Po rokoch

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.05.2013 | 15:42
Avatar Palqo Ubuntu 12.10  Používateľ
Zdravím Vás, po troch rokoch som sa opäť vrátil k Ubuntu a to rovno 12.10 a na moje prekvapenie som bol skor sklamaný, bočný panel je síce fajn, ale chýba mi tu napr tie malé okienka na hornej lište kde som videl ako sa správa CPU, RAM atd, viete mi poradiť ako by som také to info dostal na plochu, alebo na lištu. dik Palo
    • Re: Po rokoch 05.05.2013 | 16:24
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
      Dajú sa pridať priamo do lišty(win+alt+ klik), môžeš ho mať ako widget na ploche prostredníctvom cairo docku alebo si daj alebo si daj na plochu conky
      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
      • Re: Po rokoch 05.05.2013 | 16:47
        Avatar Palqo Ubuntu 12.10  Používateľ
        ja som skor myslel také tie malé ikonky čo boli ešte kedysi v ubuntu 10.04 vyberali sa rovno v ponuke hornej lišty a ukazovali zaťaženie PC. nepotrebujem presúvať ikony s ľavého panelu na horný
        • Re: Po rokoch 05.05.2013 | 17:14
          WlaSaTy   Návštevník
          myslel si niečo takéto?

          Tak to nepoznám.
          • Re: Po rokoch 05.05.2013 | 17:18
            Avatar Palqo Ubuntu 12.10  Používateľ
            presne a už asi aj tuším kde je chyba :D žeby Unity a gnome shell ???
            • Re: Po rokoch 05.05.2013 | 17:23
              WlaSaTy   Návštevník
              V tomto prípade s Tebou nesúhlasím. Chyba je medzi stoličkou a klábosnicou. Musíš sa snažiť, keď chceš mať pracovnú plochu odlišnú od východzieho nastavenia.
              • Re: Po rokoch 05.05.2013 | 17:43
                Avatar Palqo Ubuntu 12.10  Používateľ
                zle som sa vyjadril :D ale podarilo sa mi nainstalovať gnome shell cez centrum softeware ubuntu, ale na tie okná do lišty neviem prísť
                • Re: Po rokoch 05.05.2013 | 17:55
                  Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                  rozšírenia máš tu ale ked si mal ubuntu pred 3 rokmi, tak si sa mohol rozhodnúť až po tom ako si niečo pozrieš o novinkách a či by ti viac vyhovoval gnome-shell, cinnamon alebo mate.
                  skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
                  • Re: Po rokoch 05.05.2013 | 18:10
                    Avatar Palqo Ubuntu 12.10  Používateľ
                    diki, už si len vybrať.
                    • Re: Po rokoch 05.05.2013 | 18:18
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Alebo LXDE pomocou metabalíku lubuntu-desktop. Bez reinštalácie.