instalacia linuxu na usb

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.05.2013 | 11:55
simon   Návštevník
Zdravim,
Nemam mam nefunkcnu mechaniku, na kompe mam kubuntu a celkom rad by som si nainstaloval freeBSD na usb kluc. Problem je vsak v tom, ze ked namontujem iso file tak neviem ako dalej, pretoze mi nefunguje ani dd ani cp. A volakedy ked som podobnu akciu robil vo Widlach, tak v namontovanych suboroch bol setup.exe co trochu zlahcovalo situaciu.
    • Re: instalacia linuxu na usb 03.05.2013 | 12:22
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      sudo dd if=freeBSD.iso of=/dev/sdb1

      sdb1 si nahraď svojim USB a zmeň názov iso súboru.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: instalacia linuxu na usb 03.05.2013 | 15:07
        simon   Návštevník
        neviem co robim zle, ale :
        1.v partition manageri som si usb kluc naformatoval na ext4 a nastavil flag boot
        2.pouzil som presne tvoju formu prikazu
        3.na usb kluc som sice dostal instalacku freeBSD, ale nejde nabootovat ani po zmene v BIOSE
        4. je pre mna velkou neznamou naco potom pri tomto druhu akcie pouzivat virtualnu mechaniku, aspon ja nevidim zmysel.
        • Re: instalacia linuxu na usb 03.05.2013 | 16:08
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          V BIOSe treba zapnúť USB legacy. V boot menu sa ti nezobrazí?
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: instalacia linuxu na usb 03.05.2013 | 15:20
      WlaSaTy   Návštevník
      Free LSD nie je Binux, ale to nevadí.

      Iso si môžeš pretvoriť cez unetbootin, alebo môžeš použiť memstick image.
      • Re: instalacia linuxu na usb 03.05.2013 | 15:34
        simon   Návštevník
        no jo a cez tu vrtualnu mechaniku sa nejako neda nainstalovat... hdd jak hdd, alebo nie ?
        • Re: instalacia linuxu na usb 03.05.2013 | 16:08
          WlaSaTy   Návštevník
          Ale, áno. Stačí vykonať štart OS z vrtulánnej mechaniky, a pôjde to. Pokiaľ nemáš server schopný pripojiť cez vzdialený modul správy počítača to ISO do virtuálnej mechaniky, tak použi virtuálny počítač.

          V opačnom prípade si pozri môj predchádzajúci príspevok ešte raz.
          • Re: instalacia linuxu na usb 03.05.2013 | 16:18
            simon   Návštevník
            predchadzajuci prispevok som pozrel, 2 memsticky som stiahol, ale hned prvy amd64, co som cez dd nakopcil na flash
            ako pisu v instrukciach, mi sposobil ten isty vysledok - flash nebootuje. No neviem, nie je to aj napr. velkostou 8GB, zeby ho bral ako particiu alebo tak nejak...
            • Re: instalacia linuxu na usb 03.05.2013 | 17:07
              WlaSaTy   Návštevník
              Predpokladám, že si skontroloval či si tie súbory korektne stiahol. Čo vypísal kontrolný súčet?

              Predpokladám, že si pomocou dd nahral daný súbor na správnu časť zariadenia. Čo bolo cieľom?

              Predpokladám, že pri výsledku "flash nebootuje" si aj pozrel znenie chyby podľa ktorej sa dá nájsť riešenie. Aké bolo znenie chyby?
              • Re: instalacia linuxu na usb 03.05.2013 | 19:48
                simon   Návštevník
                kontrolne sucty som sice nerobil, ale mozem vyskusat.
                cielom v prikaze dd bol moj kluc /flash/, /dev/sdd1
                chybu som nevedel ako pozriet, pretoze, ked flash nebootuje, v tomto pripade ked som nic nenapisal, tak som mal ciernu obrazovku s kurzorom hore vlavo.
                • Re: instalacia linuxu na usb 03.05.2013 | 20:44
                  simon   Návštevník
                  1. pred chvilou som urobil kontrolne sucty a sedeli obidva , md5, sha256
                  2.preformatoval som flash na ext4, aby som mal cisty disk
                  3. nalogoval som sa ako root a napisal som dd if=FreeBSD-9.1-RELEASE-i386-memstick.img of=/dev/sdd1
                  4.vysledok prikazu bol:
                  1250352+0 records in
                  1250352+0 records out
                  640180224 bytes (640 MB) copied, 167.151 s, 3.8 MB/s
                  5.reboot compu a nastavenie bootovania flashu
                  6.start compu
                  7.cierna obrazovka s kurzorom vlavo hore
    • RE: instalacia linuxu na usb 06.05.2013 | 18:12
      Avatar testiik   Návštevník
      a co skusit precitat dostupne pramene a pouzit ich presne The .img file is not a regular file you copy to the memory stick. It is an image of the complete contents of the disk. This means that you cannot simply copy files from one disk to another. Instead, you must use dd(1) to write the image directly to the disk: dd if=FreeBSD-8.3-RELEASE-i386-memstick.img of=/dev/da0 bs=64k
      • RE: instalacia linuxu na usb 06.05.2013 | 20:18
        Avatar WlaSaTy   Návštevník
        Tak, tak. Cieľový disk /dev/da0 nie je /dev/sdd1 keďže BSD používa slice a partície.
        • RE: instalacia linuxu na usb 07.05.2013 | 09:33
          Avatar simon   Návštevník
          ten cielovy pramen som sice cital, ale myslel som, ze to da0 mam zamenit za svoj sdd1 a aplikacia si to urobi uz sama
          • RE: instalacia linuxu na usb 07.05.2013 | 09:46
            Avatar WlaSaTy   Návštevník
            Vybral si jej nesprávny cieľ. Ak nepoznáš rozdelovanie BSD diskov, tak si naštartuj BSD live CD a urob to v ňom podľa návodu ktorý je pre BSD.
    • RE: instalacia linuxu na usb 07.05.2013 | 09:35
      Avatar simon   Návštevník
      teda tu cast manualu pri vyrobe memstiku
    • RE: instalacia linuxu na usb 07.05.2013 | 09:48
      Avatar simon   Návštevník
      No dobre, vravite da0, ale ja pouzivam kubuntu a teda pripojil som prilohu a som zvedavy ako mi to vysvetlite. Hlavne to upozornenie ohladom da0. Len tak mimochodom - ja som to nerozpisoval, ale vsetko som vlastne opisal z tadeto, len cielovu particiu som dal sdd1. No a ako mam zistit,ci ked zadam prikaz tak mi to nezmaze iny hdd...
      • RE: instalacia linuxu na usb 07.05.2013 | 11:49
        Avatar WlaSaTy   Návštevník
        Príručka OS BSD Unix píše o da0. Teda o nultom fyzickom disku SCSI alebo USB. Prečo to teda dávaš na logickú oblasť disku ktorej si preventívne nastavil príznak že s BSD Unixom nemá nič spoločné? Ps ten obrázok sa super číta na telefóne. Ale obsahuje fragment inštalačnej príručky ktorú by si si mal pozrieť.