nastavenie klavesnice v kcontrol

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.10.2005 | 21:53
Avatar nardew debian  Používateľ
zdrawim. KDE som instaloval ako balik strat-kde.... takmer nic tam nebolo, co sa mi velmi pacilo, ale zarazila ma jedna vec... v kcontrol mam sice ponuku regional-accessibility, ale nikde sa mi tam neda nastavit jazyk klavesnice. teda neni tam ziadne take podmenu ani karta, kde sa to nastavuje... klavesnicu si musim prepinat len cez setxkbmap.... neviete ci mi treba nieco doinstalovat alebo ako? d
    • Re: nastavenie klavesnice v kcontrol 08.10.2005 | 12:14
      mlp   Návštevník
      alt+F2 kcontrol mistni zvyklosti a zpristupneni / rozvrzeni klavesnice ...vyberes, pridas, posunesnahoru, potvrdis(pouzijes)
      • Re: Re: nastavenie klavesnice v kcontrol 08.10.2005 | 13:58
        Avatar nardew debian  Používateľ
        ale o to ide, ze "rozvrzeni klavesnice" tam nemam
        • Re: Re: Re: nastavenie klavesnice v kcontrol 08.10.2005 | 15:09
          code   Návštevník
          nemas tam KEYBOARD LAYUOT , tam pridej ten cesky praporek, a posun ho uplne nahoru
          • Re: Re: Re: Re: nastavenie klavesnice v kcontrol 08.10.2005 | 15:13
            code   Návštevník
            jinak nejjednoduchsi , si preinstaluj kde anebo hledej na netu :)
          • Re: Re: Re: Re: nastavenie klavesnice v kcontrol 09.10.2005 | 12:01
            Avatar nardew debian  Používateľ
            sak rozvrzeni klavesnice = keyboard layout... tak ak nemam rozvrzeni, tak ani layout v menu ;)
            • Re: Re: Re: Re: Re: nastavenie klavesnice v kcontr 09.10.2005 | 12:09
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              skúsil si: # emerge kcontrol ??
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: nastavenie klavesnice v kc 09.10.2005 | 21:53
                Avatar nardew debian  Používateľ
                ale mne ide kcontrol. ale nemam tam zalozku kde sa da nastavit klavesnica