Internet pre home server

Sekcia: Ostatné 17.06.2013 | 23:51
Avatar PartyScratch   Používateľ
Zdravím, už dlhšie mi doma beží server (Ubuntu server 12.04 LTS). Hardwarovo je na tom celkom dobre, no bohužiaľ internet od UPC nepostačuje upload rýchlosťou (iba 10Mbit/s). Keď je veľa ľudí na teamspeaku, a niekto začne niečo sťahovať z webu, alebo niečo podobné, server začne lagovať. Pýtam sa, či je možné pre fyzickú osobu získať do bytu rýchlostne neobmedzený internet (samozrejme obmedzený prípojkou aspoň 1Gbit). Poprípade nejakého solidného providera, ktorý by mal rýchli ako upload, tak aj download. Díky
    • RE: Internet pre home server 18.06.2013 | 09:27
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
      myslim ze by si sa za taketo riesenie nedoplatil. Neoplati sa skor prenajat serverove miesto pripadne cely rack v nejakej farme? Mas to aj bezpecnejsie voci vypadkom prudu, ale uznavam ze niekedy farma nie je moznostou (u mna napriklad nie :)
      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: Internet pre home server 18.06.2013 | 13:18
        Avatar PartyScratch   Používateľ
        Voči výpadkom prúdu mám doma 2kW UPSko a server má príkon len asi 300W (+ nejaké tie drobné router a modem), takže mi to vydrží aj niekoľko hodín. Nemienim prevádzkovať file hosting ani nič podobné, ide mi o to, vykryť lag spiky a mať nejakú rezervu. Trafic by bol tak 20GB mesačne. Podľa mňa by vyšlo lacnejšie platiť za trafic ako 300€ za housing. Nikde som zatiaľ nevidel niekoho, kto by mi zaviedol takýto internet do bytu. Nemyslím si že je to nemožné, v dome máme optiku.
        • RE: Internet pre home server 18.06.2013 | 20:52
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          housing ide aj za 35 - 45 eur mesacne, alebo pak virtualka ...
    • RE: Internet pre home server 18.06.2013 | 14:40
      Avatar WlaSaTy   Návštevník
      Odpoveď na Tvoju otázku je silne závislá od lokality v ktorej máš prenajaté priestory. Pravdepodobne si už pri teleportovaní internetom narazil na slovenskú stránku porovnať.sk kde máš zhrnuté pokrytie poskytovateľmi internetu. Ak by si mal ochotu zainvestovať do vytvorenia prípojky vrátane zasponzorovania stavebných a výkopových prác pre optiku, tak stačí osloviť najbližšieho solídneho poskytovateľa s ponukou na spoluprácu. Ale, napríklad podvŕtanie cesty vyjde trošku drahšie ako výmena pneumatík na autíčku.

      A ak by si nebol limitovaný na Slovensko, tak napríklad v Malajzii majú gigové prípojky už dávno.
      • RE: Internet pre home server 18.06.2013 | 15:02
        Avatar PartyScratch   Používateľ
        No bývam v Bratislave a pozerám, že môj dom má zavedenú optickú linku a pokrytie operátormi ako UPC, Orange, SWAN... To mi môže napr. Orange dať inú ponuku, ako majú klasicky na výber?
        • RE: Internet pre home server 18.06.2013 | 15:12
          Avatar WlaSaTy   Návštevník
          Každý dobrý obchodník dá zákazníkovi ponuku na mieru. Ale, rátaj s tým, že cena za garantovanú službu môže ísť pri tej rýchlosti trochu o dosť vyššie. Takže je dosť možné, že TCO bude v tomto prípade vyššie ako virtuálka s nelimitovaným prietokom priamo v dátovom centre poskytovateľa. A že budeš musieť ako fyzická osoba nepodnikateľ skladať záruku (platbu dopredu).
          • RE: Internet pre home server 18.06.2013 | 15:17
            Avatar PartyScratch   Používateľ
            Hmm, skúsim teda zavolať a ak tá cena bude príliš vysoká, tak si kúpim rack unit a server zabudujem do neho a dám server do nejakého datacentra. Díky za pomoc.
            • RE: Internet pre home server 18.06.2013 | 16:09
              Avatar WlaSaTy   Návštevník
              Tento typ obchodníkov nie je obvykle dostupný na hotline pre bežných smrteľníkov. Kravata dokonca obvykle sedí vzadu v rohu, bokom od prepážok pre bežných smrteľníkov čo dávajú za net maličkú bankovku, alebo dve. A keď s ňou budeš chcieť hovoriť, tak si daj obchodné montérky. Sako, kravatu, košeľu čo nie je pokrčená a nevýrazné puky na nohaviciach. A odporúčam tam nejsť MHD, ale klimatizovaným autom. V tomto počasí je vidno platobnú bilanciu zákazníka alebo dodávateľa už z diaľky.
        • RE: Internet pre home server 24.06.2013 | 15:38
          Avatar Aas   Používateľ
          Ja mozem odporucit DiGi. Davaju 40/20 za 12€ a posobia aj v BA. Zisti ci sa da u teba zriadit. Druha moznost je pracovat s tym co mas. Nasadit traffic shaping, alebo este lepsie prioritizaciu paketov (QoS).
    • RE: Internet pre home server 07.07.2013 | 18:03
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      ahoj, riesil som podobny problem, ale doma sa to neoplati. |||doma|||pripojenie: 100/10 zalozna linka: nie, ups: ano, generator: nie, staticka IPv4: nie (upc dava za priplatok, ale iba k bussiness pausalu, ktory je 2x tak drahy. dalsia vec ze ich staticka ip nie je vzdy staticka), cena: internet (30eur) + elektrina (0.33kW*24hodin*30.5dna*0.2eur/kwh->48eur) = 78eur/mes |||serverovna|||pripojenie: 1000/1000,zalozna linka: ano, ups: ano, generator: ano, staticka IPv4: ano (1eur/kus, mame cca 300 volnych IPv4), cena: 68eur/mes (http://comcraft.sk/kalkulacka.php). veci co potrebujem aby isli 24/7 mam v serovni. doma mam NAS bez verejnej IP (riesim to cez no-ip.org) na 30/3 Mb/s od UPC. modem mam v inej miestnosti, takze musim mat 2 zalozne zdroje. takisto musim zalohovat switch. mam HP micro server (amd turion neo II) ktory papa 50W, ked priratam 2x ups, switch a modem, tak len elektrina ma stoji cca 16eur. dalsich 14e za net (spolu 30e/m). v serverovni mam (okrem dalsich 7 serverov) 100W asus x4 xeon so 4x 3.5" sata na 1000/1000 linke za 39eur. nechcem si robit reklamu, ale ak mas zaujem urcite ti viem ponuknut riesenie (0903 668 644).
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk