Crunchbang #! na netbooku

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.07.2013 | 11:22
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

Zdravím. Nahodil som si Crunchbang na netbook a som spokojný, výborne to funguje :)

a ako to už býva, zas by som niečo chcel, konkrétne predĺžiť funkčnosť práce na batériu. ako na to? nejaké tipy? Napadá ma len vypínanie wifi a používanie málo náročných programov. A napadá niekoho, ako vypnem bluetooth alebo zistím, či je vôbec zapnutý? Predtým na Minte sa dal vypnúť cez grafické klikátko. Bluetooth nepoužívam a ani to nemám v pláne

    • RE: Crunchbang #! na netbooku 30.07.2013 | 11:31
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ešte jednu estetickú vec by som rád vyriešil. mám netbook, ktorý má vyššie rozlíšenie. čo mi samozrejme vyhovuje a je to šikovné - no trafiť niekde s touchpadom býva trochu problém. konkrétne mi ide o klasické 3 tlačidlá vpravo hore (minimize, maximize, close). dajú sa zväčšiť, prípadne celý ten horný panel nejako pozväčšovať? v gnome2 sa to riešilo cez tému pre metacity. tu je openbox
      • RE: Crunchbang #! na netbooku 30.07.2013 | 14:34
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
        tu mas nieco popisane k temovaniu openboxu, skus ci to plati aj pre tvojho WM
        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • RE: Crunchbang #! na netbooku 30.07.2013 | 16:21
      Avatar WlaSaTy   Návštevník
      Predĺženie výdrže práce na batériu sa deje buď znížením energetickej náročnosti HW (vypnutím zbytečných operácií ako sú napríklad efekty, aktiváciou ovládačov ktoré zvládajú power management alebo ) alebo navýšením kapacity akumulátora. Predpokladám, že Ti nejde o výmenu alebo dokúpenie baterky.
      • RE: Crunchbang #! na netbooku 31.07.2013 | 09:29
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        nemám v pláne zasahovať do HW, len riešim SW. ohľadne ovládačov, malo by byť všetko možné intelovské a správa napájania funguje fajn, čo ďalej sa dá? napríklad ako sa pozriem na bluetooth?
        • RE: Crunchbang #! na netbooku 31.07.2013 | 13:50
          Avatar WlaSaTy   Návštevník
          Bluetooth žerie nula celá nič, inak by ho nedávali už pred 10 rokmi do telefónov. Skús si pozrieť ako sa volal ten program pre KDE čo sledoval koľko krát sa ktorý program dostane u slovu. Možno že máš zbytočne zapnutý sématický desktop čo Ti dokolečka indexuje disk kôli vyhľadávaniu, alebo niečo podobné. Ale, potom ten program vyhoď. Zbytočne žerie baterku.

          Mimochodom, nepýtal si sa na niečo podobné pred pár mesiacmi, len s inou distribúciou?
          • RE: Crunchbang #! na netbooku 31.07.2013 | 16:44
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            a ja viem? moja pamäť je niekedy nenapodobiteľná :) ale tak až teraz mám mini netbook a celkovo stroj, čo vydrží viac ako 10 minút :)
            • RE: Crunchbang #! na netbooku 31.07.2013 | 18:41
              Avatar WlaSaTy   Návštevník
              Ja len neviem či má význam odpovedať Ti do kolečka na to isté.

              Mimochodom, 10 minút je zúfalo málo. Pokiaľ si to myslel vážne, tak máš prerazené články v batérii a môže Ti to celé prsknúť. Tak málo na baterku nevydrží nič ani keď to beží na plný výkon.
              • RE: Crunchbang #! na netbooku 31.07.2013 | 18:44
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                10 minút z dôvodu, že mám notebook kde je batéria fakt stará a fakt "na starú bačkoru". na netbooku, ktorý je samozrejme aj o niečo novší, drží batéria teraz dákych 6 a pol hodiny a to má ten netbook asi 4 roky :)
                • RE: Crunchbang #! na netbooku 31.07.2013 | 19:18
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník
                  Šesť a pol hodiny. Koľko spomína výrobca? Ja len či sa s tým oplatí zaoberať. Niektoré komponenty majú definovanú minimálnu spotrebu pod ktorú sa už nedá podliezť.
    • RE: Crunchbang #! na netbooku 31.07.2013 | 12:26
      Avatar omdzor #!  Používateľ
      K tomu bluetooth.. Ja som vypol bluetoothd:
      cd /etc/init.d/
      update-rc.d -f bluetoothd remove
      
      Kedze moj notebook s crunchbangom pouzivam skoro vylucne doma, nenastavoval som nic specialne co sa vydrze baterie tyka. Ale nieco mozno najdes tu. Inak skvele distro ak ma niekto rad openbox a nema rad spomalene reakcie systemu:)
      #! /usr/bin/env python