MAC adresa

Sekcia: Konfigurácia 11.10.2005 | 14:19
Avatar ares mandrake  Používateľ
mam takito proble. mam instalnuty mandrake 10.1 a potrebujem zmenit MAC adresu. ifconfig eth0 hw ether /adresa/ - toto som sa vycital v manuali ze by sa to takto malo dat zenit ale nepomaha.nainstaloval som si rpm balice macchanger ale neviem ako sa to pouziva, respektive ho neviem spustit :-) mozete mi poradit kde to najdem nainstalovane alebo ako spustit tento macchanger? dikes.
    • Re: MAC adresa 10.10.2005 | 12:05
      Avatar titanik mint  Používateľ
      • Re: Re: MAC adresa 11.10.2005 | 11:41
        Avatar ares mandrake  Používateľ
        a ako urobim toto ked mi pise ze je to neznamy prikaz? /etc/init.d/networking stop
        • Re: Re: Re: MAC adresa 11.10.2005 | 12:52
          Avatar titanik mint  Používateľ
          si pozri co mas v /etc/init.d/ daco so sietov: internet, net, net.eth0, eth0 a za tym daj stop. Myslim, ze mandrake ma internet. alebo v Xoch mcc->system->sluzby->internet->stop inac newiem ci v tom mcc sa neda nastavit MAC adresa sietovky
          • Re: Re: Re: Re: MAC adresa 11.10.2005 | 14:10
            Ares   Návštevník
            parada toto mi uz ide, ale nejde mi siet. pise ze zariadenie je aktivne ze je spojenie ale ked dam pingnut nejaky pocitiac na lanke napr. server tak hostitel je nedosiahnutelny a som si isty ze mam IP aj masku dobre nastavenu ale branu c1 mi stale prepisuje na 127.0.0.1 (myslim teda ze to je takato IP) cim to moze byt, zeby ovladacom na sietovku? sietovku mam RTL8139
            • Re: Re: Re: Re: Re: MAC adresa 11.10.2005 | 14:19
              Avatar titanik mint  Používateľ
              tak ta brana je urcite zle. Lebo 127.0.0.1 je tvoj pocitac, teda ako loopback. Nastav si spravne gateway