Nefunkcna integrovana WiFi karta

Sekcia: Hardware a Drivery 26.09.2013 | 16:07
Avatar sunnynko Ubuntu 14.04  Používateľ
Čaute, potreboval by som menšiu pomoc, skúšal som nainštalovať USB WiFI TP-LINK TL-WN722N, lebo som chcel skúsiť či budem mať lepšie signály na nej ako na integrovanej sieťovke, podarilo sa mi to a funguje mi, no problém je že keď ju odpojím, nefunguje mi moja integrovaná v notebooku, vie mi niekto poradiť kde by mohol byť problém a ako ho odstrániť? Jedná sa Intel 5100 (wifi karta) a mám Ubuntu 10.04.4...any idea?
    • RE: Nefunkcna integrovana WiFi karta 26.09.2013 | 21:15
      Avatar mato   Návštevník
      Nainstaluj si najnovsie aktualizacie, malo by to spravit :)
      • RE: Nefunkcna integrovana WiFi karta 26.09.2013 | 21:23
        Avatar menom   Používateľ
        No len ubuntu 10.04 už oficiálne nemá podporu.Takže na aktualizácie zabudni...
        • RE: Nefunkcna integrovana WiFi karta 27.09.2013 | 13:08
          Avatar WlaSaTy   Návštevník
          Pokiaľ nemá podporu, tak je otázkou či sa mu ešte podarí niečo nainštalovať. Ale, asi bude rozumnejšie prejsť na inú LTS verziu. V novšom jadre je obvykle lepšia podpora železa (občasné regresie vynecháme).
          • RE: Nefunkcna integrovana WiFi karta 27.09.2013 | 13:57
            Avatar menom   Používateľ
            Ovládač iwlwifi pre tú kartu intel 5100 AGN funguje od jadra 2.6.27 + novšie.Takže tam by problém nemal byť.Ani nepísal, že by mu celkovo karta nefungovala, skôr po použití tej usb wifi to má nejako zablokované. Možno stačí v Network manageri len vypnúť a znova zapnúť bezdrôtové pripojenie ...
            • RE: Nefunkcna integrovana WiFi karta 27.09.2013 | 14:45
              Avatar WlaSaTy   Návštevník
              funguje mi, no problém je že keď ju odpojím, nefunguje mi moja integrovaná v notebooku Jáj, áno. Neprepne sa mu asi default route. To by sa mohlo spraviť zasunutím kábla až po odpojení WiFi karty, alebo prekliknutím network managera. Malo by to byť vidno vo výstupe ip route . Holt, keď má človek dve sieťovky napojené na jeden segment, tak to občas zblbne v každom OS a distribúcii.
    • RE: Nefunkcna integrovana WiFi karta 26.09.2013 | 21:20
      Avatar menom   Používateľ
      Po tom odpojení by si mohol do terminálu dať príkaz :
      lspci -v
      A kopírovať sem celý odstavec, kde sa píše o Wireless Network Adapter. A ešte príkaz:
      rfkill list
      Ak by si nemal, tak doinštaluj program rfkill.