Inštalovanie Linuxu chyba

Sekcia: Hardware a Drivery 29.09.2013 | 20:13
The Lemon   Návštevník
Ahojte mám notebook (rozširena ramka 128mb sa mi zdat ) a pri inštalovaní linuxu (xubundu mith sa spraval notebook takto:dal som cd (dvd mi nezoberie) do mechaniky, zapol, dole som videl take tve ikonky a čierna obrazovka... po chvili mi nupisalo xubnu 12.01 a pol hodky nic potom zasa na 5 minut čierna obrazovka a take pozadie s vtačikom :D neskor sa zobrazila aj miška neskor začala funguvat a potom zasa čierna obrazovka na 20 minut. Po nich som nemal nervy a urobil som restart čo mam uroiť? alebo aky linux si mam stiahnut? (skusal som debian ale neviem ako konfiguraciu si vybrat) pls poradte
    • RE: Inštalovanie Linuxu chyba 29.09.2013 | 21:43
      Avatar lamix   Návštevník
      nainstaluju ubuntu i386 na youtube mas navod
    • RE: Inštalovanie Linuxu chyba 30.09.2013 | 02:51
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      http://www.slitaz.org/ Ubuntu a jeho odnože ani neskúšaj, to sú moderné distrá a ty máš NTB po babičke.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Inštalovanie Linuxu chyba 30.09.2013 | 07:56
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
      Alebo ak preferuješ distrá založené na Ubuntu/Debian tak na staré PC nie je zlý ani BodhiLinux
    • RE: Inštalovanie Linuxu chyba 30.09.2013 | 11:01
      Avatar WlaSaTy   Návštevník
      Otázkou je, čo očakávaš od toho stroja. Už len moderný internetový prehliadač si bez problému odkusne pol giga RAM, a ani sa nezačervená od hamby.

      Ono, Ubuntu si tam môžeš nahodiť, ale len cez textovú inštaláciu koprá si všetko naťahá z internetu. Ale, do tých 128M RAM sa už nezmestíš. Takže ak chceš ten počítač využiť na niečo rozumné, tak moderný desktop to asi nebude a facebook si na tom ani nepozrieš. Existujú distrobúcie ako napríklad puppy linux, ale ... Možno si na ňom rozchodíš WiFi AP kombinovaný s nejakým NAS ak tam pripneš externý USB disk, ale hotové riešenie stojí pár eur a žerie menej elektriky. Alebo si na tom môžeš urobiť fotorámček ak sa ešte stále dá na ten displej pozerať, alebo prehrávač internetového rádia. Takže ak sa chceš hrať, tak povedz predpokladaný cieľ.
      • RE: Inštalovanie Linuxu chyba 30.09.2013 | 13:33
        Avatar the lemon   Návštevník
        no chcel by som tam programing :-D teda niaky ucinny editor html
        • RE: Inštalovanie Linuxu chyba 30.09.2013 | 13:55
          Avatar WlaSaTy   Návštevník
          Tak, textový editor vim si kľudne nainštaluj z Minimal CD pomocou textového módu. Ale, výsledok si budeš musieť pozrieť na stroji ktorý udrží modernejší prehliadač webu. Používať links alebo prehliadač dillo je na dnešný dizajn trošku out. Takže si sa vlastne zacyklil pri kontrole vlastnej tvorby.
    • RE: Inštalovanie Linuxu chyba 30.09.2013 | 19:35
      Avatar The lemon   Návštevník
      prikladam foto chýb ktoré mi vypisuje ked instalujem bodlinux
      • RE: Inštalovanie Linuxu chyba 30.09.2013 | 20:40
        Avatar WlaSaTy   Návštevník
        Block 2 0 je disketová mechanika. Vypni ju v biose. Ajtak už do nej nemáš médiá.
        • RE: Inštalovanie Linuxu chyba 01.10.2013 | 20:02
          Avatar The lemon   Návštevník
          dik a ako to mam urobit? nastavit poradie bootovania?mam tam jednoduchy bios
          • RE: Inštalovanie Linuxu chyba 02.10.2013 | 15:48
            Avatar WlaSaTy   Návštevník
            Ak to umožňuje Tvoj notebook, tak to máš popísané v príručke k nemu dodanej. Ja ju žiaľ nemám. Ale, ajtak odhadujem že je tá chyba spôsobená nedostatkom RAM pre načítanie príslušného LiveCD čomu zodpovedali chyby tesne nad tým. Aspoň tak si spomínam na podobné chyby z prelomu tisícročí keď sa používali podobné stroje.

            Takže máš na výber. Buď ten disk pichneš do iného a výkonnejšieho stroja, alebo použiješ špecializovanú distribúciu ktorá reálne dokáže pracovať s tak starým strojom aspoň počas inštalácie. Skúšal si ten Puppy Linux ako som spomínal? Ten je udržiavaný pre počítače čo majú slabšie parametre ako dnešný smartphone. Alebo, hoci aj ten Minimal CD pre Ubuntu.
    • RE: Inštalovanie Linuxu chyba 30.09.2013 | 19:47
      Avatar jajááj   Návštevník
      Alebo odskúšaj toto light distro Porteus s RazorQT to spustíš bez problémov.
    • RE: Inštalovanie Linuxu chyba 30.09.2013 | 19:52
      Avatar The Lemon   Návštevník
      A spustim to aj s win? (dosli cd ) a moze mi nebootovat cd-r od sony? :)
      • RE: Inštalovanie Linuxu chyba 30.09.2013 | 20:00
        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
        z mojej skusenosti sa mi najlepšie (v rámci možností) správalo prostredie enlightenment a najnovšie z tejto obkasti je http://daxos.org/en/index_en.html
        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?