instalacia gentoo

Sekcia: Ostatné 09.10.2005 | 16:23
Viktor   Návštevník
Skusal som instalovat gentoo 2005.1 podla uvedeneho navodu na tomto servery, ale po zadani prikazu "emerge gentoo-sources" pri rozbalovani suboru s jadrom vypisuje spravu, ze nemoze vytvorit adresar a tym padom ani ho otvorit. viete poradit, kde moze byt chyba? Predpokladam, ze ked je to instalacia s pravami problem nebude.
    • Re: instalacia gentoo 08.10.2005 | 21:34
      Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
      hmmmmm vsetci vieme vsetky sparavy ktore emerge hadze a vieme si domysliet presne ktoru tebe emerge vyplulo takze ti vsetci poradime
      A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
      • Re: Re: instalacia gentoo 08.10.2005 | 21:45
        Viktor   Návštevník
        kontrola md5 suctov prebehla ok. archiv so zdrojakmi uspesne naslo na disku /usr/portage/distfiles. Pri rozbalovani archivu: tar: linux-2.6.12/... do /usr/src vypisovalo hlasky, ze nemoze vytvorit adresar.
        • Re: Re: Re: instalacia gentoo 08.10.2005 | 22:33
          Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
          hmmm a co tak pastnut to sem presne co pise ?
          A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
      • Re: Re: instalacia gentoo 08.10.2005 | 23:53
        Viktor   Návštevník
        Ten chybovy vypis je v takomto tvare: . . . Unpacking linux-2.6.12.tar.bz2 ... to /var/tmp/portage/gentoo-source... tar: linux-2.6.12/doc/key.c : cannot open: no space left on device . . . tar: linux-2.6.12/sound/.../usb.c : cannot open: no such file or directory uplne na konci je vypis: error: sys-kernel/gentoo-sources-2.6.12-r6 failed function unpack, line 382, exitcode 2 failure unpack linux-2.6.12.tar.bz2 Dufam, ze to postaci :)
        • Re: Re: Re: instalacia gentoo 09.10.2005 | 00:13
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          mas dost miesta na disku?
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: instalacia gentoo 09.10.2005 | 09:27
          Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
          tar: linux-2.6.12/doc/key.c : cannot open: no space left on device co to asi znamena ;)
          A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
          • Re: Re: Re: Re: instalacia gentoo 09.10.2005 | 10:47
            Viktor   Návštevník
            Vytvoril som 1200 MB particiu pre linux.Zeby to bolo malo na zakladnu instalaciu ? Jadro nech ma do 200MB. stage3-pentium3 ma po rozbaleni 260MB. portage 100MB. mozno 100MB rezia pre filesystem (metadata). Je to stale do 800MB.
            • Re: Re: Re: Re: Re: instalacia gentoo 09.10.2005 | 11:02
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              U mňa je /usr/src/linux "len" 380MB.
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia gentoo 09.10.2005 | 16:07
                Viktor   Návštevník
                Gentoo uspesne nainstalovane :-) Vdaka za reakcie
            • Re: Re: Re: Re: Re: instalacia gentoo 09.10.2005 | 16:23
              peter golis   Návštevník
              linuxove (alebo ine unixove) suboove systemy maju limitaciu nielen na pocet blokov (obsadene miesto) ale aj na pocet inodov (pocet suborov, presnejsie povedane obsah adresarov). ja som mal ten isty problem na 1Gb disku, ale na vecsiom som ziaden problem nezaznamenal. tak isto som nal volne miesto radovo v 100vkach MB ale zapisat sa nedalo. vytvorenie suboroveho systemu (ext2) bolo bez ladiacich parametrov.