Davis Wwatherlink

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.02.2013 | 11:34
Avatar sebo Arcolinux+Suse15.3 -Win10  Používateľ
ahoj je nejaká možnosť využívať v nejakej aplikácii v Linuxe údaje z meteo staníc Davis http://www.weatherlink.com/map.php
. Mam na mysli nejaká aplikácia na ploche ktorá by dokázala po nastavení zobrazovať tieto údaje
    • Re: Davis Wwatherlink 15.02.2013 | 11:52
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      kedze neviem, ake maju api, alebo ako je ta meteostanica pripojena k PC, tazko povedat. meteostanice, co ma napr. meteo.sk po slovensku maju na ramdisku odlahceny linux a data vedia aj posielat cez GPRS ...
      • Re: Davis Wwatherlink 15.02.2013 | 13:05
        Avatar sebo Arcolinux+Suse15.3 -Win10  Používateľ
        Keby sa to dalo tak riešiť ako rozšírenie XFCE vyberiem si stanicu podla polohy na na ploche mam presne počasie najbližšieho mesta "mam to šťastie že ho ma u nás družstvo"
        Pravdaže cez internetový prehliadač to ide ale to nieje ono:)
    • Re: Davis Wwatherlink 15.02.2013 | 13:35
      WlaSaTy   Návštevník
      Neviem prečo chceš tak málo údajov z meteostaníc Davis, ale grafické prostredia majú v sebe zapracované prijímanie aktuálnych informácií z oficialnych meteostaníc ktoré sú kalibrované podľa nadnárodných noriem. A navyše majú aj bonus vo formáte automaticky dostupnej predpovede počasia.

      A je to aj vo formáte aplikácie na ploche, alebo ikonky v taskbare.
      • Re: Davis Wwatherlink 15.02.2013 | 19:40
        Avatar sebo Arcolinux+Suse15.3 -Win10  Používateľ
        No lebo som presne v trojuholníku Piešťany Trnava Nitra . A v mojom meste je Davis na družstve a hlavne množstvo zrážok za deň je v letných mesiacoch zaujímavý udaj pre rast hub :)