ovladače na myš

Sekcia: Hardware a Drivery 12.05.2006 | 10:12
Willda   Návštevník
Co myslíte mám šanci sehnat ovladač na Microsoft InteliMouse Optical? Opravdu vtipné by bylo poslat žádost o ovladače pod Linux přímo na Microsoft. Ale teď vážně: Nevíte jak se tohle dá pod Mandrake 10 vyřešit? Je to myš se třema tlačítkama s kolečkem + dvouma bočníma tlačítkama. takže dohromady 5 tlčítek.
    • Re: ovladače na myš 09.10.2005 | 16:12
      peter golis   Návštevník
      sice uz nemam mdk, ale matne si spominam ze nastavenie mysi sa vykonavalo dvoma sposobmi: pre textovy rezim, konfigurat /etc/sysconfig/mouse pre graficky rezim, konfigurak /etc/X11/XF86Config alebo xorg.conf a tam staci nastavit spravny typ mysi. ja som zatial nemal ani jeden kus hardware od microsoftu (mali pre mna nepriaznivy pomer cena vykon) ale pre 3 tlacitkovu mys mi stacilo nastavit ze ma 3 tlacitka, ze funguje protokolom imps/2, ze sa nema emulovat 3 tlacitko a ktore je kolecko (ZAxis). na mandrake mi tym padom skoncili vsetky nastavenia. na gentoo som este musel nastavit poradie tlacitok pomocou prikazu xmodmap. sranda bola ze mdk malo a myslim ze stale ma pri starte sluzbu kudzu ktora si pozrie zmeny na hardware a nastavi to. ale mys mi nikdy nevedela poriadne nastavit. to som musel vzdy robit rucne. ale s mandrake som skoncil vo verzii 9.2, takze je mozne ze danu mys korektne nastavi.
      • Re: Re: ovladače na myš 12.05.2006 | 10:12
        mii   Návštevník
        no