TV karta, našlo ju ale čo ďalej?

Sekcia: Konfigurácia 20.07.2013 | 18:59
BMX   Návštevník
Čaute všetci. Dnes som zohnal TV kartu do PCI ktorá sa identifikuje takto Multimedia controller: Philips Semiconductors SAA7131/SAA7133/SAA7135 Video Broadcast Decoder (rev d1), Linux ju (asi) našiel a mala by fungovať lebo vzniklo umietnenie /dev/dvb/adapter0 a nejaké súbory sú vňom. Lenže čo teraz? Ako ďalej?
    • RE: TV karta, našlo ju ale čo ďalej? 20.07.2013 | 21:22
      Avatar menom   Používateľ
      Skús v nejakom programe na to určenom napríklad Kaffeine vojsť do nastavení. Tam pohľadaj a vyber to zariadenie, ktoré chceš používať a po potvrdení skús naladiť programy (s pripojenou anténou). Ak takýto hrubý návod nestačí, tak napíš aký máš Operačný systém, opíš kam si sa dostal, čo neide. Môžeš sem dať aj výpis z terminálu
      lspci -v
      • RE: TV karta, našlo ju ale čo ďalej? 20.07.2013 | 22:24
        Avatar BMX   Návštevník
        Aha, prepáčte za málo info, mám Linux Mint. Alebo opýtam sa inak. Načo slúži V4L (video for linux) alebo VDR? Nemala by sa tá karta nastaviť cez to nejako a potom ostatné aplikácie, aj XBMC si cez 127.0.0.1:nejaký port získavaju prístup ku obsahu? V XBMC som spustil PVR doplnok a nastavuje sa tam port. Požaduje odomňa presne toto a nefunguje to. Že nemá k ničomu prístup. Prikladám snímku nastavení XBMC
        • RE: TV karta, našlo ju ale čo ďalej? 20.07.2013 | 23:37
          Avatar menom   Používateľ
          Inak tu si všetci tykáme. V4L je projekt.Na čo slúži si vieš cez vyhľadávač nájsť aj sám.Z toho výpisu lspci -v stačí keď sem dáš celý odstavec, kde sa píše o tvojej tv karte. Tam by malo byť viditeľné info pre jednoznačnú identifikáciu tv karty,ovládač a či sa práve ten ovládač používa. Nastavenie toho frontendu je iná vec. Ohľadne XBMC ti bude musieť poradiť niekto iný s týmto som nerobil. Pár týždňov som testoval Mythbuntu, kde sa mi podarilo nastaviť všetko čo som potreboval.Mythbuntu by som však nikomu neodporúčal.
        • RE: TV karta, našlo ju ale čo ďalej? 21.07.2013 | 07:41
          Avatar WlaSaTy   Návštevník
          XBMC zvláda obsluhovať viac rôznych vecí ako televíznu kartu. Ak sa pýtaš že ktoré nastavenie XBMC zodpovedá Tvojej TV karte, tak je to V4Lv2. S ním sa pohraj, vyber a nalaď stanice pásma. A hlavne si over či si správne zapojil anténu. Bez toho by si naladil jedno veľké a tmavé ticho.
          • RE: TV karta, našlo ju ale čo ďalej? 21.07.2013 | 22:03
            Avatar BMX   Návštevník
            Vďaka za rady. Bavím sa stým V4Lv2 :)