Extract Subtitles from DVD

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.06.2013 | 13:33
Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
Nazdar ludia, chcel by som nejaky napad ako sikovne rychlo stiahnut z DVD titulky. Poradte. Diki
    • RE: Extract Subtitles from DVD 01.07.2013 | 08:59
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Extrakcia titulkov z DVD nie je tak úplne jednoduchá záležitosť pretože titulky sú uložené ako bitmapa, nie ako text. Pri extrakcii sa teda musí používať OCR. Existuje na to pod linuxom softvér napr. subtitleripper, ale nikdy som s ním nepracoval. Interne používa GOCR z čoho mám tak trochu zlý pocit, ale možno bude fungovať na titulky dobre.

      • RE: Extract Subtitles from DVD 01.07.2013 | 09:55
        Avatar WlaSaTy   Návštevník
        To s titulkami v textovom formáte nie je až taká pravda. Titulky sa k RIPom už nejakú dobu distrubujú aj ako bitmapy, ale neviem či si s tým potom vedia poradiť aj stolné prehrávače bez androidu. Posledný (neinteligentný) stolný prehrávač som odpojil keď som rušil starý televízor a ten s Androidom prehrá aj nasypaný piesok. A navyše mi odišla primárna mechanika a momentálne kôli počasiu nemám až takú potrebu hrať sa s mojími lisovanými médiami.

        PS: Väčšina titulkov je už ajtak na internete, a prehrávače typu XBMC by ich mali samé stiahnúť. Pre Android by som radšej odporučil BSPlayer, kôli spotrebe.
      • RE: Extract Subtitles from DVD 04.07.2013 | 23:17
        Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
        Ako poznam OCR a cestina a slovencina nejdu dokopy. :)
    • RE: Extract Subtitles from DVD 05.07.2013 | 11:23
      Avatar Dušan   Návštevník
      Tak na extrahovanie titulkov je potrebné použiť dvdrip (vzniknú .vob subory) Následne na prevod z bitmapy do .srt formy zrealizuje pomocou avidemuxu (menu - tools- VOB -> vobsub a následne OCR(vobsub-> srt). Len upozorním že pri ocr - kovaní budeš musieť niektoré písmena určiť program. Napríklad veľké písmená alebo písmena ktoré sú blízko seba.
      • RE: Extract Subtitles from DVD 05.07.2013 | 21:06
        Avatar WlaSaTy   Návštevník
        Pekný návod. Stálo by za hriech ho dať do databázy znalostí. Alebo, aj s obrázkami do blogu / článku.
        • RE: Extract Subtitles from DVD 05.07.2013 | 23:49
          Avatar Dušan   Návštevník

          To extrahovanie som robil už dávno takže ... keby som návod urobil podrobnejšie,.....

          Hm. Keď budem mať čas tak trochu ten návod doplním.