Fedora 18 - Grafický inštalátor je horor

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.02.2013 | 23:36
No Fedora   Návštevník
Zmätenosťou pre nového užívateľa môže byť inštalácia novej Fedory 18, ako píše Chris Jones tu: Fedora 18: Graphical Installer Horror
    • Re: Fedora 18 - Grafický inštalátor je horor 26.02.2013 | 07:14
      Avatar ferri Fedora  Používateľ
      F18 mám nainštalovanú a nový inštalátor je fakt ešte nedorobený. Vôbec som neprišiel na to, ako preinštalovať systém so zachovaním /home adresára.
    • Re: Fedora 18 - Keď sa prerábajú veci, vždy sa niečo nájde 26.02.2013 | 11:43
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Keď sa prerábajú veci, vždy sa niečo nájde.
      :-(
      Inštalátor a jeho súčasný stav nič nevypovedá o tom, že sa to nezmení. Kdesi som písal, že si treba počkať, keď máš F17, na verziu Fedora 19 ...
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Fedora 18 - Keď sa prerábajú veci, vždy sa niečo nájde 26.02.2013 | 22:41
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        RedHat dal voľnejšiu ruku vývojárom a predčasne padli vyhlásenia, ktoré sa tak skoro asi nenaplnia. V RH sú dvere stále otvorené a polichotilo mi keď som bol jedným členom oslovený, či by som to s nimi neskúsil, no cítim sa na to už fakt starý. Čo mi vadí, je momentálny trochu roztrieštený vývoj, ktorý sa externe propaguje ako pokrok, hoci po nazretí do bugzilly je vidieť rozpory medzi vývojármi. Je zaujímavé že za veľa rozpormi sedí jeden vývojár, ktorý má veľké plány, je obľubený medzi vedúcimi, ale reálny vývoj je v nedohľadne, zato to vie krásne prezentovať. Po jeho kritike sa vyhrážal, že má ponuku od Intelu. A ako to jeden nemenovaný redheťák okomentoval "taková příležitost" :)
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: Fedora 18 - Keď sa prerábajú veci, vždy sa niečo nájde 17.03.2013 | 04:33
          Avatar sebo Arcolinux+Suse15.3 -Win10  Používateľ
          Na 17 mi išla nainštalovať Fedora na disky v Raid "fake raid" novy inštalátor to nevie vyhlási chybu . Čo bolo zle na inštalácii na 16 a 17? Meniť niečo co funguje sa mi zdá minimálne strata času