aktualizacia

Sekcia: Hardware a Drivery 04.10.2013 | 21:54
hispi   Návštevník
Zdravim, mam problem s aktualizaciou, vyhodi mi okno ze su dostupne aktualizacie, ked ich dam stiahnut tak mi vyhodi chybu a okno sa zavrie, to iste mi spravi pri ubuntu sofver centrum a softver a aktualizacie,otovri okno a zavrie ho, pouzivam posledne ubuntu a gnome
    • RE: aktualizacia 04.10.2013 | 22:05
      Avatar hispi   Návštevník
      zistujem ze mi nejde toho viac ani pozadie prac.plochy sa mi neda zapnut, neviem co sa stalo divne
      • RE: aktualizacia 05.10.2013 | 07:44
        Avatar WlaSaTy   Návštevník
        Keďže to vyhodil chybu, tak sa stalo niečo divné. Keby si povedal akú, tak by sa oplatilo pouvažovať nad tým.
        • RE: aktualizacia 05.10.2013 | 17:02
          Avatar hispi   Návštevník
          chybu mi nevyhodi zaidnu len sa zavrie okno pri vsetko alebo ked tak tak hodi okno ze sa stala chyba a chce to odoslat niekde to pecka
          • RE: aktualizacia 05.10.2013 | 17:32
            Avatar WlaSaTy   Návštevník
            Áno, jedná sa o vygenerovaný protokol o chybe ktorý chce zaslať do Ubuntu ktoré neviem prečo nazývaš péčkom. Ten formulár sa aj dá zobraziť a v ňom by bolo vidno, že máš zle nastavené repozitáre. Čo všetko si tam v nich prestavoval?
            • RE: aktualizacia 05.10.2013 | 17:45
              Avatar hispi   Návštevník
              nic tak som tam neprestavoval, nainstaloval som to pred mesiacom akurat som stiahol dake programi, prehravace a podobne... skusim kuk co to pise pri tej chybe a hodim to sem
              • RE: aktualizacia 05.10.2013 | 18:56
                Avatar WlaSaTy   Návštevník
                Keby si tam nič neprestavoval, tak tam nemáš ppa repozitáre pre gnome 3. Keďže sú tie repozitáre teraz už iba pre 13.10, tak to hádže chybu. Skús aktivovať pôvodné repozitáre priamo z Ubuntu a vyhodiť to ppa.
                • RE: aktualizacia 05.10.2013 | 18:59
                  Avatar hispi   Návštevník
                  ja som gnome prave odinstaloval ale robi to stale, neviem ako mam aktivovat repozitare priznam sa :)
                  • RE: aktualizacia 05.10.2013 | 19:26
                    Avatar default Debian  Používateľ
                    odinštaloval gnome? takže už si v inom prostredí teraz? skús ísť do unity, alebo dačoho iného čo tam máš, a tam skús niečo robiť v default programoch od ubuntu, napríklad skús ten software center normálny čo si tam mal po inštalácii, či ti bude padať a tak ...
                    R.K
                    • RE: aktualizacia 05.10.2013 | 19:51
                      Avatar hispi   Návštevník
                      pada to vsetko rovnako ako v gnome, uz som to vyriesil, odinstaloval som vsekto a bude pokoj, mam to mesiac nainstalvane iba problem daky stale a to chcu davat ubuntu do notebookov namiesto win, ked to nikto zapne co to privy krat vidi a bude mat stale len problemi tak to rovno odinstaluje, dik za pomoc
                      • RE: aktualizacia 05.10.2013 | 20:00
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník
                        Keď to rozvŕzgaš, tak je samozrejmé ze to hapruje. Ale kto za to mohol? Mimochodm, ako si to odinštaloval keď Ti nefungoval jediný program ktorý poznáš na inštalovanie?
                        • RE: aktualizacia 05.10.2013 | 20:02
                          Avatar hispi   Návštevník
                          cez synaptick pack som to spravil
                          • RE: aktualizacia 05.10.2013 | 20:13
                            Avatar WlaSaTy   Návštevník
                            V ňom si mohol ten repozitár pre gnome vyhodiť už dávno. A nezabudni si skontrolovať či Ti ostali pôvodné systémové repozitáre.
                    • RE: aktualizacia 05.10.2013 | 19:56
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník
                      Nie, on pridal repozitár ppa pre najnovší gnome, a ten repozitár ukončil činnosť pre 13.04. A pridal hotak, že omylom zrušil systémové repozitáre. Keby nevedel ako ten ppa repozitár zruší, tak presne opačne ako keď ho pridával.
            • RE: aktualizacia 05.10.2013 | 18:04
              Avatar hispi   Návštevník
              no tak ukazalo mi toto ale neviem co to je
      • RE: aktualizacia 05.10.2013 | 08:14
        Avatar default Debian  Používateľ
        skús otvoriť terminál, napíš sudo su zadaj heslo roota , potom apt-get update keď to zbehne tak apt-get upgrade . Sleduj čo ti to vypíše, ak tam budú nejaké chyby daj to sem, mohlo by to byť vodítko k tomu čo sa stalo so všetkým.
        R.K
        • RE: aktualizacia 05.10.2013 | 17:01
          Avatar hispi   Návštevník
          zadal som apt-get update a vyhodilo toto na konci:Zlyhalo stiahnutie http://ppa.launchpad.net/gnome3-team/gnome3-next/ubuntu/dists/raring/main/binary-amd64/Packages 404 Not Found W: Zlyhalo stiahnutie http://ppa.launchpad.net/gnome3-team/gnome3-next/ubuntu/dists/raring/main/binary-i386/Packages 404 Not Found E: Niektoré indexové súbory sa nepodarilo stiahnuť. Boli ignorované alebo sa použili staršie verzie.
          • RE: aktualizacia 05.10.2013 | 18:20
            Avatar default Debian  Používateľ
            to gnome si tam dával po inštalácii, alebo dakedy teraz?
            R.K
            • RE: aktualizacia 05.10.2013 | 18:23
              Avatar hispi   Návštevník
              najskor som instloval ubuntu, potom som dal gnome, ked vysloneve tak som stare odistaloval iba gnome a dal som novy gnome
              • RE: aktualizacia 05.10.2013 | 18:58
                Avatar default Debian  Používateľ
                časové údaje o jednotlivých udalostiach by sa zišli, ak si si nevšimol snažíme sa zistiť čo tú chybu spôsobilo, a tak by bolo dobré vedieť s čím si sa bavil než to začalo blbnúť, či si dačo z toho čo si vymenoval robil teraz v blízkej dobe
                R.K
                • RE: aktualizacia 05.10.2013 | 19:04
                  Avatar hispi   Návštevník
                  akurat ked som ten novy gnome nainstaloval tak mi to uz neslo este som tam instaloval app grid nieco ako centrum softveru a nic take
          • RE: aktualizacia 05.10.2013 | 18:33
            Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
            Ak vyhodí chyby o zlyhaní stiahnutia niektorých balíkov, to môže znamenať, že server na ktorom sú balíky, je nedostupný. Skús zmeniť server pre sťahovanie balíkov: Centrum softvéru → Nastavenie zdrojov softvéru → Sťahovať z.... a vyber buď hlavný server alebo iný(ja mám napr. Slovensko a nemal som nikdy problém) Po zmenení skús zaktualizovať systém:
            sudo apt-get update
            sudo apt-get upgrade
            • RE: aktualizacia 05.10.2013 | 18:41
              Avatar hispi   Návštevník
              to som skusal akurat ze mne to okno neotvori a vyhodi chybu asi to odinsatlujem vsetko a bude pokoj inak neviem co
              • RE: aktualizacia 05.10.2013 | 21:32
                Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
                Neviem, či je to tvoj problém, pretože z opisov som sa nejak veľa nedozvedel, ale pozri ešte SEM
              • RE: aktualizacia 05.10.2013 | 22:56
                Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                pripomina mi to začiatky toho, čo vidím v zrkadle.. Linux nie je windows a to je najčastejšia chyba, ktorú robia tí, čo to skúšajú prvý krát. Ja by som ti poradil nainštalovať celý systém nanovo a experimentovať čo najmenej s používaním hesla správcu! Ideálne je používať na prihlásenie účet "hosťa" alebo sa hrať a vymýšľať len vo virtualboxe.. Prvý je výber prostredia a ak nechceš unity, ale radšej Gnome, tak si stiahni priamo to http://cdimage.ubuntu.com/ubuntu-gnome/releases/13.04/release/ alebo radšej LTS verziu 12.04
                skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
                • RE: aktualizacia 06.10.2013 | 14:40
                  Avatar hispi   Návštevník
                  ja linux pouzivam uz do verizie 10.10 myslim ze to bolo, mne sa to linux paci ale dost problemov mam v poslednej dobe,isto ostanem pri linuxe, uz som to preinstaloval na novo, dik za radi