Vadná RAM

Sekcia: Hardware a Drivery 26.02.2013 | 17:14
Avatar default Debian  Používateľ
Link , prejavuje sa to: Link2 , mrznú programy, padajú, niekedy zamrzne celí PC a pomôže iba reštart, zaujíma ma či to mohlo spôsobiť toto:

sudo apt-get install i2c-tools

sudo modprobe eeprom

decode-dimms


-použil som to lebo som chcel zistiť informácie o ramke, následne po zistení som spravil toto:

sudo modprobe -r eeprom

sudo apt-get remove i2c-tools


Potom som ešte dlho používal pc, ani neviem či medzi tým boli ešte nejaké reštarti, ale dnes proste ako som zapol PC tak to blbne, skúšal som viac distier, hardwarova chyba je istá, nechcem radu čo s tým, len ma zaujíma či to mohlo spôsobiť to čo som opísal vyššie.


R.K
    • Re: Vadná RAM 26.02.2013 | 17:27
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      S pravdepodobnosťou blížiacou sa istote sa takto RAM nedá zničiť.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Vadná RAM 26.02.2013 | 17:28
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Ešte doplním, pozri sa na dmidecode, keď budeš nabudúce chcieť získať informácie o RAM a ďaľšom HW.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Vadná RAM 26.02.2013 | 18:49
      Avatar default Debian  Používateľ
      tak nič, buď sa naraz pokazili všetky 3 ram, alebo je dačo zle na doske, skúsil som všetky osobitne a blbne to tak či tak, teraz sa pre zmenu ani nedostanem do grafického prostredia, napríklad debian install cd textové šlo, ale ubuntu som nespustil s liveCD , a dakedy sa vôbec nechce ani len k biosu dostať, takže to vyzerá na väčší problém. Neviem, jediný spôsob ako to potvrdiť je zobrať vsetky tie ramky a spraviť memtest na inom PC. Podľa mňa je chybný nejaký zapisovač do ramky , alebo dačo také.
      R.K
    • Re: Vadná RAM 26.02.2013 | 21:08
      WlaSaTy   Návštevník
      EEPROM obvykle uchovavalo BIOS. Ci sa to este stale pouziva aj v casoch UEFI neviem, nestaram sa.

      Resetni dosku do standardnych nastaveni. A nasledne skus spustitaj memtest aby urobil niekolko hodinovy test RAM. A rob to cez den, aby si nahodou zacitil pach spalenych komponentov ked nespis.
      • Re: Vadná RAM 26.02.2013 | 21:14
        Avatar default Debian  Používateľ
        Mám bios, a neskôr som aj skúšal tak, že som zakaždým vytiahol CMOS baterku predtým, než som každú RAM samostatne odtestoval, a všetky sa chovajú úplne rovnako. Budem tie ramky musieť nejak vylúčiť ako chybu, len ešte neviem ako, testovať to u niekoho a riskovať, že dačo pokazím moc nechcem. Ak je zlé dačo na doske, tak ten memtest môže byť ovplivnený, neviem ako jednu z možností 100% vylúčiť.
        R.K
        • Re: Vadná RAM 26.02.2013 | 21:38
          WlaSaTy   Návštevník
          Ty mas 32bit CPU ked mas BIOS? BIOS sa do pocitacov nedava uz vela rokov, dokonca pocitace s BIOSom sa uz vyhadzuju. Vynimkou su priemyselne zostavy, ale tu asi nepouzivas ako desktop.

          PS: Vytiahnutie CMOS baterky Ti nepomoze kedze udaje a nastavenia sa uchovavaju v pameti ktora drzi obsah aj po odpojeni elektriky. CMOS je len na zalohovanie digitaliek.
          • Re: Vadná RAM 26.02.2013 | 22:08
            Avatar default Debian  Používateľ
            Tak mi poraď ako to zresetovať. V nedelu idem k bratovi, tam tie ramky odskúšam. PC sa odmieta zapnúť, - źiadny výstup grafický, asi postupne niečo odchádza. Ešte mi to po neviem koľkom pokuse nabehlo LINK spomína sa tam bios, a ja mám 64-bit CPU . Tak neviem.
            R.K
            • Re: Vadná RAM 26.02.2013 | 22:15
              WlaSaTy   Návštevník
              Hlavne tam vidím load fail safe settings.

              A UEFI má emuláciu rozhrania BIOSu aby sa ľudia náhodou nezľakli.
        • Re: Vadná RAM 26.02.2013 | 22:07
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Vybratie batérie nepomôže ako už písal Wlasoš, keď už šahať na HW, použi ten switch vedľa batérie na reset výrobných nastavení a potom ho vráť späť.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Vadná RAM 26.02.2013 | 22:44
            Avatar default Debian  Používateľ
            Dal som load file safe defaults, potom som skúsil ešte distrá aby som ukázal tie chyby, gentoo LINK , a MANJARO LINK pri tom manjaro je zaujímavé, že už nabehol aj desktop, ale keď som pohol s myšou tak to začalo hádzať chyby, začalo to rolovať veľmi rýchlo, až to zastalo a to som odfotil, tá fotka my vyšla lepšie.
            R.K
            • Re: Vadná RAM 26.02.2013 | 22:47
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Tak pozri v "BIOSe" napätia, mám pocit že to odpálil zdroj.
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • Re: Vadná RAM 26.02.2013 | 22:52
                Avatar default Debian  Používateľ
                R.K
    • Re: Vadná RAM 13.03.2013 | 08:12
      Avatar default Debian  Používateľ
      Takže priebežne dopĺňam, že ramky sú v poriadku, 2 z nich som dal skontrolovať, to sú tie čo sú ešte v záruke, a sú v poriadku. Zajtra do toho servesi asi donesiem celú zostavu, a budem vidieť čo to je, ostáva matičná doska a zdroj.
      R.K