Archlinux systemd

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.03.2013 | 14:44
Avatar Miro Archlinux  Používateľ
Mam trosku vecsi problem. znicoho nic sa mi sekol proces systemd-journald proste vytazuje jedno jadro CPU na 48%. znicoho nic nepomohol ani reboot systemu ani nic podobne. nemate niekto neaky navrh ?

[miro@X51L ~]$ uname -a
Linux X51L 3.7.9-2-ARCH #1 SMP PREEMPT Mon Feb 25 12:04:25 CET 2013 x86_64 GNU/Linux
    • Re: Archlinux systemd 05.03.2013 | 15:30
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Nepoužívať systemd, je to stále alpha verzia bez ohľadu na to čo tvrdí Lennart.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Archlinux systemd 05.03.2013 | 15:46
        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
        da sa to zmenit na beziacom systeme ?
        • Re: Archlinux systemd 05.03.2013 | 16:07
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Dá, osobne som to nikdy nerobil, ale nebude to úplne triviálna záležitosť.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Archlinux systemd 05.03.2013 | 17:13
            Avatar Miro Archlinux  Používateľ
            Nakoniec to bola uplna hlupost. Pre komunikaciu s sietovou tlaciarnou pouzivam cups, nechal som danu sietovu tlaciaren zdielat pomocou samby a tym vznikol dany problem. Uvedomil som si to az neskor pretoze proces sa ukazal asi az po pol hodine od zmeny nastavenia.

            Tak ak by sa to niekomu stalo, treba vypnut zdielanie v cups conf subore, alebo obnovit povodne conf subory pre cups. Cups sa tvaril ako uplne hluchy nevedel som s nim komunikovat aj ked bezal preto uprava conf suborov.
            • Re: Archlinux systemd 06.03.2013 | 08:50
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Tak fajn.
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Archlinux systemd 05.03.2013 | 20:00
        Avatar juray ArchLinux  Používateľ
        "Kazdy program ma chyby, iba Hello World nie. Ale to je somarina..."

        O systemd je na nete tona clankov a flamewarov na forach. Ty systemd nepouzivas, lebo mu mozno nedoverujes, ja ho pouzivam a problem som nikdy nemal. Mam ho na dektope, notebooku ale nemam ho na serveri! Zas az taky fanda systemd niesom. :) Radit niekomu aby nieco nepouzival, to je take .... si predstav ze vytvoris nieco a nikto to nebude pouzivat. Kto ti nahlasi bugy??? :)

        Myslim ze Arch uz zazehnal stare init skripty a podporuje iba systemd. Miro, ak systemd nechces, najlepsie je zmenit distribuciu, ktora systemd nepouziva, alebo presnejsie - nativne pouziva povodne initskripty. Vratit sa v Archu spat k sysvinit by nebol dobry napad...
        • Re: Archlinux systemd 05.03.2013 | 22:31
          Avatar Miro Archlinux  Používateľ
          To bola len technicka otazka ci sa to da vobec :). Ako nestazujem sa na systemd, pracujem s nim zatial len kratko a niektore veci funguju inac ale zatial som nemal problem az na to "vytazenie" cpu co bolo sposobene tlaciarnou.
        • Re: Archlinux systemd 06.03.2013 | 08:48
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Systemd ako nápad je dobrý, prevedenie priemerné, maintainer človek, ktorý na väčšinu vecí v bugzille odpovedá, this is no bug :) Mal byť nasadený v ďalšom vydaní RH, čo sa ale pravdepodobne nestane po veľkej kritike čo sa naň zvrhla. Teda prečo sa snaží aby systém bootoval čo najrýchlejšie, keď je to zdrojom veľa problémov a užívatelia tvrdia, že im dĺžka bootu im nevadí, ale podstatné je fungovanie systému. No Lennart si stále tvrdí svoje, vypisuje o tom blogy a snaží sa vyrobiť systém v systéme, čo je moc náročné a funkčné to asi nebude nikdy. Samozrejme niekomu to ide niekomu nie, je to random.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Archlinux systemd 06.03.2013 | 11:51
            Avatar Miro Archlinux  Používateľ
            To je fakt skoda. Ten boot mi je ukradnuty. To ci mi to nabootuje o pol minuty skor alebo neskor je mi jedno system vypinam ajtak len zriedka (raz za mesiac mozno 2 krat). Radsej keby sa snazil odladovat kod ako pisat blogy. Zatial mi to funguje dobre az na ten bug s cups.....