Linux Bible 2012

Sekcia: Ostatné 16.09.2013 | 16:42
Avatar ferri Fedora  Používateľ
Nedávno avizovaná kniha je "voľne" dostupná cez torrenty.
    • RE: Linux Bible 2012 17.09.2013 | 22:29
      Avatar tatar   Návštevník
      Nepokradnes! ;)
      • RE: Linux Bible 2012 18.09.2013 | 00:21
        Avatar blabla   Návštevník
        Aj keď nepokradneš, neznamená to, že budeš spasený. Aj keby si za celý život neporušil ani jedno z 10 prikázaní, neznamená to, že budeš spasený. Nie je v ľudských silách za celý život nezhrešiť, aj keď sa máme o to snažiť. Zároveň máme ľuďom odpúšťať ich poklesky. Mňa zaujíma kam sa stratilo toto prikázanie z Katolíckej verzie 10 prikázaní:
        Neurobíš si vyrezávanú modlu ani podobu ničoho,
         čo je na nebi hore, čo je na zemi dolu,
         alebo čo je vo vode pod zemou! 
         5Nebudeš sa im klaňať ani im slúžiť, 
        lebo ja som Hospodin, tvoj Boh, Boh horliaci,
         ktorý trestám neprávosť otcov na synoch, 
        do tretieho a štvrtého pokolenia tých, 
        ktorí ma nenávidia,  6a preukazujem milosť tisícom,
         ktorí ma milujú a zachovávajú moje prikázania.
        • RE: Linux Bible 2012 18.09.2013 | 06:12
          Avatar ferri Fedora  Používateľ

          Máš v tom nejaký chaos.

          Z Wikipédie: Aktuálne znenie podľa Katechizmu Katolíckej cirkvi (vyd. Spolok sv. Vojtecha, Trnava, 1998, s. 503-504 ISBN 80-7162-253-2), tzv. katechetická formula, je:

          1. Ja som Pán Boh tvoj. Nebudeš mať iných bohov okrem mňa, ktorým by si sa klaňal.
          2. Nevezmeš meno Božie nadarmo.
          3. Pamätaj, že máš svätiť sviatočné dni.
          4. Cti otca svojho i matku svoju.
          5. Nezabiješ.
          6. Nezosmilníš.
          7. Nepokradneš.
          8. Nebudeš krivo svedčiť proti svojmu blížnemu.
          9. Nebudeš žiadostivo túžiť po manželke svojho blížneho.
          10. Nebudeš túžiť po majetku svojho blížneho.
          • RE: Linux Bible 2012 18.09.2013 | 10:50
            Avatar blabla   Návštevník
            Ja vtom nemam chaos, tu je vers po versi text zo stareho zakona, kde boh dal svoje prikazania.Druhá kniha Mojžišova - Exodus, 20. kapitola:
            1Boh hovoril všetky tieto slová: 
            2Ja som Hospodin, tvoj Boh, ktorý som ťa vyviedol z Egypta, z domu otroctva. 
            3Nebudeš mať iných bohov okrem mňa! 
            4Neurobíš si vyrezávanú modlu ani podobu ničoho, čo je na nebi hore, čo je na zemi dolu, alebo čo je vo vode pod zemou! 
            5Nebudeš sa im klaňať ani im slúžiť, lebo ja som Hospodin, tvoj Boh, Boh horliaci, ktorý trestám neprávosť otcov na synoch, do tretieho a štvrtého pokolenia tých, ktorí ma nenávidia, 
            6a preukazujem milosť tisícom, ktorí ma milujú a zachovávajú moje prikázania. 
            7Nebudeš brať meno Hospodina, svojho Boha, nadarmo; lebo Hospodin nenechá bez trestu toho, kto Jeho meno zneužije!
            8Pamätaj na deň sviatočného odpočinku a sväť ho! 
            9Šesť dní budeš pracovať a konať svoju prácu, 
            10ale siedmy deň je dňom sviatočného odpočinku pre Hospodina, tvojho Boha; nebudeš robiť nijakú prácu ani ty, ani tvoj syn, ani tvoja dcéra, ani tvoj sluha, ani tvoja slúžka, ani tvoj dobytok, ani cudzinec, ktorý je v tvojich bránach, 
            11lebo za šesť dní utvoril Hospodin nebesá i zem, more i všetko, čo je v nich, a siedmy deň odpočíval; preto Hospodin požehnal deň sviatočného odpočinku a posvätil ho! 
            12Cti otca svojho i matku svoju, ktorú ti dáva Hospodin, tvoj Boh aby si dlho žil na zemi! 
            13Nezabiješ! 
            14Nescudzoložíš!
            15Nepokradneš! 
            16Nevyslovíš krivé svedectvo proti svojmu blížnemu! 17Nepožiadaš dom svojho blížneho! Nepožiadaš ženu svojho blížneho, ani jeho sluhu, ani jeho slúžku, ani jeho vola, ani jeho osla, ani nič, čo patrí tvojmu blížnemu.
            Katolici nejako zabudaju zverejnovat aj ten 4 vers. Pretoze by museli vyhadzat vsetky sosky a obrazy z kostolov, kedze sa im klanaju.To plati aj pre udajne zobrazenia podoby Jezisa o ktorom ani nevedia ako presne vyzeral.
            • RE: Linux Bible 2012 19.09.2013 | 09:50
              Avatar kkc   Návštevník

              a keď pobozkáš fotku svojej matky, tak určite tvoj bozk je určený tomu papieru na ktorom je fotka zhotovená a aj tým farbám z ktorých je fotka vytvorená a nie tvojej matke... katolíci v tom majú jasno keďže sa neklaňajú hmote, jasno v tom ale nemáš ty

              (poprosím administrátorov portálu aby tému zablokovali aby tu nevznikali zbytočné hádky)

              • akýkoľvek obraz muža alebo ženy 19.09.2013 | 11:28
                Avatar blabla   Návštevník
                Kniha Deuteronomium, 4. kapitola:
                16aby ste nepoblúdili a neurobili si kresanú modlu alebo akýkoľvek obraz muža alebo ženy,  
                17obraz nejakého zvieraťa na zemi, obraz nejakého vtáka, čo lieta pod nebom,  
                18obraz niečoho, čo sa plazí po zemi, obraz ryby, čo je vo vode pod zemou;
                Kresana modla - soska pred ktorou sa niekto modli. Akykolvek obraz muza alebo zeny.
                19a keď zdvihneš oči k nebu a uvidíš tam slnko, mesiac a hviezdy, všetky voje nebies, nedaj sa oklamať a neklaňaj sa im a neuctievaj to, čo Pán, tvoj Boh, stvoril na osoh všetkým národom, ktoré sú pod nebom.
                Nedaj sa oklamať a neklaňaj sa im a neuctievaj to, čo Pán, tvoj Boh, stvoril.
              • panna Mária 19.09.2013 | 15:26
                Avatar blabla   Návštevník

                Panna Mária matka božia bola za svojho pôsobenia na zemi človek, o tom hádam nikto nepochybuje.

                Keď sa niekto modlí k nej ako býva zvykom v kostoloch "Zdravas ..." tak vkladá do nej nádej, že bude za neho orodovať a dúfa, že mu pomôže.


                Toto sa píše o tom, kto dúfa v človeka v knihe

                Jeremiáš, 17. kapitola 5 verš (evanjelický preklad):

                5Takto vraví Hospodin: Prekliaty je muž, ktorý dúfa v človeka a telo robí svojou oporou, ale jeho srdce sa odvracia od Hospodina


                Jeremiáš, 17. kapitola 5 verš (katolícky preklad):


                5Toto hovorí Pán: "Zlorečený je muž, ktorý dôveruje v človeka a telo urobil svojou oporou, ale od Pána sa mu srdce vzdialilo.


                Jeremiáš, 17. kapitola 5 verš (Roháčekov preklad):

                5Takto hovorí Hospodin: Zlorečený muž, ktorý sa nadeje na človeka a kladie telo za svoje rameno, a jeho srdce odstupuje od Hospodina!

                Takže už od čias Jeremiáša je jasné, že sa ludia majú modliť k Bohu a nie k človeku - panne Márií.

        • RE: Linux Bible 2012 18.09.2013 | 09:07
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Marketingovému oddeleniu katolíckej cirkvi podobné vyhlásenia nesedeli a treba sa držať nového zákona, ten už je po niekoľkých škrtaniach na konciloch dizajnovo čistý a maľovaných Ježiškov kúpiš v každých lepších potravinách.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Linux Bible 2012 18.09.2013 | 11:05
            Avatar blabla   Návštevník
            Musim s Tebou suhlasit.Zaujimave je ze biblicky text si prisposobuju len v Katolickych prekladoch.Ine preklady biblie z originalnych textov su vyznamom rovnake s povodnymi textami.Pre tych co menia vyznam textov ako sa im hodi plati toto: Zjavenie Jána, 22. kapitola; verse 18 a 19:
            18Ja dosvedčujem každému, kto počuje prorocké slová tejto knihy: Ak k nim niekto pridá, tomu Boh pridá pliagy opísané v tejto knihe.  
            19Ak niekto vezme niečo zo slov tejto prorockej knihy, tomu Boh vezme podiel na strome života a zo svätého mesta, opísaných v tejto knihe!
      • Nepokradneš Linux Bible 2012 ... 18.09.2013 | 11:45
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

        Ja si osobne myslím, že získanie posvätného informačného Grálu pre seba, za účelom svojho samovzdelávania a šírenia myšlienok Slobody vo svete je naopak veľmi, veľmi čestná vec a určite by sa ľúbila aj samotnému Kristovi, ak toto číta ...

        to jest kľudne použi aj torrent_site na jeho získanie (kódu).

         

        Nie všetci tuná majú takéto zmýšlanie o Kóde a jeho poslaní, pozri si, keď som napísal jednému mladému človeku, že ak chce soft MAYA pod Linux a nemá offerované peniaze na jeho kúpu, tak asi bude najlepšia cesta toho torrentu ... okamžite som dostal "nezaujaté" brýzganie jedného intelektuála o tom, že nabádam tohoto študenta-jedinca na krádež (pozri si link na veselú diskusiu ).

        http://linuxos.sk/forum/22091/#link_220741

        Takže keď sa takto interpretuje, čo sa môže a nemôže (aj voči cnostným Korporáciam), nie je prekvapením , že postupy Bielej Kristovej mágie (sorry Pane za výraz) sú už tak dehonestované, prekrútené, zmenené že je celá Cirkev, ktorá to mala sama chrániť, tam kde je ... :-( :-(

        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • RE: Nepokradneš Linux Bible 2012 ... 18.09.2013 | 17:35
          Avatar WlaSaTy   Návštevník
          Ty budeš spasený baránkom božím.

          A inak, áno. Nabádal si ho ku krádeži. Jedna vec je keď môžeš obrať susedovi jablká CO mu trčia spoza plotu a druhá vec je keď niekomu povieš aby preskočil plot a natrhal si bez opýtania. Neboj, keby sa slušne opýtal, tak by mu bolo vyhovené. Ale Ty si odporučil rovno aby preskočil plot a opýtania siahol na to, čo mu zatiaľ nebolo dovolené. A teraz sa tváriš urazene. Po tom ako ti bolo povedané, že robíš chybu.

          Vedel si že baránok je mláďatko samčieho pohlavia od ofce, teda prívlastku ktorý používaš keď Ti dôjdu argumenty?
          • RE: Nepokradneš Linux Bible 2012 ... 18.09.2013 | 18:53
            Avatar cudnytvor   Návštevník
            Myslím, že ku krádeži ho henabádal, alebo mu povedal nekupuj čo môzeš ukradnúť? Toť rozdiel. Pretože každý vie, že v školách sa učia veci so softvérom na ktorý mnohí rodičia nemajú. Nemyslím, že brať pôžičku na kúpu softvéru je správne. Kby tie firmy pre študentov poskytoval licencie za symbolickú sumu, nebolo by softvérového pirátstva. Ak rodičia makajú za 500 € čistého majú iné priority. A áno chyba je v školstve, mal by používať výhradne otvorený softvér a softvérové pirátstv by neexistovalo.......
            • RE: Nepokradneš Linux Bible 2012 ... 18.09.2013 | 19:37
              Avatar WlaSaTy   Návštevník
              Musím Ťa sklamať. Prečítaj si jeho slová ktorými ho nabádal a uvedom si jednu vec. Slušne vychovaný človek sa opýta vlastníka. Aby to urobil som navrhoval ja. Ale on čo navrhoval je odsúdenia hodné. A ešte sa tu hrá na urazeného že ho niekto napomenul. A ešte to tu obhajuje tým, že od korporácií je dobrým skutkom kradnúť. Krádež ako krádež. Skutok tiež do ruky nechytíš, i keď ju tou rukou vykonáš.

              Čo dodať, je to hrdý člen portálu.
              • Trepeš samé nezmysly ... 19.09.2013 | 12:57
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                Ešte nám povedz, aký máš názor napríklad na židovskú obriezku ??
                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • RE: Nepokradneš Linux Bible 2012 ... 19.09.2013 | 10:12
              Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
              Veľmi pekné poučky o mravouke, ale bibliu by mal poznať každý kresťan, snažiť sa podľa nej žiť ved teologické debaty o výkladoch veršov trvajú storočia a najlepšia bola práve táto myšlienka: "mal by používať výhradne otvorený softvér a softvérové pirátstvo by neexistovalo..." Hospodin odpustí aj tomu najväčšiemu hriešnikovi a aj v poslednej chvíli nášho života, len treba pokoriť všetku svoju pýchu a skloniť sa až na zem! (v žiadnom prípade nikoho nenabádam spoliehať sa na tú poslednú chvíľu..)
              skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
              • RE: Nepokradneš Linux Bible 2012 ... 19.09.2013 | 12:44
                Avatar WlaSaTy   Návštevník
                Presne tak. Formula : "Účel svätí prostriedky" je len zbožnou lžou. Niesom znalec Biblie, ale mám taký dojem že napríklad Abrahám týmto spôsobom ponúkal svoju ženu za účelom svojho prospechu. A z toho nie je rozumné brať si príklad.