Záloha priečinkov vo firefoxe

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.04.2013 | 14:41
Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
Zdravím vás,
mám takú banálnu otázku. Ako riešite zálohu priečinkov vo Firefoxe? Ide mi hlavne o to, že keď napr. preinštalujem systém, aby som nemusel pracne zas hľadať web-stránky, ktoré som mal uložené v týchto priečinkoch. Niekde som o tomto čítal, ale neviem to nájsť - myslím, že sa tam spomínala záloha súboru .mozilla/firefox. Na stránkach Mozilla.sk som našiel nástroj, ktorý to umožnuje - MozBackup, ale je to len pre Windows.
    • Re: Záloha priečinkov vo firefoxe 06.04.2013 | 15:06
      Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
      Ja som pri reinstalacii zalohoval vsetky adresare, ktore mali v nazve nazov prehliadaca. Nemam poznacene, co vsetko to bolo, ale vychadzal som z rady, ktoru som dostal tu.
      • Re: Záloha priečinkov vo firefoxe 06.04.2013 | 20:07
        Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
        Ďakujem za reakciu, tak ak som to správne pochopil, tak by som si mal priečinok .mozilla/firefox vyzálohovať. V tom priečinku je dosť veľa súborov. vyskúšam :)
        • Re: Záloha priečinkov vo firefoxe 06.04.2013 | 20:51
          Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
          Ak mas cas, mozes si tu zalohu odskusat vo virtualnej instalacii. Ale mne sa myslim nestratilo nic, tak ako som prehliadace (Firefox, Chrome aj Opera) pred reinstalaciou pozatvaral, tak som ich po reinstalacii otvoril.
        • Re: Záloha priečinkov vo firefoxe 06.04.2013 | 20:59
          Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
          Je to velke, ale kedze mam dualboot, skopiroval som to vsetko na NTFS. Teraz ma napadlo - ja tu zalohu este mam...

          Zalohoval som adresare

          .mozilla
          .opera
          google-chrome

          a pre istotu aj .cache

          Povodne umiestnenie si nepamatam a momentalne som vo Windows, takze to ani neviem pozriet.
    • Re: Záloha priečinkov vo firefoxe 06.04.2013 | 20:40
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
      Ak ti ide iba o založky tak xmarks
      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
    • Re: Záloha priečinkov vo firefoxe 06.04.2013 | 21:25
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      mozilla má priamo sync. iné prehliadače tak isto. Len sa prihlásiš a všetko si zapamätá a máš to na všetkých počítačoch, kde sa prihlásiš.
      • Re: Záloha priečinkov vo firefoxe 06.04.2013 | 22:26
        Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
        Jedna vec je teoria, v praxi sa mi to vsak este nikdy nepodarilo. Chrome si synchronizuje pluginy, ak je uzivatel prihlaseny, mozno sa synchronizuju aj zalozky - to neviem, lebo to nepouzivam. Ale otvorene relacie sa mi preniest nepodarilo inak ako zalohou tych adresarov. Dokonca mi nepomohla ani zaloha suboru, do ktoreho si Firefox uklada relacie, po pade Firefoxu bolo vsetko fuc, darmo som ho prekopiroval.
        • Re: Záloha priečinkov vo firefoxe 06.04.2013 | 23:05
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          práve pre sync som prešiel na chrome, tam stačí meno a heslo a všetko ide ako má. používam bežný bar na záložky, kde mám všetko kde chodím. čo chcem, na to kliknem stredným tlačidlom. jednoduché a úplne super :)
          • Re: Záloha priečinkov vo firefoxe 07.04.2013 | 08:57
            Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
            Ďakujem za návrhy, vyskúšam :)