Programovanie v Debiane (Raspbian)

Sekcia: Programovanie 07.05.2013 | 16:02
Pjotr   Návštevník
Ahojte, chcem sa spýtať aký programovací jazyk by ste mi odporúčali na naprogramovanie aplikácie ktorá by mala bežať na raspberry pi a na ich derivacii Debianu (Raspbian). Nechcem to portovať inam, chcem aby to malo grafické prvky GUI (prípadne nejaké animácie). a aby to stabilne fungovalo. Počul som názory, že je na to veľmi vhodný Python. Ďakujem
    • RE: Programovanie v Debiane (Raspbian) 07.05.2013 | 16:10
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Teoretick by na tom mohlo celkom pekne bežať Qt5 (C++), ale neskúšal som. Možno čas zneužiť firemné raspberry a zistiť čo to reálne dokáže ;)

      • RE: Programovanie v Debiane (Raspbian) 12.05.2013 | 14:30
        Avatar Pjotr   Návštevník
        Qt5 funguje multridistrovo? Teda je možné to rozbehať na všetkých distrách Linuxu?
        • RE: Programovanie v Debiane (Raspbian) 12.05.2013 | 15:40
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

          Sú tam trochu strelené závislosti pri kompilapcii (perl, python ...), ale samotná behová časť by mala fungovť prakticky na čomkoľvek od directfb cez X (pomocou xcb) až po wayland

    • RE: Programovanie v Debiane (Raspbian) 07.05.2013 | 18:57
      Avatar WlaSaTy   Návštevník
      Z Tvojej otázky môžeš kľudne vynechať názov zostavy. Programuj v jazyku, ktorý Ti vyhovuje. a ktorý má buď možnosť vytvoriť binárku pre použitú platformu, alebo má interpreter nainštalovaný na cieľovom stroji. Kľudne to môže byť aj TCL/TK alebo shell/dialog. Závisí aj od toho, čo to bude zobrazované cez X Windows System.