Darwin

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.05.2013 | 16:51
Granko   Návštevník
Zdravim, stiahol som si darwin os 12.2, problem je v tom ze je v tar.gz nie .iso ktory viem jednoducho hodit na disk a bootovat. Otazka znie ako prevediem tar.gz do .iso? Viem ze tar.gz je tarball zabaleny v gzipe. Asi ho bude treba skompilovat ale ako?
    • RE: Darwin 28.05.2013 | 17:21
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      skus to rozbalit, moze v nom byt to iso ukryte.
    • RE: Darwin 28.05.2013 | 17:25
      Avatar Granko   Návštevník
      Ziadne .iso tam nieje.
      • RE: Darwin 28.05.2013 | 18:29
        Avatar linuxpositive   Návštevník
        Rozbalene napalit braserom do imidzu. a skusit nabootovat
    • RE: Darwin 28.05.2013 | 18:32
      Avatar Granko   Návštevník
      Netreba to kompilovat ani nijak nastavovat?
      • RE: Darwin 28.05.2013 | 19:02
        Avatar WlaSaTy   Návštevník
        To by malo byť popísané na stránke odkiaľ si ho stiahol. Odkiaľ že to bolo?
    • RE: Darwin 28.05.2013 | 19:10
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

      Ahoj.

      Apple prestalo, podľa toho čo viem , vydávať ISO od verzie Darwin 8.x, alebo tak nejak, ako hovorí geniálny Rudy Vasky - TAKŽE TAK ...

      Ty si musíš zostaviť darwin zo zdrojového kódu, ja by som použil nástroj 'darwinbuild' -> http://darwinbuild.macosforge.org/

      Veľa štastia.

        

        

      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • RE: Darwin 28.05.2013 | 19:19
      Avatar Granko   Návštevník
      http://www.opensource.apple.com/source/xnu/xnu-2050.18.24/
      • RE: Darwin 29.05.2013 | 21:14
        Avatar WlaSaTy   Návštevník
        Síce neviem čo je to za link, ale na druhú stranu ma to ani nezaujíma. Ak čakáš, že sa pomocou darwina dostaneš k kompletnému desktopu od Apple, tak Ťa musím sklamať. Grafické rozhranie Aqua nebolo uvoľnené. A bez neho Ti nepôjdu natívne aplikácie z MAC OS X. Pôjdu Ti len tie multiplatformné kôli ktorym si nemusíš inštalovať dodatočný OS. Ak by si to chcel ajtak vyskúšať, tak napíš do google Darwin os download. A nájdeš distribúcie aj s ISO alebo obrazom virtuálky. Teda hotové a predpripravené buildy Darwin ktoré sú legálne. Napríklad PureDarwin www.puredarwin.org/ A ak Ti ide len o vzhľad, tak si stiahni tému pre grafické rozhranie. Laik to nerozozná.
        • RE: Darwin 29.05.2013 | 21:21
          Avatar Granko   Návštevník
          No ak to dam do Googlu, najde mi to len stare darwin iso. Verzie 8 a 9. Ale ja chcem 12.
          • RE: Darwin 30.05.2013 | 16:38
            Avatar WlaSaTy   Návštevník
            A kde je problém?