ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.03.2013 | 18:14
JohnyX   Návštevník
Dobry den, mam 2 otazky ako odstranim dock v unity (na lavej strane obrazovky) a co mam napisat do terminalu aby mi to spustilo program napr. synaptic
Ked napisem
run synaptic
start synaptic
nic to nerobi
    • Re: ubuntu 25.03.2013 | 18:21
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      synaptic
      • Re: ubuntu 25.03.2013 | 18:46
        JohnyX   Návštevník
        oh diky , a ako s tym unity panelom?
        • Re: ubuntu 25.03.2013 | 19:32
          Avatar default Debian  Používateľ
          je to neodelitelná súčasť unity, čítal som o nejakých dosť tvrdých obídeniach toho, ale nevyzerá to byť nič moc, nechápem, ale prečo to chceš zmazať, keď je to tak podstatná súčasť. Podľa mňa by bolo najlepšie prejsť na iné prostredie, ktoré sa dá viac nastavovať - napríklad xfce , tam ak by ti chýbalo, tak existuje global menu plugin, a aj vyhladávanie aplikácií, tým, že napíšeš meno, neviem čo iné by ti odtial mohlo chýbať. Možno keby si viac skonkretizoval, čo chceš presne dostiahnuť, možno poslal screen. Tak by sme sa dostali ďalej.
          R.K
        • Re: ubuntu 25.03.2013 | 19:55
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          gksu synaptic, ak chceš s právami roota (odporúčam)
        • Re: ubuntu 25.03.2013 | 21:13
          WlaSaTy   Návštevník
          Keď nechceš tie konské ikony a utekajúce menu, tak si nahoď KDE, Xfce alebo LXDE. Sú na to metabalíky čo majú v názve meno distribúcie ktorú používaš.

          Pri prihlásení sa Ťa to opýta ktoré sedenie chceš. Ak nemáš autologin. Len budeš mať niektoré programy dvojmo.
          • Re: ubuntu 26.03.2013 | 00:19
            Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
            V pripade variant Ubuntu by som prave kvoli tym programom dvojmo dal prednost cistej instalacii jedneho prostredia, ked si vyberie, ktore mu bude najviac sediet. Ja som mal kedysi kombinaciu Gnome + KDE, po reinstalacii som si nechal uz len Gnome, aj ked povodne mi bol blizsi Shell ako Unity.
            • Re: ubuntu 26.03.2013 | 15:01
              JohnyX   Návštevník
              Este by ma zaujimala taka vec ze ako upgradujem 12.04
              na 12.10 ?
              • Re: ubuntu 26.03.2013 | 15:43
                Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
                To nerob. Nie je žiadným tajomstvom, že Ubuntu 12.10 sa veľmi nepodarilo. Zostaň pri 12.04, je to LTS verzia s dlhodobou podporou a je už dobre vyladené.
              • Re: ubuntu 26.03.2013 | 15:45
                Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                neviem čo by ťa k takému niečomu viedlo, nič výrazne lepšie nezískaš, ale jednou z možností je synaptic/settings/software sources/updates a ked si tam zaškrtneš že chceš byť informovaný o novej verzii, tak ti bude pri aktualizácii ponúknutá..
                skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
        • Re: ubuntu 26.03.2013 | 19:34
          Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
          Myslím, že jedna možnosť ako sa zbaviť unity panelu je nainštalovať Cairo-dock a pri prihlásení používateľa si vyberieš možnosť Cairo-dock s alebo bez efektov.. Podľa mňa je to veľmi praktický a v každom smere nastaviteľný panel! (asi sa pozriem na launchpad, či som už nezanedbal veľa prekladu aj pre neznalejších ang.)
          skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?