3G sieť pripojená, ale inet nefunguje

Sekcia: Konfigurácia 20.06.2013 | 13:09
ari   Návštevník
Ahojte, včera som si kúpil 3G Modem + SIM. Pichol som to do USB, Fedora to hneď správne rozoznala, pripojil som sa a surfoval. Dnes ráno som bootol opäť, vložil kľúč, pripojil sa, ale nejde mi nič načítať, pričom resolvery fungujú normálne. Momentálne idem v Win, kde to funguje OK. Neriešil niekto niečo podobné ? Už 3 hodiny maturujem s routami, ale na nič som neprišiel. Vďaka za každý nápad..
    • RE: 3G sieť pripojená, ale inet nefunguje 20.06.2013 | 13:58
      Avatar ari   Návštevník
      route -n mi stále dáva routovanie cez 10.64.64.64, čo evidentne neni správne. IP a resolvery sú nastavené správne. kde môže byť pes zakopaný ?
      • RE: 3G sieť pripojená, ale inet nefunguje 20.06.2013 | 15:18
        Avatar WlaSaTy   Návštevník
        Ono, dáta cez mobil odú fyzicky na inej vrstve ako TCP/IP, takže haluzné gateway a IP adresy sú známe viac ako 10 rokov. GPRS robili napr=iklad satanisti kečo nútili gateway 10.6.6.6.

        Možno by viac pomohlo, keby si aspoň povedal akého máš operátora a aký je to presnejšie modem a ktorú Fedoru to máš.

        A keby aj si objasnil čo znamená nejde mi nič načítať, pričom resolvery fungujú normálne. Resolvery obvykle fungujú cez UDP a web cez TCP ktoré sú súčasťou TCP/IP, ale obvykle to hodí aj nejakú chybu. Finguje napríklad ping www.google.sk?