Zobrazovanie stránok

Sekcia: Konfigurácia 18.07.2013 | 10:50
29dexter93   Návštevník
Seruste.Už v minulosti som používal linux , lenže sa vyskytol problém kvoli ktorému som sa musel vratit k windowsu. Lenže win sa na linux nechytá tak som sa rozhodol sa vratit k linuxu lenže ten problem pretrváva aj nadalej. Tak som sa rozhodol to riešiť. Jedná sa o to že mi webový prehliadač nechce zobrazovať stránky správne (viz. prilozeny subor). Robí to pri každom jednom prehliadači ale nie stále. Niekedy sa to zobrazí normalne a niekedy nie . Čo som sa dočítal tak treba nakonfigurovat router , tak by som stým potreboval pomoct , alebo je chyba niekde inde ? V linuxe som zatial amater tak poprosim vysvetlenie po lopate . Díky za každú radu
    • RE: Zobrazovanie stránok 18.07.2013 | 11:12
      Avatar asdf   Návštevník
      1. Vidim tam adblock, myslim ze si mohol nastavit nejake priliz volne pravodlo, napr. *a*.
      2. V chrome Ctrl+Shift+I, zalozka network, F5 a pozriet ktore resourcy sa nenacitaju.
      • RE: Zobrazovanie stránok 18.07.2013 | 13:04
        Avatar 29dexter93   Návštevník
        V AdBlocku problem nebude , robí mi to aj bez neho. Po stlacení ctrl+shift+l sa nič nedeje.
        • RE: Zobrazovanie stránok 18.07.2013 | 13:16
          Avatar asdf   Návštevník
          Stlacas I ako Ivana, nie L ako Laco? Proste ten debugovaci nastroj co je v chrome. Je aj v menu pod Nastroje pre vyvojarov.
          • RE: Zobrazovanie stránok 18.07.2013 | 13:27
            Avatar 29dexter93   Návštevník
            Takže pri dalšom pokuse stranku nezobrazilo . Prikladam screen s chybami.
            • RE: Zobrazovanie stránok 19.07.2013 | 07:44
              Avatar asdf   Návštevník
              wgetom by som skusil stiahnut niektoru s tych cervenych stranok, ak obcas prejde je chyba vo wifi, ak nikdy neprejde (napr. 100 pokusov) tak to nieco blokuje. Resp. ak su vzdy cervene vzdy tie iste subory tak je tam nejaky filter.
    • RE: Zobrazovanie stránok 18.07.2013 | 13:08
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Vo FireFoxe to robí tiež? Pokiaľ áno, neinštaloval si nejaký program typu firewall? Alebo máš blokovaný port 22 na routry, vieš nastavovať router? Ešte by to mohol spôsobovať nejaký doplnok, program, čo odstraňuje CSS štýl.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Zobrazovanie stránok 18.07.2013 | 13:30
        Avatar 29dexter93   Návštevník
        Vo firefoxe tiež .Nie neinstaloval som nič podobne.Od routeru neviem prihlasovacie udaje :\
    • RE: Zobrazovanie stránok 18.07.2013 | 14:19
      Avatar WlaSaTy   Návštevník
      Vypadáva Ti spojenie s routerom. Si pripojený cez kábel alebo cez WiFi? Ak cez WiFi, tak skontroluj či sa s niekým neblokuješ na kanáli, alebo over či sa Ti v okamihu výpadku nespúšťa nejaký obstarožný spotrebič čo zaruší pásmo, a aj skontroluj ovládač WiFi karty. Ak si to už teda neurobil.
      • RE: Zobrazovanie stránok 18.07.2013 | 23:43
        Avatar 29dexter93   Návštevník
        Som cez WIFI.Blokovať sa nemám ským... robí mi to aj ked nieje nikto na wifi napojený.Ale s tými ovládačmi by mohol byť problem pretože som nijake neištaloval. Linux si ich vyhladal sám a fungujú .. tak som myslel že v tom problem nebude.Inač jedná sa o : Router : Airlive wl-5460AP Netbook : Toshiba NB500 Linux : Mint 15 Diky za rady hadam to už vyriešime!
        • RE: Zobrazovanie stránok 19.07.2013 | 01:56
          Avatar menom   Používateľ

          Môžeš skúsiť vypnúť Automatické nastavenie v Network Manageri.
          Pravým tl. klik na ikonu sietí.
          Vyber Edit Connections (Upraviť pripojenia).
          Potom v okne Network Connections (Sieťové pripojenia) na karte Wireless (Bezdrôtové) označ sieť, stlač Edit (Upraviť) a vo vyskočenom okne skús zrušiť zaškrtnutie "Connect automatically" (Pripojiť automaticky) a Save (Uložiť).

          Vypni to pri všetkých dostupných sieťach, tá automatika zvykne robiť problémy.

        • RE: Zobrazovanie stránok 19.07.2013 | 09:28
          Avatar WlaSaTy   Návštevník
          Ono, okrem nižšie spomenutej chyby s DNS (ktorú sa priznám som ešte nevidel v reálnom živote) to môže byť aj starým routerom ktorému vyschli kondíky (i keď môj Asus WL-500GPv2 má už zopár rokov za sebou a nerobí to) a doska mu jednodycho štrajkuje, alebo to môže byť aj kolísaním napájania v elektrickej zásuvke pre router. Notebooku môže byť napájanie u pr... keďže sa zdroje robia kombinované pre 110 / 230 V, v reále 100 až 250V bez potreby prepínania. Ale starší router robí potom takúto duchárinu.

          Skús byť chvíľu cez kábel na tom pripojení či sa to zopakuje. Bez vynechávania jednotlivých článkov reťaze nenájdeš ktorý je vadný. Teda, možno nájdeš iba približný zdroj keď toho prehodíš viac.

          PS: nepredpokladám, že by to bolo tým DNS. FB nie je sližba ktorú si človek pozrie raz za deň. Takže hlavné servre sú pri výpadku už určite v pamäti a nie je ich treba zisťovať zakaždým. Na DNS problém by poukazovalo napríklad známe mrznutie YouTube s ktorým si pred pár rokmi užilo zopár zákazníkov Magio alebo Chello keď si dali poskytovatelia agresívnejšie cachovanie ako mohli a odpálili tým zákazníkom niektoré služby.
    • RE: Zobrazovanie stránok 19.07.2013 | 08:32
      Avatar DNS   Návštevník
      Chyba je v DNS, mam rovnaky problem, riesenie je nastavit DNS manualne ! Ta chyba sa tiahne s linuxom uz velmi dlho, pretoze tiez ma to odradzalo prejst aj na inu distribuciu, tam to robi tiez, ked najdem clanok o tej chybe doplnim to sem :). Ty daj vediet ci pomohlo, good luck :)
      • RE: Zobrazovanie stránok 20.07.2013 | 09:22
        Avatar k   Návštevník
        overenie jednoduche - ak to nerobi na widlach, a potom robi na linuxe, ze bezobrazuje - staticky nastavit dns
      • RE: Zobrazovanie stránok 24.07.2013 | 08:37
        Avatar 29dexter93   Návštevník
        no to by pomohlo fakt :)
    • RE: Zobrazovanie stránok 24.07.2013 | 11:41
      Avatar 29dexter93   Návštevník
      Dobre diky všetkým ktorý reagovali.Možeme lock.
      • RE: Zobrazovanie stránok 24.07.2013 | 13:03
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Takže ide? Čo zabralo?
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Zobrazovanie stránok 24.07.2013 | 13:07
          Avatar 29dexter93   Návštevník
          Aktualizoval som Linux na najnovšiu verziu a už to fachá jak má . Ale aj tak budem riešiť ešte to nastavenie DNS