prehravanie chraneneho DVD

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.06.2013 | 14:02
miro   Návštevník
Caute, Pouzivam Kubuntu 12.04 a rad by som vedel v com prehram chranene DVD. Ked dam do mechaniky DVD, tak zvuk nejde a obraz vseliako.
    • RE: prehravanie chraneneho DVD 22.06.2013 | 15:09
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
      cd/dvd je chránené proti kopírovaniu a nie prehrávaniu.. (aj ked samozrejme môže obsahovať aj šifrované či inak chránené súbory) Bolo už kopírované a bolo dobre napálené a skontrolované? Príp. nie je mechanicky poškodené alebo špinavé a samozrejme si skúšal aj v inej (novšej) mechanike?
      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
    • RE: prehravanie chraneneho DVD 22.06.2013 | 15:32
      Avatar tomy   Návštevník
      Mal by si si pozrieť nastavenie prehrávača, alebo skús si pozrieť toto ak chceš vytvárať zálohu pre seba: http://www.linuxalt.com/linux-alternatives-to/windows/dvdshrink.html
    • RE: prehravanie chraneneho DVD 22.06.2013 | 21:35
      Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
      • RE: prehravanie chraneneho DVD 22.06.2013 | 21:37
        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
        A aby som nezabudol tak VLC by mal vediet pracovat s DVD menu. P.s Tu nejdu upravovat svoje prispenky? Alebo som to prehliadol.
    • RE: prehravanie chraneneho DVD 22.06.2013 | 22:59
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      zaradom a postupne: kubuntu-restricted-extras máš? v akom programe chceš prehávať videá? iné videá idú v poriadku?
      • RE: prehravanie chraneneho DVD 24.06.2013 | 17:31
        Avatar miro   Návštevník
        Prepacte, robil som nocne a tak som nebol pri kompe. Rad by som dvd prehral o vlc ako vsetky ostatne video subory. Ked stiahnem dvd /rozumej video TS audio /, potom mi vsetko ide normalne ale tu hned problemy na zaciatku prehravania. Nechcem robit zalohu, DVD je moje, len si ho chcem normalne pustit a prehrat cele, alebo kapitoly tak ako to kedysi fungovalo pod windozami.
        • RE: prehravanie chraneneho DVD 24.06.2013 | 18:29
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          V Kaffeine ti to tiež nejde?
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: prehravanie chraneneho DVD 24.06.2013 | 17:46
      Avatar miro   Návštevník
      A este jedna dolezita informacia - to DVD nie je napalovane ale lisovane. Original zakupeny v obchode.
      • RE: prehravanie chraneneho DVD 24.06.2013 | 18:07
        Avatar WlaSaTy   Návštevník
        Ono, ochrán na strpčovanie života platiacich zákazníkov je neúrekom. Nejedná sa len o DECSS kľúčovanie určené pre ochranu regionálnych kódov, ale aj o simuláciu chýb čo zabraňujú čítanie. Skús preto stiahnúť poslednú verziu vlc že či to blbne aj v nej.
        • RE: prehravanie chraneneho DVD 25.06.2013 | 00:34
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          ak nejaký degeš ráta s tým, že všetci majú Windows media player, tak si musia všetci čo majú niečo lepšie riešiť takéto problémy... DRM je kravina za kravinou.
          • RE: prehravanie chraneneho DVD 25.06.2013 | 06:25
            Avatar WlaSaTy   Návštevník
            Prepáč, ale čo má s týmto problémom WMP? Ten sa už od prelomu tisícročí nepoužíva ani ako referenčný prehrávač. A DECSS nesúvisí s DRM. DRM je ochrana uzamykajúca na koncový bod, teda jeden prehrávač u jedného platiteľa. DECSS je antiochrana viazaná na jeden konkrétny kontinent, okrem Afriky.

            Typnem si, že má ajtak len zle nastavený videovýstup pre prehrávanie DVD. Alebo, že mu ovládač nepodporuje rozhranie XV a XVMC.
            • RE: prehravanie chraneneho DVD 25.06.2013 | 08:21
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              fú, dnes som pekne mimo :) spojil som si to s DVD-čkami z obchodov, ktoré sa dali prehrať len v os Windows (XP a vyššie) a vo WMP, kvôli nejakým divným ochranám. Takže SK DVD nešlo prehrať na Slovensku na PC v niečom inom ako vo WMP - kvôli podivným ochranám. Ale to je asi fakt niečo inô.
              • RE: prehravanie chraneneho DVD 25.06.2013 | 09:34
                Avatar WlaSaTy   Návštevník
                Tou podráždenou reakciou mi niekoho pripomínaš, nebudem menovať. DVD ktoré išlo prehrať iba vo WMP som v živote nevidel, a to ich mám niekoľko metrov. Fabricky lisovaných a s kadejakými ochranami. A navyše si všimni, že chalanovi to ide prehrať keď to presunie na disk, ale priamo z média mu to nejde. Takže to nemôže byť ochranou, ale zlým načítaním profilu výstupného zariadenia pre DVD DISK. Asi sa pogral v expertnom režime s výstupmi, alebo mu ovládač grafiky nerobí s XV/XVMC. Stačí mu buď zmazať nastavenia VLC, alebo vybrať iný výstup. A následne skontrolovať ovládač grafickej karty.
                • RE: prehravanie chraneneho DVD 25.06.2013 | 09:38
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  podráždenou? to hádam nie :) btw ako sa dá otestovať funkčnosť grafiky v linuxe? napadá ma len klasické glxgears, aj keď to je od takého reálnejšieho testu ďaleko
                  • RE: prehravanie chraneneho DVD 25.06.2013 | 13:20
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník
                    Ako otestuješ funkčnosť hocičoho? Nuž tak, že to vyskúšaš a zvážiš či Ti to vyhovuje. To platí aj pre automatickú práčku alebo pre kladivo a skrutky. Inteligentná automatická diagnostika počítačov je súčasťou len niektorých high end zariadení v cenovom rozpetí medzi autom a helikoptérou. Nie, že by neboli aj drahšie zariadenia, ale pri nich sa už rieši iný typ redundancie na zamedzenie nefunkčnosti.
            • RE: prehravanie chraneneho DVD 25.06.2013 | 12:04
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

              Tá ochrana kontinentu ma štve. Doteraz som ju nedokázal prelomiť ... Ani by ma nesrala keby mi to prehrávalo DVD z EU ...

              • RE: prehravanie chraneneho DVD 25.06.2013 | 13:15
                Avatar WlaSaTy   Návštevník
                Tá ochrana má prvý krok v DVD mechanike. Ak si nastavoval iný ako Tvoj európsky región číslo 2, alebo ak si minul počet povolených nastavení regiónu, tak si môžeš hvízdať. Mechanika Ti dáta nesprístupní ak jej nesedí aktuálne nastavený región pre DVD s regiónom pre ktoré bolo dané médium vytvorené. Nikdy som túto blbosť nenastavoval, a tak som s tým nikdy nemal problém. Druhý krok, teda rozlúsknutie kľúča je v dnešnej dobe už prekonané, na Linuxe sa o to stará knižnica /usr/lib/libdvdcss.so. Tretí spôsob je už o niečom inom, a obvykle sa odstráni novšou verziou prehrávača. Takže môžeš zvážiť investíciu cca 15 až 20 Eur za nejakú mechaniku bez nastaveného regionálneho kódu.
                • RE: prehravanie chraneneho DVD 25.06.2013 | 13:22
                  Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                  Zmenu regiónu mi minul istý inteligentný prehrávač na windowse. Môžem max tak prepáliť firmvér mechaniky (vraj existuje upravený bez ochrany, ale je to tak trochu nebezpečné tak na to kašlem).

                  • RE: prehravanie chraneneho DVD 25.06.2013 | 14:40
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník
                    Takže môžeš zvážiť investíciu cca 15 až 20 Eur za nejakú mechaniku bez nastaveného regionálneho kódu.
                    • RE: prehravanie chraneneho DVD 25.06.2013 | 19:09
                      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                      To je v notebooku a za super praktiky istých spoločností už takéto DVD nekúpim z princípu.

    • RE: prehravanie chraneneho DVD 25.06.2013 | 21:25
      Avatar miro   Návštevník
      caute, prvykrat, ked som pisal, tak pod pojmom nejde prehrat som na monitore videl rozstvorcekovany obraz cca 15x6 cm lavom dolnom rohu. Dnes som updatoval kernel z 3.9.0 na 3.9.7 a uz som videl stvorceky po celej obrazovke a miestami aj normalny obraz / kusky/. Situaciu stazuje aj fakt, ze je to na pocitaci, ktory nie je pripojeny a zatial nemoze byt pripojeny na internet. Pri tejto prilezitosti sa rad opytam, ako urobit update na 12.10 stiahnutim. update-u na usb kluc. Dalsia vec - spominal som, ze mi to ficalo pod windozami, ale aj pod takymto skusobnym systemom som pouzival vlc.
      • RE: prehravanie chraneneho DVD 25.06.2013 | 22:02
        Avatar tomy   Návštevník
        podľa toho čo uvádzaš v poslednom príspevku tak máš rozbabrané nastavenia prehrávača. To nemá nič spoločné s ochranami a pravdepodobne ani s grafickou kartou, ktorú si tuším ani neuviedol
    • RE: prehravanie chraneneho DVD 26.06.2013 | 07:54
      Avatar miro   Návštevník
      doska gigabyte ga z77 d3h interna grafika, procak i3 myslim 2125. A potom ked mam stiahnuty film s VOB subormi, preco mi vlc prehrava v pohode / obraz aj zvuk / U mp4, avi, mkv je normalne prehravanie pred spominanym updatom kernelu samozrejmostou.
      • RE: prehravanie chraneneho DVD 26.06.2013 | 08:13
        Avatar WlaSaTy   Návštevník
        Neviem, či sa neopakujem, ale je to tým že prehrávač vyberie zlý grafický výstup pre prehrávanie DVD Disku, ale už pri prehrávaní (identických) súborov z disku vyberie správny grafický výstup. Buď nemáš optimálne ovládače grafickej karty, alebo sa niekto hrabal v nastaveniach prehrávača a nastavil tam niečo zle.

        Typ grafiky obvykle vidíš v nastavení systému, alebo cez výstup programu lspci spusteného v napríklad programe gnome terminal.