so zameraním na IT.
          Pracujem v spoločnosti, kde programátorov robia zásadne elektrotechnickí inžinieri, keďže HW aj SW sa vyvíja spoločne.
          Na všetko sa používa iba jazyk C.
          • Re: Programovacie jazyky 08.02.2013 | 12:41
            Avatar juray ArchLinux  Používateľ
            to rad pocujem ze sa uz na stednych uci C. ide ale o specializovane skoly a tam je to vzhladom k dobe viac ako ziaduce. myslim ze na gymnaziach zameranych na informatiku a pdobne to bude ten pascal. ja som bol odchovany na pascale ale hned po vyske som sa zacal aspon trochu ucit c. tento jazyk je pre mna alfa omega, a nikdy ho nic neprekona :)
            • Re: Programovacie jazyky 08.02.2013 | 13:28
              Avatar default Debian  Používateľ
              hej C , je úžasný jazyk, je dobré ho vedieť, dá základy aj do iných jazykov, a je skvelí, logický, ...
              R.K