stare zelezo

Sekcia: Komunita 18.05.2013 | 20:48
Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
ahojte, nemate niekto v BA prebytocny stary PC? mam aver studio 303 TV kartu (taka obstarozna) a rad by som ju napojil na TV zasuvku v izbe, staci mi bedna (pokial mozno, nie extra hlucna - a nemyslim tym nasho uzivatela :)) ), moze byt aj bez disku. idealne, keby som tam vedel rozbehat mythbuntu alebo XFCE s nejakym distrom. plus USB podpora :) ponuknite pripadne za rozumnu cenu. dik!
    • RE: stare zelezo 18.05.2013 | 23:41
      Avatar WlaSaTy   Návštevník
      Kôli absencii sekcie bazár mi odišlo železo do zberu. Ale ešte stále sa mi povalujú nejaké ATA disky o veľkosti cca 120 až 160 G. Možno aj s radičom. Ak to nikto nechce, tak z nich budú podpivníky.
      • RE: stare zelezo 18.05.2013 | 23:44
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        po kolko? stacia mi viacmenej disky (jeden - dva)
        • RE: stare zelezo 19.05.2013 | 00:23
          Avatar WlaSaTy   Návštevník
          Za odvoz. Ak si počkáš kým ich fúknem do USB kolísky a skontrolujem či niečo nemajú. Máš ich zarezervované.
          • RE: stare zelezo 19.05.2013 | 00:50
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            OK, dakujem :) aspon konecne dame to pivo. len som teraz behal na popaleninove, kedze som tam mal krpatu. co sa tyka kapacity, tak je to egal, ktore das.
            • RE: stare zelezo 20.05.2013 | 19:50
              Avatar WlaSaTy   Návštevník
              Taká drobnostička, asi Ti postačí jeden 120G. Druhý si nehám v externom šuflíku. Len čo sa stalo s tým tretím, tak to neviem. Ozvi sa keď ho budeš chcieť. Mám ho doma.

              a malá nech sa vyzdravie čím skôr.
              • RE: stare zelezo 21.05.2013 | 23:56
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                • RE: stare zelezo 24.05.2013 | 11:24
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník
                  Alebo predsalen. Nevidel si náhodou niekde funkčný prímač na rádiovú myš 27MHz FastRF? Našiel som doma starú rádiovú myš ktorá mi perfektne sadne do ruky, ale príjmač to má asi za sebou.

                  Keby chcel niekto podotknúť že nová myš stojí 6Eur, tak táto myš má iný tvar a nemám s ňou problém syndrómu karpálneho tunelu. A súčasné príjmače idú na frekvencii 2.4GHz.
                  • RE: stare zelezo 24.05.2013 | 13:40
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    3x som bol pozerat nejake veci na krasnohorskej, co si chcel, trikrat mali zavrete :)) daj zoznam, dnes/v pondelok pojdem na krasnohorsku.
                    • RE: stare zelezo 24.05.2013 | 14:22
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník
                      To bolo kedy, pred rokom? Si tak matne spomínam že to mali byť nejaké baterky bez ktorých to ako tak funguje. Skôr, by ma zaujímal ten prijímač na starú bezdrôtovú myšku. Predsa len, mám ruky ako klavirista a nesedia mi tie 4cm až 8cm myšky čo sa teraz všade pchajú. Normálnu veľkosť pre dospelého nezoženieš. Ale, ak nemáš, tak nemáš. Nepototo sa. Ani jeden. Ani kúsok.
                      • RE: stare zelezo 24.05.2013 | 15:03
                        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                        rozmyslam, ze kde by sa to mohlo dat vobec zohnat. a ano, baterky to boli.
                        • RE: stare zelezo 24.05.2013 | 15:11
                          Avatar WlaSaTy   Návštevník
                          Zháňa sa to v krabici s fragmentami komponentov. Preháňať Ťa kôli tomu nebudem. Ten disk máš ajtak.
                          • RE: stare zelezo 09.07.2013 | 20:24
                            Avatar WlaSaTy   Návštevník
                            Chceš ho ešte? Lebo som bol dnes v zbernom dvore odovzdať nejaké haraburdy, a skoro som ho zo sebou zobral.
                            • RE: stare zelezo 09.07.2013 | 23:42
                              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                              hej, chcem. ako robis tento tyzden?
                              • RE: stare zelezo 10.07.2013 | 06:54
                                Avatar WlaSaTy   Návštevník
                                Nie, nerobím. Práve hľadám plavky.
                                • RE: stare zelezo 10.07.2013 | 11:17
                                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                  povedz kedy a kde mam dojst, skusim sa tak zariadit.
                                  • RE: stare zelezo 15.07.2013 | 13:40
                                    Avatar WlaSaTy   Návštevník
                                    Nejak cez tento týždeň. Z práce sa snažím vypadnúť pred piatou, ak sa dá.
                                    • RE: stare zelezo 15.07.2013 | 14:33
                                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                      a v meste niekde?
                                      • RE: stare zelezo 15.07.2013 | 16:12
                                        Avatar WlaSaTy   Návštevník
                                        Tiež rozmýšľam, ale nejako ma nenapadá rozumné parkovanie. Busom asi nepôjdeš.

                                        I keď, od Teba na roh Bajkalskej a Prievozskej by to šlo. Bus chodí, len parkovanie je trochu zložité. Tam zvyknem byť k večeru.
                                        • RE: stare zelezo 15.07.2013 | 16:54
                                          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                          pojdem busom. pojdem z pod slavina smer jarovce :)
                                          • RE: stare zelezo 15.07.2013 | 19:31
                                            Avatar WlaSaTy   Návštevník
                                            Neuveríš, ale ten disk je pod Slavínom. Veď emailom sa môžeme lepšie dohodnúť.
    • RE: stare zelezo 21.05.2013 | 08:23
      Avatar Peter   Návštevník
      WlaSaTy (alebo aj niekto iny): Nemas nahodou este nejaky ATA disk, prosim Ta? Nie som z BA, ale vo stvrtok tam budem a velmi by sa mi hodil, lebo tiez planujem poskladat jeden PC zo stareho srotu, (co som zohnal) na testovanie a chyba mi tam uz len disk. Dik za info.
      • RE: stare zelezo 24.05.2013 | 16:43
        Avatar este neviem   Návštevník
        ak je to este aktualne viem ti poskytnut ata 500vku
        • RE: stare zelezo 25.05.2013 | 13:38
          Avatar WlaSaTy   Návštevník
          500G ATA disk? Nie že by som potreboval, len ma zaujíma kto také niečo vyrobil. V tých veľkostiach sa robili už SATA disky. Čo je to za model?
          • RE: stare zelezo 13.06.2013 | 18:34
            Avatar vojto   Používateľ
            Napr. existuje Seagate PATA ST3500630A 500GB 16MB Cache disk.
            • RE: stare zelezo 13.06.2013 | 20:07
              Avatar WlaSaTy   Návštevník
              V cenníkoch existuje všeličo, len obchody to zásadne nemajú. Už som tak zháňal napríklad USB hub s vstavanou čítačkou a externým napájaním. Všade mali štandardnú dodaciu lehotu ale vždy odpovedali že výrobca ukončil dodávky. Aj vtedy, keď to výrobca dodával veľkoskladom. Preto som sa pýtal, že čo to je v reále.
        • RE: stare zelezo 26.05.2013 | 23:01
          Avatar Peter   Návštevník
          Ano, je to aktualne, len opat musim prist do BA. Ale tiez som prekvapeny, lebo viem max. asi o 320-ke, ze sa robila ako ATA. V ruke som kedysi mal 250-ku, to bol asi aj relativne bezny typ.
          • RE: stare zelezo 26.05.2013 | 23:22
            Avatar WlaSaTy   Návštevník
            Nechcem Ti brať ilúzie, ale prežúvka "este neviem" známa aj ako "rozhodni sa" sem chodí len vytáčať. Obávam sa, že si mu naletel s neexistujúcim diskom zdarma.
            • RE: stare zelezo 27.05.2013 | 08:21
              Avatar Peter   Návštevník
              V pohode, nic sa nedeje. Tiez si myslim, ze neexistuje, takze to beriem za uzavretu vec. ;-)
          • RE: stare zelezo 27.05.2013 | 09:21
            Avatar este neviem   Návštevník
            tak si pren kludni dojdi do bratislavy caka tu len na teba jeden z najnestandardnejsich modelov seagate barracuda 7200.10 500GB a pre man za mna ti ho kudne aj poslem postou tych par drobnych ma nezabije aspon bude mat vyuzitie
          • RE: stare zelezo 10.07.2013 | 18:40
            Avatar ivan   Návštevník
            mam na predaj 320 seagate sata 5ks, lokalita BA, 30e za kus
    • RE: stare zelezo 27.05.2013 | 15:38
      Avatar Peter   Návštevník
      No, ak je to tak, potom v pohode. Pravdepodobne v juni budem opat v BA. Ale ako sa skontaktujeme?
      • RE: stare zelezo 28.05.2013 | 09:07
        Avatar este neviem   Návštevník
        daj nejaky kontakt na seba, kludne ti to poslem aj postou.
    • RE: stare zelezo 28.05.2013 | 20:29
      Avatar Peter   Návštevník
      Prosim Ta, posli mi mail na: kolle at inmail.sk Dohodneme sa. Dakujem. P.
    • RE: stare zelezo 28.05.2013 | 20:54
      Avatar edel   Návštevník
      tak už keď tak ... ak by niekto potreboval nejaké RAM-ky alebo procesory do/zo starého železa niečo mám doma ..nie je to žiadny zázrak ale určite pomôže len dúfam že sa tu nenájde neaký špekulant a nebude to speňažovať(nie že by mi to vadilo ale ide o princíp a charakter)..(mimochodom z takéhoto niečoho by sa dal financovať aj tento portál dar/predaj) ešte ohľadom starého konta asi pred rokom/rok a pol som sa registroval a doteraz nič ale beriem to v pohode a rád sem chodím a učím sa od vás ...
      • RE: stare zelezo 28.05.2013 | 22:43
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        ahoj, napis mi email, aktivujem ta. je dlhu dobu problem s mail serverom. dik
    • RE: stare zelezo 29.05.2013 | 10:31
      Avatar Peter   Návštevník
      Edel - odkial si? Ja tam na tom stroji mam 512 MB RAM (teda je to zatial len v obvodoch/neposkladane). A chcel by som skusat Fedoru, ktora potrebuje minimalne 768 MB RAM - inak to ani nedovoli instalovat, co viem. Pripadne mi napis mail na ten inmail.sk, co som uviedol blizsie. DIK.
      • RE: stare zelezo 29.05.2013 | 10:45
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        skusal si textovy mod instalacie fedory?
        • RE: stare zelezo 29.05.2013 | 17:31
          Avatar Peter   Návštevník
          Borgcube: Ano, skusal som pred casom na este starsom zeleze a prave na tej RAM-ke to vtedy stroskotalo (v ramci textovej instalacie, ze ma to tak upozornilo, takze som tam textovo nainstaloval 6.x.x verziu Debianu. To este zvladol. :-) Tento nemam ale este poskladany, len viem, ze mam k nemu 1x pamatovy RAM modul 512 MB. Myslim, ze je to DDR1, musim doma pozriet.
          • RE: stare zelezo 31.05.2013 | 18:07
            Avatar edel   Používateľ
            No čo Peter už si to pozeral.Našiel som nejaké 512 MB Ram-ky z toho jedna je 512MB/DDR1/400/CL3.0/PC32OO ale pre istotu napíš presnejšie čo by si chcel..
            • RE: stare zelezo 31.05.2013 | 20:32
              Avatar chatpall   Používateľ
              ahoj edel ak by si nasiel nejake procaky na AM2 paticu (Athlon 64, Sempron) tak by som bol povdacny... testujem nove chladenie a znicil uz dva procaky a zostal mi posledny.
              NERUSTE TENTO UCET!!!
              • RE: stare zelezo 01.06.2013 | 14:17
                Avatar edel   Používateľ
                ano mám 3ks Sempron / 1ks Athlon64 / 12ks intel
                • RE: stare zelezo 01.06.2013 | 17:23
                  Avatar chatpall   Používateľ
                  ak mozes zoberiem vsetko. kolko za ne chces?
                  NERUSTE TENTO UCET!!!
                  • RE: stare zelezo 03.06.2013 | 12:47
                    Avatar edel   Návštevník
                    Len tie AMD procesory?
                    • RE: stare zelezo 03.06.2013 | 12:49
                      Avatar chatpall   Používateľ
                      pisal som ti maila.
                      NERUSTE TENTO UCET!!!
            • RE: stare zelezo 03.06.2013 | 07:32
              Avatar Peter   Návštevník
              Edel: Ano, uz som to pozeral. Ten inmail mi v poslednych dnoch blbne, je problem sa tam dostat. Na tej doske (urcena na Intel procesory - ja tam mam P IV, ale socket som zabudol pozriet) su 4 pamatove sloty a su to presne DDR1 pamate. Konkretne ja tam mam 2x 256MB/DDR1/400. Nemas nahodou este aj (naozaj len nahodou) nejaky stary ata alebo sata disk?
              • RE: stare zelezo 03.06.2013 | 12:43
                Avatar edel   Návštevník
                Disky momentálne nemám ale tie DDR1/400 Ram-ky mám 4x256MB a 1x512MB
      • RE: stare zelezo 29.05.2013 | 14:26
        Avatar edel   Návštevník
        Som z Linz-u teda žijem tu ale nieje problém poslať niečo po bývalých kolegov ktorý chodia každý týždeň na Slovensko.O akú Ram-ku by si mal záujem prehrabem sa v tom nemám v tom momentálne prehlad alebo keď budem mať kľud a čas tak to nafotím a pošlem ti to na mail..
        • RE: stare zelezo 29.05.2013 | 16:09
          Avatar romco   Návštevník
          5 HDD 320GB Seagate Pipeline HD .2 /ks za 30e cca 2.5 roka