Napájací zdroj

Sekcia: Hardware a Drivery 17.05.2013 | 15:09
Resty   Návštevník
Zdravím, mám dve zariadenia, ktoré majú odber 5V 1A a druhé 5V 2A. Mojím cieľom je však dosiahnuť napájanie týchto dvoch zariadení prostredníctvom jedného kábla. Je teda možné zohnať mini zdroj, ktorý by dokázal dať z vstupu 5V 3A výstup s napätím 1A a 2A? Ďakujem
    • RE: Napájací zdroj 17.05.2013 | 16:58
      Avatar default Debian  Používateľ
      Mal by si si objastniť základy elektriky, odoberaný prúd predsa závisí od odberu daného zariadenia, ty len určuješ jeho maximálnu hodnotu, a to možnostami zdroja. Takže kľudne stačí zdroj, ktorý dáva 5V , tie zariadenia zapojiť paralelne, pri paralelnom zapojení budú oba odoberať rovnakú hodnotu napätia, čiže 5V . Prúd sa sčíta, čiže koncový odber oboch zariadení bude rovný súčtu ich odoberaného prúdu, takže ak bude jeden odoberať 1A a druhý 2A , tak ti stačí zdroj, ktorý vie dať 3A. Ak sa mýlim, tak ma opravte budem len rád, ak sa dačo nové dozviem v tejto oblasti.
      R.K
      • RE: Napájací zdroj 17.05.2013 | 17:28
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Nemýliš sa.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Napájací zdroj 17.05.2013 | 19:03
        Avatar Resty   Návštevník
        Ďakujem default, prakticky tomu rozumiem, mne sa jednalo o zdroj ako taký, kde by to bolo možné zohnať.
        • RE: Napájací zdroj 17.05.2013 | 19:21
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

          V akomkoľvek obchode s elektronikou. Je to možné zohnať buď ako bežný AC-DC adaptér (pozor čínske majú zvyčajne o dosť vyššie napätie pri malom prúde), alebo ako adaptér určený pre aktívne USB huby. Okrem toho je možné zohnať aj rôzne zdroje vhodné na montáž do zariadení, laboratórne zdroje ... záleží podľa účelu a prostredia v ktorom má bežať.

          • RE: Napájací zdroj 19.05.2013 | 00:20
            Avatar WlaSaTy   Návštevník
            Priživím sa na odporúčaní. Má niekto dlhodobejšie skúsenosti s napájaním USB hubu v ktorom je jeden alebo viac 3.5 diskov? Teda stabilita a životnosť prevádzky takých zariadení.
            • RE: Napájací zdroj 19.05.2013 | 20:27
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              3,5palca nemusí znamenať vždy vyššiu spotrebu, zrovna keď som si zriaďoval domáci server som po tom pátral, ovšem hovorím o lowend hdd. Moc ti asi neporadím, ale dám skúsenosť. Napájam z hubu jeden 2,5palcový disk a 2xwearless, občas pridám jeden USBkľúč a po polroku nepretržitej prevádzky to ide OK. Napájací zdroj 2A.
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Napájací zdroj 19.05.2013 | 21:01
                Avatar WlaSaTy   Návštevník
                Komp ktorého sa to týka má len dva USB porty a potrebujem mať v ňom dva externé disky. Takže mi neostane na klávesnicu, tablet a myš. A toto mi port bez doplkového napájania neutiahne.
                • RE: Napájací zdroj 19.05.2013 | 21:13
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                  Jasne externému zdroju sa nevyhneš, mne stačí ako som písal 2A a neprehrieva sa hub ani zdroj. USB z TV mi to neutiahlo.
                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org