Hladam programatora pre jukebox software

Sekcia: Programovanie 12.02.2013 | 05:11
Tomi   Návštevník
Moja predstava je:
- graficky moderný ale jednoduchý design
- okno 1 abecedný výber albumov
- okno 2 albumy
- okno 3 skladby
- okno 4 práve hrajúca skladba
- okno 5 ešte navolené skladby
- okno 6 počet kreditov
- niekde na spodku obrazovky = cena za skladbu a aké mince berie jukebox

Malo by to mať aj administrátorské rozhranie /setup/, kde sa bude všetko nastavovať.
- heslo do setupu, zmena hesla
- nastavovanie hlasitosti v demo mode a keď je navolená skladba
- cesta k súborom s hudbou
- možno že aj zmena pozadia ak by to bolo možné
- zmena stýlu, farby a velkosti písma
- zmena podkladovej farby okien
- vhodené mince = vyučtovanie
- možnosť nastaviť ovladanie - 4 tlačítka /hore, dole, skok medzi oknami a start/ a 5 tlačítka /hore, dole, skok okna doprava, skok okna dolava a start/
a možno ešte nejaké drobnosti, ktoré mi neskôr napadnú.

komunikácia PC s mincovníkom a tlačidlami:
možnosť 1: cez LPT port - ale nie som si istý či to bude technicky možné - 5tlačítiek+5euro minci je 10 potrebnich vstupov do PC čo asi LPTport nemá
možnosť 2: cez USB emulátor klávesnice a kreditnú dosku kde každý jeden vstup bude mať jednu klávesu na klávesnici. napr: doľava A, doprava D, vhodene 0,20E Tčko ....
Dajte mi vedieť svoje návrhy, predstavy, vylepšenia, odhad potrebného času, ceny ....
ukazka niecoho podobneho> http://www.jukeboxy.net/jukebox-software.php
Kontakt:tomi327@post.sk

    • Re: Hladam programatora pre jukebox software 12.02.2013 | 10:23
      peter3434   Návštevník
      to cakas, ze to bude menej ako 6000kc co je na tom webe?
      • Re: Hladam programatora pre jukebox software 12.02.2013 | 13:36
        tomi   Návštevník
        Nie. Ovladanie toho konkretneho softu nieje idealne, preto ho nechcem a za druhe chcem vlastnu aplikaciu. jasne som napisal ze piste svoje cenove ponuky. takze cakam. :)
        • Re: Hladam programatora pre jukebox software 12.02.2013 | 15:39
          WlaSaTy   Návštevník
          A tú cenovú ponuku čakáš aj s tým, že niekto urobí vlastný triedič mincí kde sa jeho vývoj zmestí do 6000 CZK? Sa nebudem radšej pýtať ako by to bolo s dodávkou krabice ktorá bude obsahovať priemyselný displej na testy.

          Lebo ako jukebox sa dá v pohode nakódiť, je tu dosť šikovných ľudí čo sa zaoberajú vývojom podobných vecí. Len by si musel definovať aj rozsah podmienok (dodávka a údržba).
          • Re: Hladam programatora pre jukebox software 12.02.2013 | 15:45
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Pokiaľ viem existuje slobodný softvér pre JukeBox.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Hladam programatora pre jukebox software 12.02.2013 | 20:11
            tomi   Návštevník
            Ja potrebujem nakodit soft, neviem co tu riesis krabice ,display a mincovnik. Ak nevies to nakodit naco tu reagujes s blbostami. link na ten cesky soft som dal na ukazku keby niekto nema presnu predstavu. Keby mi ten soft vyhovoval tak ho kupim za 6000 ceskych a neriesim tu nakodovanie noveho softu.
            • Re: Hladam programatora pre jukebox software 12.02.2013 | 21:01
              WlaSaTy   Návštevník
              Vzhľadom na to, že sa v tomto prípade jedná o vývoj firmware a ten je treba otestovať na finálnej zostave, tak je treba riešiť aj krabice a mincovník. To, že to nechceš riešiť Ty jasne naznačuje že chceš aby do toho programátor investoval cez dvadsať tisíc českých korún z vlastného len aby sa dostal k zákazke ktorá nemá garantovanú ani splatnosť. Nieto nejaký zisk. Takže, pochybujem že sa nejaký nešťastník nehá na to nachytať.

              Ak Ťa daná problematika zaujíma, tak si kľudne pozri napríklad časopis LinuxEXPRES 11/2006. Stále je k dostaniu.

              PS: Iná vec by bola, keby si mal záujem o serióznu spoluprácu a keby si zabezpečil potrebné testovacie prostredie vrátane ovládacieho panelu a mincovníka. Ale ako si potvrdil, to Ty neplánuješ riešiť.
              • Re: Hladam programatora pre jukebox software 12.02.2013 | 22:02
                Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                Ja som takto vyvíjal bez reálneho hardvéru (vlastne som ho nikdy na vlastné oči nevidel) a nebol s tým žiaden problém. Je to ako programovanie každej inej aplikácie. Špeciálny hardvér ako mincovník funguje ako fakt blbé zariadenie, ktoré pri emulácii klávesnice odosiela keycody napr. f1, f2, f3, f4, f5 ... Potom stačí do softvéru dať len nástroj na zadanie hodnôt mincí a niečo typu teraz vhoďte mincu pričom softvér zachytí keycode.
                • Re: Hladam programatora pre jukebox software 12.02.2013 | 22:38
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Áno, pokiaľ je vstupné rozhranie konfigurovateľné, tak to nie je problém.

                  Ale, tu je inú problém. Všimni si jeho ochotu jednať a komunikovať. Mám takýto dojem, že niečo podobné sa tu už riešilo. Jednalo sa tiež o jukebox, a tiež zadávateľ témy chcel vyriešiť jukebox. Len pred tým to bola úprava v dodanom SW. Ale, tak isto tam bola nulová ochota diskusie a zatajovanie možností zazmluvnenia. Neviem prečo sa to odtiaľto vytratilo. Či to vypadlo z indexov alebo to niekto zmazal ako odzačiatku provokačné vlákno, to sa už asi nedozvieme. Takýto štýl jednania si totižto človek z biznisu musí pamätať, inak by s ním pravidelne vytototávali .
                  • Re: Hladam programatora pre jukebox software 12.02.2013 | 23:01
                    Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                    Zrejme je to táto téma. Nakoniec som pre nich jukebox robil ja a stále pracujem na updatoch. Bol to síce projekt typu mačka vo vreci, ale hlavne som sa chcel niečo naučiť. Nakoniec to bola fakt sranda a hádam sa ešte k nejakým takýmto zaujímavým projektom (aj keď nie ktovie ako plateným) dostanem.
                    • Re: Hladam programatora pre jukebox software 12.02.2013 | 23:16
                      tomi   Návštevník
                      a nechcel by si aj pre mna nieco nakodit? Ked si kodoval pre bono soft, ktory poznam tak to pre teba nebude ziadny problem ho trocha redizajnut + nejake mensie upravy a je to. Co ty na to Miro?
                      • Re: Hladam programatora pre jukebox software 12.02.2013 | 23:53
                        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                        Ja som dosť vyťažený rôznymi projektmi + zamestnaním + druhým zamestnaním, takže aj keby som bol potvora pracujúca aj pre konkurenciu nemohol by som ;-)
                        • Re: Hladam programatora pre jukebox software 13.02.2013 | 00:42
                          tomi   Návštevník
                          No tak to je veeelka Skoda. ale keby si si to rozmyslel ozvi sa email.
                    • Re: Hladam programatora pre jukebox software 12.02.2013 | 23:34
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Nie, bolo to staršie a rozsiahlejšie.
                • Re: Hladam programatora pre jukebox software 12.02.2013 | 22:59
                  Tomi   Návštevník
                  presne tak ako to pise Miro Bendik.
              • Re: Hladam programatora pre jukebox software 12.02.2013 | 22:55
                tomi   Návštevník
                keby si mal paru o com melies tak pochopis ze si to vies otestovat aj na svojom domacom pc, ty mudrlant. nevies nic ine len riesit svoj komplex tu ne fore. soft funguje cez emulator klavesnice a tym padom ten soft bude fungovat na kazdom pc ktora ma klavesnicu. Uz nebudem reagovat na priblble zakomplexovane nezmysli. Kto chce zarobit a vie aj poriadne kodit tak ten tu nebude riesit take dementoviny, ake tu riesis ty.
                • Re: Hladam programatora pre jukebox software 12.02.2013 | 23:56
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Fajn,
                  Tak mi ukáž klávesnicu na LPT port ktoríú opisuješ hneď ako prvú možnosť. Jáj, zabudol som. Ty máš klúče od miešačky, a preto sa so mnou nemáš o čom baviť. A radšej povieš že si liečim komplexy aby si nevyzeral ako keby Ťa platenie nezajímalo.

                  A vieš, že niečo podobné používam pre svoju potrebu už dlhšiu dobu? Ponuku od Teba nepýta, viem že by si ju nedal.
                  • Re: Hladam programatora pre jukebox software 13.02.2013 | 00:18
                    tomi   Návštevník
                    v softe si nastavis ktory pin na lpt porte je vstup pre prikaz. napriklad pin2-hore, pin3-dole alebo pin4-doprava alebo pin-5vhodena minca 0,20e, takze si myslim ze ani k tomu jukebox nepotrebujes.
                    • Re: Hladam programatora pre jukebox software 13.02.2013 | 00:34
                      tomi   Návštevník
                      Problem pri LPT porte je ze ma len 8 alebo 9 vstupov co ja viem a tym padom tam nemozem dat 5 tlacitok a 5 druhov minci, preto mi nevyhovuje ten cesky soft. ale mozno sa mylim. ak ano opravte ma. Nemam problem poskytnut aj jukebox ale az pri nejakej tej finalnej verzii, ked uz bude treba vychytat len nejake tie muchy. Uz som mal pripad ze som poskytol jukebox na zaciatku a o 4 mesiace soft nikde a bol som rad ze som jukebox dostal spat. takze uz som opatrny.
                    • Re: Hladam programatora pre jukebox software 13.02.2013 | 00:41
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Až na to, že v dnešnej dobe už nie je LPT port štandardnou súčasťou dosky. A tie USB2LPT prevodníky smerujú obvykle len EPP/ECP. Takže, čo by si povedal na prezentáciu produktu ktorý bol testovaný naslepo?

                      Je to blbé, ale tieto prkotinky k tomu človek naozaj potrebuje a preto je ten vývoj o máčny máčik drahší ako práca na webe v php. Ale, to je presne opak toho na čo sa chceš Ty zamerať. Neviem aké problémy si tu riešiš Ty keď o mne píšeš že si tu liečim komplexy. Ale, ani ma to nezaujíma.
                      • Re: Hladam programatora pre jukebox software 13.02.2013 | 00:50
                        tomi   Návštevník
                        A co tak LPT port cez PCI kartu?
                        Ty si sa zacal navazat do mna a to nemam rad. nenavazaj sa do ludi a nikto ta nebude posielat niekam. Nepoznas ma ale ty uz vies ze neplatim, ze neviem co chcem a co ja viem co este. A tuto temu uz uzavrime. ak mas nieco k softu nieje problem, ale detinske veci nemam chut riesit.
                        • Re: Hladam programatora pre jukebox software 13.02.2013 | 01:01
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Ani jeden zo strojov čo mám doma nemá PCI alebo PCI-E slot už pekných pár rokov. Nepotrebujem ho.

                          Inak, všimol si si ako si založil tému? Doneste mi toto a navrhnite cenu. O možnosti spolupráce alebo zmluvy ani pol slova. Takéto chovanie obvykle končí odmietnutím platby a oslovením iného subjektu čo to dokončí. Naozaj chceš tvrdiť že som sa navážal? Pretože Tvoje chovanie je naozaj trošku viac ako nevhodné. A preto takéto veci nechceš riešiť. Veď hodiť "nevhodné chovanie" na iného je tak ľahké.

                          Brú noc.
                          • Re: Hladam programatora pre jukebox software 13.02.2013 | 01:27
                            tomi   Návštevník
                            spolupracu, zmluvy a financie ja riesim osobne s osobou ktora pre mna pracuje a nie na forach. sorry nemam nejakych 19 rokov. aby som riesil taketo veci na nete.
                            K tvojim masinam co mas doma, ale ja pred tyzdnom som kupoval novu dosku do jukeboxu a ma pci sloty len sa to vola PCI EXPRESS :) zeby si ich ty nemal? alebo nevies ze ich mas? :)

                            http://datacomp.sk/mb-gigabyte-h61ma-d3v-rev-2-0-1155-_d123266.html
                            • Re: Hladam programatora pre jukebox software 13.02.2013 | 13:25
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Sorry,
                              ak by sa jednalo o serióznu ponuku, tak dáš rovno a bez zatajovania podmienky typu možnosť práce na živnosť (zmluva o dielo) alebo na brigádu s ohodnotením podľa dohodnutých podmienok . TPP na jeden typ SW (jukebox) asi riešiť nebudeš. To sa nestalo, takže naozaj pôsobíš ako 19 ročný študentík ktorý chce vyfúknúť biznis niekomu inému a nechce ručiť ani pri platbe za dielo.

                              PS: Ja naozaj už roky nedisponujem strojom ktorý má zásuvné sloty. Dosky čo používam pre rôzne platformy majú veľkosť podpivníku alebo pohladnice. Najväčšia doska akú teraz vlastním má plochu blanketu na telegram, ale tá bola navrhovaná na osadenie do krabice bez možnosti a potreby rozširovania cez karty. Takže, toľko k tej tvojej poznámke že neviem žze by som mal také sloty. Na tie dosky sa mi konektor slotu nezmestí. Zbernicu mám, ale tá nie je ukončená slotom.
                              • Re: Hladam programatora pre jukebox software 13.02.2013 | 22:40
                                tomi   Návštevník
                                este dlho tu budes riesit??? asi ta v minulosti niekto otiahol o 100 eciek a ty budes cely zivot nad tym nariekat. myslis ze nejaka zmluva o dielo, zmluva o vykonani prace alebo tpp ti zaisti ze by som ti zaplatil ak to nechcem zaplatit??? to v akom svete zijes. Ak by som bol hajzlik ktory nechce zaplatit tak ti nepomoze ziadna zmluva. Este si nic mudre k softwaru nenapisal ale budes tu riesit tie tvoje zmluvy do nekonecna.
                                • Re: Hladam programatora pre jukebox software 13.02.2013 | 23:49
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  Mňa nie, ja si na také veci dávam pozor. Ale som rád, že si vyšiel s kartami von a priznal Tvoje úmysly. Tvoj štýl objednávky to o Tebe priamo našepkával. Slušne povedané.
    • Re: Hladam programatora pre jukebox software 12.02.2013 | 19:49
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Vývoj niečoho takého je drahý. Ja som niečo také robil (video na youtube) s podporou kopy drobností ako napr. podpora takmer ľubovoľných skinov, viacerých obrazoviek, videa ... ale nebolo to nič jednoduché. Ak sa niekto do toho pustí odporúčam pohrabať sa v nejakom open source softvéri a len ho customizovať.