zvuk na ntb na kubuntu

Sekcia: Hardware a Drivery 30.09.2013 | 21:36
gabo004   Návštevník
Ahojte, neviete mi poradit, ked si pustim hudbu a zapojim do ntb repraky, vseko ide v pohode, ale akonahle ich vypojim, tak repraky z ntb mi nehraju. Mam nainstalovany aj WINDOWS na nom, to funguje v poriadku teda hardwarovu chybu vylucujem. Pripustam moznost ze som si nejako odinstaloval driver na to alebo co, moc niesom profik v Linuxe. Mam system Kubuntu. Dakujem.
    • RE: zvuk na ntb na kubuntu 02.10.2013 | 13:48
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

      Ahoj.

      aká verzia Kubuntu?

      Aký presný typ NB?

      :-)

      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • RE: zvuk na ntb na kubuntu 02.10.2013 | 15:55
      Avatar WlaSaTy   Návštevník
      V mixéri, tam kde si nastavuješ úroveň hlasitosti máš možnosť vybrať si detailnejšie nastavenia pre jednotlivé linky je obvykle zaškrkávatko pre prepnutie medzi internými reprodiktormi a slúchadlami. Skús naň kliknúť aj Ti zlyhala automatika. Toto chovanie sa obvykle samo opraví po nejakom neskoršopm update systému.

      PS: Už som si myslel že hlavný problém zvukoviek známy z pred vyše piatich rokov, teda problém nastavenia jednotlivých programovaných vstupov a výstupov zvukového čipu už bol odstránený. Výrobcovia si implementovali náhodným výberom ktoré drôty ako zapoja a neposkytli špecifikáciu na prednastavenie linuxových ovládačov.
      • RE: zvuk na ntb na kubuntu 14.09.2014 | 11:09
        Avatar gabo004   Návštevník

        Ahoj,

        tak nakoniec som to nasiel v tom mixeri - predpokladatelne, bola to trapna chyba, ale nasiel som to az po upgrade na ubuntu 14.04 - kde sa mi zobrazilo viac zariadeni na spravu hlasitosti - vola sa to speakee, a jednoducho, som mu pridal hlasitost. Zaujimave je, ze interne reproduktory hraju aj ked mam v pocitaci zapojene externe.

        Dakujem.

        • RE: zvuk na ntb na kubuntu 14.09.2014 | 11:27
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Slabo hľadáš. Ovykle sa v mixéri vyskytuje voľba "headphone auto detect" o ktorej som písal pred rokom. Je možné, že si budeš musieť v alsa mixéri zapnúť zobrazovanie všetkých štelovátok.