Končím s Google

Sekcia: Komunita 19.09.2013 | 23:47
Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
Posledná kvapka padla kauzou Prism. Nehodlám sa dobrovoľne vzdávať slobody a nechať si niekoho pozerať cez rameno čo robím. Každý deň ma to viac a viac nasieralo a už odišli aj niektorí priatelia, tak to balím aj ja. Teda už tomu predchádzali nejaké veci typu chceš Android zriaď si gmail. To mi zrazu píšu ľudia na email ktorý nepoužívam. Ďalej odrezanie slobodného formátu ako je XMPP. Masové zviazanie všetkých služieb...
Teda mohol by som tu nadávať ako sa všetko pomaly uzatvára, ale kašlem na to, oni majú svoj náhľad na život a ja svoj.

Takže moje rezumé je, Google je najlepší ako vyhľadávač, treba mu zakázať koláčiky a bude mi slúžiť na to čo má, bez bonusu špehovania. YouTube je najväčšia databáza návodov a srandičiek, anonymne tiež super, čo ma zaujíma si premigrujem inam.

Ja viem biznis je biznis, ale keby tieto príklady nasledovali masy, tak by ich nasledoval aj biznis. Sám nič nezmením, ale až najbližšie pôjdete na G+, tak už dúfam že vo vás bude hlodať pocit, že vám niekto pozerá cez plece a zapisuje si to.

Až najbližšie budete niekde hovoriť o slobode, tak sa zamyslite nad tým, či ste aspoň pre tú svoju niečo spravili.

So long
Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Končím s Google 20.09.2013 | 00:38
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      ok, zriesim nahradu za hangouts.
      • RE: Končím s Google 20.09.2013 | 10:20
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Dík kámo.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Končím s Google 20.09.2013 | 04:55
      Avatar WlaSaTy   Návštevník
      Nerozumiem, čo tak zrazu?
      • RE: Končím s Google 20.09.2013 | 08:39
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Nieje to zrazu, až si si nevšimol, písal som o tom už pred viac ako mesiacom v článku.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Končím s Google 20.09.2013 | 09:18
          Avatar MARTIN   Návštevník
          ja neviem, ale keď mi chce niekto pozerať cez plece, nech si pozerá keď má toľko času. mám ho na háku. Nič zaujímavé sa nedozvie.
          • RE: Končím s Google 20.09.2013 | 10:32
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Nejde o to čo sa dozvie, ale že to robí. Ľahostajnosť ľudí v dnešnej dobe ma dosť znepokojuje. Politici to začali zneužívať na bohapusté kradnutie a špicľovanie, proste už to nikomu nevadí, nechápem tento svet.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Končím s Google 20.09.2013 | 18:10
          Avatar WlaSaTy   Návštevník
          Mesiac, čo to je. To je nič.

          Roky som to hovoril o Google. A keď som to doložil článkami o vyšetrovaní tohoto typu chovania alebo priamo vládnymi nariadeniami alebo vyhláseniami nadriadených kontrolných orgánov, tak som z jednej strany dostal odpoveď "ja to tam nevidím " a z druhej zas "zmizni troll a ofca " .

          Doteraz nechápem logiku ľuďí čo si všimnú verejne známu vec až keď sa o nej všade huláka. Aj keď ju pred tým mali naservírovanú pod nos.
          • RE: Končím s Google 20.09.2013 | 18:13
            Avatar molni   Návštevník
            Prosim nieco dobre miesto gmailu mi odporucte. nejde o to ze nechcem googlit, ale ak nieco pouzivate dajte mi to prosim ako referenciu.
    • RE: Sloboda ... 20.09.2013 | 09:47
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

      Mário ...

      "Až najbližšie budete niekde hovoriť o slobode, tak sa zamyslite nad tým, či ste aspoň pre tú svoju niečo spravili."

      +1

      K veci.

      V Európe MUSÍ vyrásť náhrada za centristický US-Internet, myslím si, že si EU-firmy túto šancu uvedomujú, ale neviem či to okupačné veľmoci (UK+USA) Nemecku povolia (!?).

      Ale NSA má dlhé prsty/neobmedzené zdroje a preto má cez "backdoor-kód" podchytené aj šifrovanie ľubovoľného spojenia a naviac hlavne dokáže odpočúvať aj na uzle. t.j. na prachsprostom kuse HW, takže sa logicky natíska otázka/riešenie : pustiť prevádzku cez dôveryhodnejšie "uzly", ako sú tie centristické-USA. Riešením môžu byť dobrovoľnícke (non-korporatívne) wi-fi siete typu Flutter ...

        

      Mário, a čo sa týka územia Slovenska, odkiaľ sa mlčky berie fucking predpoklad, že Tvoje/naše mobilné zvukové/SMS rozhovory cez operátorov sú BEZPEČNÉ ???? Alebo príslušní IT-éčkari, čo tam sedia na teplom miestočku sú všetci bez rozdielu dobromyseľní chlapci s vysokou morálkou, ktorí nielenže nespolupracujú so svojím chlebodárcom, a ešte horšie, so SIS a pod ...

      Mário, pokiaľ sa nezmení SYSTÉM korporatívneho fašizmu, stále bude naše súkromie odpočúvané. Bohužiaľ.

      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • RE: Sloboda ... 20.09.2013 | 11:35
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Čo sa týka toho, že tajné služby vedia rozšifrovať niektoré šifrovania, pôjde podľa mňa len o už známe diery.

        Nič nieje stopercentné, niekomu musíš dôverovať, tak napr. nejaké dáta mám u kámoša na serveri, pokladám to za bezpečnejšie ako na hostingu, hoci aj tieto služby využívam.

        Čo sa týka sociálnych sieti som v Diaspore na pode mimo územie Ameriky aj Európy.

        Alternatívne siete budú určite vznikať, ale kedy to dorazí ku nám na vesnicu?

        To že ťa niekto po ceste odchytí je realita s ktorou sa bude len ťažko bojovať.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Končím s Google 20.09.2013 | 11:13
      Avatar otrek   Návštevník
      Pridavam sa, tiez prestavam pouzivat google mimo standardneho "googlenia". R.
    • RE: Končím s Google 20.09.2013 | 16:54
      Avatar molni   Návštevník
      a co odporucas namiesto gmailu? tiez zvazujem...
      • RE: Končím s Google 20.09.2013 | 20:23
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Ja mám emailové konto na prenajatom hostingu. Keď chceš v konkrétnej krajine, daj vyhľadať free email a krajinu.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Končím s Google 20.09.2013 | 22:10
        Avatar otrek   Návštevník
        odporucat nieco je tazke, kazdy freemailovy server je o tom istom, ze admin za nim si moze citat postu. Najlepsie je mat vlastny server alebo aspon vlastnu domenu a nemusi byt sk domena. Vacsina veci sa da nahradit a G+ sa da nahradit najlepsie na gulas party alebo na pivnej party.
        • RE: Končím s Google 20.09.2013 | 22:39
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          +1
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Končím s Google 21.09.2013 | 08:31
          Avatar WlaSaTy   Návštevník
          Vlastná doména alebo virtuálny server neochráni pred ukradnutím údajov. Vlastný fyzický server je zas drahý na hosting a jeho zakryptovanie neochráni pred prenosom nekryptovaných dát. @

          Ozaj, to g+ je čo?
          • RE: Končím s Google 21.09.2013 | 14:38
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            google plus. shareovacia sluzba od google.
            • RE: Končím s Google 21.09.2013 | 15:13
              Avatar WlaSaTy   Návštevník
              Služba na ktorej oznamuješ záľuby a kde dokladáš vykonané skutky pomocou fotiek odovzdaných do picassa. A kam rád odovzdáš svoje osobné údaje aj s informáciou kedy komunikuješ s inými ľuďmi.

              Budem rád, keď naozaj nastane minority report. Keď súkromná firma odsúdi človeka za skutok čo ešte nespáchal a asi ani nespácha. Veď dolovanie údajov je neomylné a odchýľkami sa neoplatí zaoberať.

              Len mi je ľúto toho, že v tieni snowdenových prkotín schovávajú iné. Stačí sledovať dianie.
    • RE: Končím s Google 22.09.2013 | 21:50
      Avatar phodinux Debian, macOS  Používateľ

      Súhlasím so všetkým. Mnoho ľudí si to dokonca ani neuvedomuje, ale súkromie ako ho poznáme je relatívne nový pojem. Kedysi ľudia bývali viac na dedinách a ak niekto niečo urobil, vedela o tom celá dedina, resp. malé mestečko. Samozrejme, ešte to tak aj funguje. Idea súkromia prišla s existenciou veľkomiest, kde nemáš s nikým prakticky nič a nejaký "škandál" sa rýchlo stratí v oceáne ľudí a udalostí. Túto ideu využili veľké spoločnosti, pretože dávajú človeku pocit, že "kto by už len čítal moju poštu? Veď tam sú milióny používateľov, prečo práve moju?"... a podobne. Ľudia si neuvedomujú, že peniaze strácajú moc a skutočnú moc majú informácie a znalosti. Preto preferujem malé a decentralizované komunity a servery. Niečo, čo používa cca 1000 ľudí nezíska tak veľkú moc, aby mohlo nakazovať vládam a ostatným, čo robiť.

      Už dlho mi šmátra v hlave myšlienka nezávislosti od USA, už dlho sa snažím od tej krajiny digitálne dištancovať ale... musíme všetci uznať, že to nejde. Každý inteligentný idiot všetky kvalitné informácie dáva do rúk tej skorumpovanej krajine, ktorá si myslí, že je najlepšia a môže všetko. Vlastenectvo úplne potlačené, každý uteká preč. Ale čo s tým môžeme spraviť? Nič. Nie sme milionári, ktorí oklamali ľudí a zarobili na ich naivite, takže nemôžeme naplno rozbehnúť projekty, ktoré by dali ľuďom skutočnú slobodu - a nikto také projekty sponzorovať nechce.

      A všetko len preto, lebo myslenie bolí.

      • RE: Končím s Google 22.09.2013 | 22:23
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Dík za pekný príspevok. Každý by mal svoje služby decentralizovať, tým je zaistené aké také znemožnenie sledovania. Nechápem ani ponúkanie registrácie sa do vyhľadávača. Kto sa nad tým len trochu zamyslí, vie čo je účelom. Sledovanie, sledovanie a zas sledovanie.

        Teraz sa cítim voľný a smejem sa manažérom od G ako mi chcú ponúknuť cielenú reklamu, bohužiaľ nevedia akú. Ešte spravím CSS styles aby zmizlo tlačítko "login" a ďalšie zbytočné blbosti a hodím to voľne k stiahnutiu.

        Som rád že sa našlo pár ľudí čo to cítia rovnako a ďakujem vám.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Končím s Google 22.09.2013 | 22:45
          Avatar phodinux Debian, macOS  Používateľ

          Aby som pravdu povedal, nemyslím si, že používanie googlu "anonymne" postačí. Predsa len, pri každej http požiadavke sa posiela aj ipčka, id http klienta, hostname... to sú ďalšie informácie na identifikáciu a podľa mňa úplne postačujú. Na toto ale už máme ďalšie nástroje ako VPN, TOR, firefox rozšírenia... píšem len, aby menej zdatný IT čitateľ tejto diskusie si nemyslel, že je relatívne v bezpečí :)


          Mimochodom, navrhujem urobiť nejaký post / článok / web o dostupných open source alternatívach na slovensku a česku... tieto infošky sú dosť decentralizované a treba veľa hľadať :) Alebo už niečo také je?

          • RE: Končím s Google 22.09.2013 | 23:03
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            G je jednička vo vyhľadávaní a neexistuje náhrada, no bez prihlásenia a koláčikov ťa nedokáže efektívne sledovať a zrejme neloguje všetok IP prenos, takže neberie do úvahy IP ktorá sa 90% ľuďom mení každý deň. Tak napr. YouTube mám zrazu bez reklamy, keď nevie čo zvoliť, nedá nič a to je prdel. Zvyčajne býva bonus zaregistrovaným a tu je to naopak, nevidí koláčiky neponúka reklamu, nice shit čo otravuje registrovaných a preto sa oplatí registrovať :)
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Končím s Google 23.09.2013 | 11:00
              Avatar jurij   Návštevník
              ja vám poviem jedno cele tie vaše CLOUD služby a podobné vtákoviny čo používate sú vam naprd , tam ste odovzdali všetky svoje údaje , takisto aj ten hangous , facebook , a podobné služby najviac lúto mi je Skype , icq sa drží ako tak ale tam zase používate x clientov čo je nebezpečné , email - žial ak si ho nekúpiš tak ho nemáš , free mail zbytočnosť , gmail si rozšírili ludia sami šak je to zadarmo tak prečo to nemať , další problem android mobil ten sa bez gmail konta nepohne kôly google play , ... a môžeme uvažovať dalej a dalej najlepšie zobrať pero a papier do ruky .. pc bez internetu , alebo nedať tam usb kľúč lebo ten si najde zase cestu ako tie údaje niekam preniesť aj sám . Je to komplikovane a šifrovanie zbytočné , ..
              • RE: Končím s Google 23.09.2013 | 11:36
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                Ja som čítal už aj info o jednej pripravovanej knihe, neviem už názov, kde sa hovorí myšlienka, že naša spoločnosť dospeje do takého štádia, že sa nezdielanie svojho súkromia cez digit. sieť bude považovať za KRÁDEŽ voči ostatným v "sieti". Je to zlovestné tušenie niečoho giga-zlého, čo k nám prichádza ...
                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • RE: Shutdown ... 23.09.2013 | 11:45
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

                Ešte jedna vec mi nedá nereagovať. Nie som si istý, či to všetci čo to teraz čítajú aj si uvedomujú. Tieto sťažnosti na zákernosť CLOUD platia len a len vtedy, ak je Internet homogénny a bez hraníc. Všetci vieme, že nám vďaka špionáži hrozí schizo-odveta vlád svetových štátov v podobe rozdrobenia celistvosti siete I-netu, do politicky ovládaných I-net sieťových frakcií - tkzv. "balkanizácia I-netu". Nuž, toto je fakt zlovestné a povestné anti-FREEDOM

                :-(

                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • RE: Končím s Google 23.09.2013 | 14:17
              Avatar WlaSaTy   Návštevník
              Nechcem Ti kaziť nádej, ale Google Ťa dokáže identifikovať aj bez sušienok. Možností je veľa. A nahradenie cookies používaných bez Tvojho povolenia je len spôsobom ako obísť nariadenie EU o nezasahovaní do súkromia sledovaním s pomocou sušienok. Proste, povie sa: áno, splnili sme to nariadenie. To, že budú robiť to isté ale za pomoci iných nástrojov im získa čas kým to zas EU nevyhodnotí.
              • RE: Končím s Google 23.09.2013 | 14:58
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                Nepoužívam Chrome, vo FF ľahko sfalšujem identitu a mám kontrolu nad tým čo odosielam. Ešte to poladím s blokovaním JavaScriptov od Googla. Inak Google si ukladá cookies aj keď neklikneš na tlačítko že s tým súhlasíš, musíš si to zakázať priamo u seba v prehliadači, môžeš si odskúšať. Pokiaľ nepoužijú hacky, nemajú cestu, ako by o mne niečo zistili, okrem momentálnych výsledkov z vyhľadávania.
                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: Končím s Google 23.09.2013 | 15:24
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  jedna vec by ma zaujímala, nesledujem to tak neviem, ale IP adresa keď sa mi zmení, ona sa dakedy dostane na pôvodnú adresu, po nejakom čase sa všetky vyčerpajú a začne to odznova nie? ako to majú provideri urobené?
                  R.K
                  • RE: Končím s Google 23.09.2013 | 17:09
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                    U Telecomu to je podľa mňa tak, že zapneš router a dostaneš prvú voľnú.
                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • RE: Končím s Google 23.09.2013 | 22:33
                      Avatar phodinux Debian, macOS  Používateľ
                      A aký je rozsah adries, ktoré sa ti prideľujú? Dosť slabý... čo som zaznamenal pri tých DSLkách tak zvyčajne jeden zákazník sa dostane k cca 5 rôznym IP adresám a dosť, tie potom cirkulujú. Neviem, ako to je teraz...
                • RE: Končím s Google 23.09.2013 | 15:44
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník
                  Blokovanie JS od google Ti odstaví napríklad dosť veľa malých a prudko špecializovaných obchodíkov ktoré odovzdávajú celé svoje obchodné know-how (cenník, obrat, zisk, kúpna sila v regióne, top tovary) do rúk google bez možnosti ochrany pred zneužitím.

                  Ten nanútený cross site scripting ktorý to spôsobuje, aj s výmyslom google kde sa menia SSL certifikáty častejšie ako sa im prepínajú balancery nahovára užívateľa aby si úplne vypol bezpečnostné prvky. Pri inej firme som takéto niečo žiaľ nezaznamenal. V tomto je google z môjho pohľadu nedôveryhodnejšie ako centrum.sk alebo yandex.ru.
              • RE: Končím s Google 23.09.2013 | 22:53
                Avatar phodinux Debian, macOS  Používateľ
                Nezabúdajme na Google Ads... tie sú hotovým zdrojom informácií, pretože aj keď nebudeme používať Google, Google používajú mnohé webstránky. Adblock je síce pekný, ale...
    • RE: Končím s Google 28.09.2013 | 20:12
      Avatar Tomáš Vadina Fedora  Používateľ
      Ďakujem, aj vďaka tvojmu príspevku som odišiel.
      • RE: Končím s Google 28.09.2013 | 23:08
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Bez poukazovania na to ako nám berú slobodu garantovanú ústavou sa nikdy nič nezmení a som rád za každého kto sa pripojí.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Končím s Google 05.10.2013 | 10:17
      Avatar vmm Ubuntu 18.04  Používateľ
      Zda sa to len mne - alebo ma google plnu kontrolu v telefone s androidom !
      • RE: Končím s Google 05.10.2013 | 13:05
        Avatar WlaSaTy   Návštevník
        Nezdá, vždy malo. Občas si do toho mohol zasiahnúť aj Ty, ale to Ťa neochránilo. Takže ak si mal root-a, tak si ho mal aj Ty. A posledná fičúra Google ma rozosmiala. Ak chceš mať možnosť na diaľku zablokovať ukradnutý telefón cez ich aplikáciu, tak im musíš povoliť Tvoje sledovanie a navyše im budeš odovzdávať informácie o WiFi sieťach v Tvojom dosahu. Podotýkam, jedná sa o zber citlivých údajov nielen Tvojích, ale aj údajov o nešťastníkov ktorý k tomu neudelili súhlas. A v Tvojej réžii. Celé toto ale začína byť zaujímavé v súvislosti s pritvrdením zákonov.
      • RE: Končím s Google 05.10.2013 | 14:42
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Default to tak je, ale dá sa tomu vyhnúť. Musíš mať roota v telefóne. Potom si stiahneš nejakú aplikáciu čo vie urobiť zo systémových Google aplikácií, užívateľské a potom ich zmažeš. Samozrejme sa odrežeš od Play Store, to môžeš nahradiť F-Droid a SlideMe, alebo už podľa vlastného výberu. Tie dva spomínané markety majú zatiaľ dobrú povesť, tak zas sa netreba nachytať na nejakú inú špionáž :)
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org