Rozdelenie diskov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.09.2013 | 19:07
Mlok   Návštevník
MAl som nainstalovanu fedoru 19. Tu som nevymazal iba som zmazal grub. Teraz som cez Gparted partition editor vymazal swap k fedore ale ext4 kde je fedora sa neda. Je tam logo klucika a neda sa vybrat moznost zmazat. Da sa to nejakym sposobom?
    • RE: Rozdelenie diskov 23.09.2013 | 19:37
      Avatar WlaSaTy   Návštevník
      Systémový disk z bežiaceho systému nezrušíš. Ale dá sa to cez LIVE CD. Ako to robíš?
      • RE: Rozdelenie diskov 23.09.2013 | 21:44
        Avatar Mlok   Návštevník
        Ved prave ja to robim cez ubuntu live disk.
        • RE: Rozdelenie diskov 24.09.2013 | 10:26
          Avatar WlaSaTy   Návštevník
          Výborne, tak sme sa pohli. Ešte by si mohol prezradiť:
          • Použil si tabuľku rozdelenia GPT alebo MBR?
          • Verzia Ubuntu je ktorá, teda rok a dátum (napr: Lubuntu 12.04)
          • Prečo si nepoužil rovno inštalačné CD Fedora z ktorého si to inštaloval?
          Ono je možné, že si to nainštaloval z nejakého dôôvodu (ako disk nad 2T alebo už nainštalovaný nejaký windows novší ako XP) na GPT a snažíš sa to vymazať s pomocou LiveCD ktoré v danej verzii nemá podporu GPT. Ak nevieš odpovedať na otázku v prvom bode, tak ootázka v druhom bode stráca zmysel a rovno sa môžeš zariadiť podľa tretieho bodu. Ono, neber to v zlom. Ale veľa vecí si bežný užívateľ nevšimne keďže sú schované pod klikaním na next, next, ok.
    • RE: Rozdelenie diskov 24.09.2013 | 11:22
      Avatar edel   Používateľ
      Ano dá sa to zmazať ak si si istý, že už ten oddiel ext4 nepotrebuješ pri spustený LiveCD a programu GParted si označ oddiel ext4 a stlač odstrániť.Ale skontroluj si či ho máš mount/unmount - odpojený/pripojený ja so z tým mal pred pár dnami problém tiež som to nemohol zmazať skúšal som to aj 4-5 krát po sebe (možno my pomohlo že som GParted zatvoril a potom znova spustil) ale to je len môj typ..