pouzitie LIST

Sekcia: Programovanie 06.10.2013 | 11:25
Avatar vama Debian, Arch  Používateľ
Zdravim, chcel by som pouzit vstavanu funkciu zretazeneho zoznamu - linux/list.h, avsak mam problem pri kompilacii, kedy mi stale vyhlasuje, ze mu chybaju nejaku kniznice - vid. priloha. V module.c (main.c) mam iba vlozenu danu kniznicu - #include linux/list.h Kompilaciu uskutocnujem "gcc -I /usr/src/linux-source-2.6.32/include/ module module.c".

Prosim dajte mi vediet kde robim chybu, respektive ako sa maju pouzivat tieto kniznice, dakujem.

"Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú správny čas na správnom mieste." M. Valášek
    • RE: pouzitie LIST 06.10.2013 | 12:57
      Avatar vama Debian, Arch  Používateľ
      popripadne akym inym sposobom sa da pouzit zretazeny zoznam v linux-e?
      "Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú správny čas na správnom mieste." M. Valášek
    • RE: pouzitie LIST 06.10.2013 | 15:11
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Čo vlastne robíš? Chceš skompilovať modul do jadra? Alebo si chceš skompilovať program? Reťazenie príkazov sa robí cez &&, napríklad: echo 1 && echo 2.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: pouzitie LIST 06.10.2013 | 20:22
        Avatar vama Debian, Arch  Používateľ
        Robim vlastny program v c-ecku, a musim pouzit tuto kniznicu, len neviem akym sposobom na to.
        "Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú správny čas na správnom mieste." M. Valášek
        • RE: pouzitie LIST 06.10.2013 | 23:19
          Avatar vama Debian, Arch  Používateľ
          Problem uz som vyriesil, prostrednictvom make sa mi modul bezproblemov skompiluje.
          "Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú správny čas na správnom mieste." M. Valášek
    • RE: pouzitie LIST 13.10.2013 | 12:43
      Avatar m4jkl   Používateľ
      No ono hlavne pouzivat implementaciu zretazeneho zoznamu, ktora je urctena pre kernel v tvojom user space programe je minimalne velmi zvlastne. V user space sa skor pouziva nieco ako GLib, viz: https://developer.gnome.org/glib/2.38/glib-Doubly-Linked-Lists.html