kubuntu a make

Sekcia: Konfigurácia 10.07.2013 | 18:48
dusan   Návštevník
cavte vseci; mam taki problem, ze som nainstaloval kubuntu a nemohol som urobit upgrade distra, bo nemam internet a teraz ked kcem instalovat tarbally tak mi to hodi hlasku ze nech si program make nainstalujem. Dakujem za kazdu radu.
    • RE: kubuntu a make 10.07.2013 | 20:02
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Nieje lepšie si sťahovať deb balíčky? Keď chceš kompilovať musíš nainštalovať make. Odkomentuj v /etc/apt/sources.list riadok začínajúci # deb cdrom:, proste zmaž ten rebrík na začiatku. Potom vlož CD s Kubuntu napíš do terminálu sudo apt-get update a nainštaluješ make, prípadne hociktorý softvér z CD. Bez internetu to takýmto postupom asi rozsypeš. Zober radšej kompiš na výlet niekde kde je internet.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: kubuntu a make 10.07.2013 | 20:52
        Avatar WlaSaTy   Návštevník
        Tak, tak. Buď komp na výlet, alebo dočasne zobrať internet na komp. Občerstviť repozitáre a dať si vygenerovať zoznam súborov na stiahnutie je maličkosť. Ale, v tomto počasí radšej komáre kŕmiť. Voda bola perfektná.

        Napríklad t-mobile dáva internet zdarma na týždeň alebo dva po dobití kreditu.