DOTA 2

Sekcia: Ostatné 26.07.2013 | 12:10
caopyp   Návštevník
dotu 2 spúštam cez steam.Po spustený vypíše :Required OpenGL extension ``GL_EXT_texture_sRGB_decode`` is not supported . Pleas update your OpenGL moja grafika je ati/amd FGLRX radeon HD 3600 čo bi malo splňat minimálne nároky a ešte čoho sa obávam je že mam len 2 GB ramku i ked niektorý mi povedali ze to spustili aj z 1 GB ramkov Ide o to že cez additional drivers (ubuntu program) mi nájde ovladač ale je stari a neaktualizuje sa lebo je neslobodný . čo mam robit? mam stiahnut ovladač z amd stranky ?
    • RE: DOTA 2 26.07.2013 | 13:21
      Avatar WlaSaTy   Návštevník
      Akú verziu FGLRX máš nainštalovanú a odkiaľ? To chýbajúce rozšírenie GL_EXT_texture_sRGB_decode by už mali pridať do ovládača.
      • RE: DOTA 2 26.07.2013 | 15:03
        Avatar caopyp   Návštevník
        http://imm.io/1dDBi screen toho čo mam a čo mi nestačí :)
        • RE: DOTA 2 26.07.2013 | 17:33
          Avatar WlaSaTy   Návštevník
          Máš peknú plochu, a trafiť sa na telefóne tak aby som sa kliknutím dostal na ten obrázok bolo peklo. Akú verziu FGLRX máš nainštalovanú a odkiaľ?
    • RE: DOTA 2 26.07.2013 | 18:09
      Avatar caopyp   Návštevník
      Sorry uvedomil som si to az ked som to tam dal :) ma ju nainštovanu original od ubunti ta mi to vybrala a ja som len potvrdil aktiváciu VESA:RV635 amd/ati radeon 3600 HD ak som ti nezodpovedal na to aku verziu mam nainštalovanú spravne tak mi napiš prikaz do konzoli a ja ti to napíšu a ešte raz sorry za ten link :)
      • RE: DOTA 2 26.07.2013 | 19:06
        Avatar WlaSaTy   Návštevník
        Do konzoly napíšeš synaptic, a v správcovi inštalačných balíkov sa preklikáš na ovládač grafickej karty. Potom si spomenieš či si inštaloval záplaty a rozhodneš sa či ich nainštaluješ alebo sa pozrieš na stránku AMD.com na poslednú verziu.
    • RE: DOTA 2 26.07.2013 | 20:01
      Avatar caopyp   Návštevník
      stiahol som si potrebný graficky ovládač na moju grafiku a mam 2 otázky : nemôžem poškodiť ubuntu ak budem mat zapnutí(ovládač) čo mam teraz a ten ktorý budem mat ak ich bude mat súčasne ? Ako sa taký ovládač inštaluje ? :) koncovku ma .run napíš postup please. V tom synapticu som to nevedel najst asi to tam nemám
      • RE: DOTA 2 26.07.2013 | 20:59
        Avatar WlaSaTy   Návštevník
        Mno, radšej to najprv v tom synapticu pohľadaj. To, že nevieš nájsť vankúš ešte neznamená že nemáš kde spať. A všimni si tam tlačítko aktualizovať.

        PS: Postup inštalácie aj s zoznamom podporovaných kariet je na stránke kde sa sťahujú príslušné a rôzne verzie ovládačov pre rôzne generácie grafických kariet ATI/AMD.
    • RE: DOTA 2 27.07.2013 | 10:53
      Avatar caopyp   Návštevník
      všetko som aktualizoval a našiel som aj tu grafiku a je nenašiel som nič čo vi som mohol k nej odinštalovať ale písal mi ešte jeden do lol temy že mam skúsiť skontrolovať ci mam najnovší ovládač a to tak že kliknem v lavo hore na steam skontrolovať ....... ovaldač ..napísalo : ze mam najnovší . NOŽE BYT CHYBA že mi vypína steam z nie jakeho neznámeho dôvodu keď dám pozerať video cez steam mi to začalo robiť den po spustený steamu ? vždi ked chcem pozrieť video normálne úplne vypne steam
      • RE: DOTA 2 27.07.2013 | 12:16
        Avatar WlaSaTy   Návštevník
        Áno, ako som už písal, tak problém môže byť aj v tom, že posledný ovládač Ti nemusí podporovať trojkovú radu kariet keďže o ňom jeho výrobca písal že je od štvorkovej vyššie. No nič, opakovať otázku že aký ovládač si nahodil nemá význam. Maj sa.
        • RE: DOTA 2 27.07.2013 | 12:45
          Avatar caopyp   Návštevník
          podla mna to nebude problem ovladača . Ovládač FGLRX . Ved ked mi ide cata wow čo ma podobnú grafiku problém bude asi inde .
          • RE: DOTA 2 27.07.2013 | 12:55
            Avatar WlaSaTy   Návštevník
            Grafické rozšírenia zabezpečuje ovládač v spolupráci s grafickou kartou. Ale, to je už jedno, chalan to nepotrebuje riešiť. Len sa nudí a chce si niekde pokecať.

            No nič, kamaráti majú večer koncert, idem sa ja na to psychicky pripraviť.
            • RE: DOTA 2 27.07.2013 | 13:23
              Avatar caopyp   Návštevník
              :D chod sa pripraviť ale ak si myslíš že som jediný tak pozeraj http://devgurus.amd.com/thread/160129 a jeden to vyriešil ked nainštaloval Catalyst 12.11-beta11. http://devgurus.amd.com/thread/160129 ak ti ten horný nepojde odkaz nepojde
              • RE: DOTA 2 27.07.2013 | 13:47
                Avatar WlaSaTy   Návštevník
                Posledné catalysty sú generácie 13 a tie, ako som už niekoľko krát spomínal, tak nepodporujú trojkové grafiky AMD. Na verziu a zdroj som sa pýtal preto, aby som sa uistil že či si použil ovládače schopné korektne pracovať s tou tvojou kartou. Takže si si vybral nesprávne ovládače, a si s nimi spokojný. Len ti vadí, že s nimi nefunguje to, čo chceš aby fungovalo. Máš trochu rozporuplné reakcie.

                Mimochodom, ďakujem za link. Skús si ho otvoriť na telefóne. Cieľ linku sa zadáva do úvodzoviek v a href.
                • RE: DOTA 2 27.07.2013 | 14:20
                  Avatar caopyp   Návštevník
                  ved ja som zatial ešte nič neinštaloval zadnú catalyst . Ake mam potom možnosti riešenia tohoto problému ? Napíš čo mam urobiť a ja to spravím hlavne nech to ide :)
                  • RE: DOTA 2 27.07.2013 | 14:40
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník
                    Skús si prečítať rady a povedz ktorej si nerozumel. Bez toho sme na mŕtvom bode, a aj ostaneš.
                    • RE: DOTA 2 27.07.2013 | 19:08
                      Avatar caopyp   Návštevník
                      radili použit novší graficky ovladač potom napišem aky ponahlam sa ale mohlo by to byt riešenie .
                      • RE: DOTA 2 28.07.2013 | 14:02
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník
                        Tak ich pozdravuj. Najnovší ovládač ATI/AMD je AMD Catalyst™ 13.6 a ten nepodporuje Tvoju kartu. Takže si musíš nájsť verziu ovládača ktorý podporuje dané rozšírenie vyžadované hrou a ktorý vie robiť s Tvojou kartou. Potom zvážiš či nenainštaluješ tú verziu cez synaptic alebo z balíčkapriamo od výrobcu. Mimochodom, návod na inštaláciu tých ovládačov sa tu už veľa krát rozoberal. Predsa len je to Automated installer and Display Drivers, to asi nebudeš potrebovať preložiť.

                        Nemysláím, že sa má cenu opakovať. Prajem skoré vyriešenie problému.
    • RE: DOTA 2 28.07.2013 | 16:03
      Avatar caopyp   Návštevník
      nemyslím iný ovládač ale iný graficky ovládač ako aplikácia. Jedem odporučal https://help.ubuntu.com/community/RadeonDriver
    • RE: DOTA 2 28.07.2013 | 16:17
      Avatar caopyp   Návštevník
      ale nechápem ved cata 13.1 mi nedude stačiť ? podporuje môj ovládač .
      • RE: DOTA 2 28.07.2013 | 17:14
        Avatar caopyp   Návštevník
        YouTube : http://www.youtube.com/watch?v=TyKdhmC_iYc&feature=c4-overview&list=UUbJss8nv7lda9qaJds8qYYw video linux games dota 2 cata 13.1 . Háčik je že ma lepšiu grafickú kartu asi . Takže môžem nainštalovať cata 13.1 ? a musím odstranit ovládač ktorý teraz používam ? PS neviem to dať ten link normálne :) sorry
        • RE: DOTA 2 28.07.2013 | 19:47
          Avatar WlaSaTy   Návštevník
          Pre mňa, za mňa môžeš skúsiť aj ovládač Radeon ktorý je niečo iné ako FGLRX (Catalyst). Ale, skúsiť ho môžeš. Návod si si našiel.
          • RE: DOTA 2 29.07.2013 | 10:36
            Avatar caopyp   Návštevník
            JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO ide to yop :D . dakujem dakujem dakujem za ochotu a čas a super rady viem že si to chcel so mnou už ukončiť ale dal si my 2 šancu :) :D dik mate odomňa na 1 rok pokoj jak minule s wow :) . PS: prečo niesi GM na forku ved ja toto fórum poznám už 2 roky a ty si tu stále :)
            • RE: DOTA 2 29.07.2013 | 10:39
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              GM je generál major? Toto niesu kasárne :-)
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: DOTA 2 29.07.2013 | 11:30
      Avatar caopyp   Návštevník
      :D este raz dik