Používajte na ochranu svojho súkromia takzvané anonymous Linux-distribúcie

Sekcia: Konfigurácia 14.10.2013 | 14:29
Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

:-)

A pokračujeme v doporučeniach na ochranu súkromia a jej zvýšenia ...

http://linuxos.sk/spravy/detail/pouzivajte-na-ochranu-svojho-sukromia-takzvan/

G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • RE: Používajte na ochranu svojho súkromia takzvané anonymous Linux-distribúcie 14.10.2013 | 14:40
      Avatar tuc   Návštevník
      da sa to urobit aj tak aby pri bootovani z usb sa tam zaznamenali zmeny hesla, nastavenia etc.... a pri dalsom boote to neslo znova ako live default ?
      • RE: čítaj pozorne ... 15.10.2013 | 08:45
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

        Ahoj, tuc.    :-)

        Asi si si neprečítal pozorne tie popisy fungovania jednotlivých anon distribúcií, nájdeš tam to, že sa napr. heslá a pgp kľúče ukladajú na šifrované USB a tak podobne.

        Prosím, čítaj si to ešte raz, a pozorne, tam je odpoveď, ak sa rozhodneš pre niektorú, tak si pochopiteľne pozri na ich príslušnej home_page aj postup instalácie a ovládanie ...

        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • RE: čítaj pozorne ... 15.10.2013 | 11:45
          Avatar tuc   Návštevník
          ahoj, tak som to siel vyskusat bohuzial privatix hned prva distribucia mrtve linky https://www.awxcnx.de/download2/privatix_11.04.11_en.iso
          • RE: čítaj pozorne ... 15.10.2013 | 12:33
            Avatar WlaSaTy   Návštevník
            To je v poriadku. Táto správička mi pripomenula pred časom odporúčané LiveCD od skupiny Anonymous ktoré bolo tiež stiahnuté keďže bolo nakazené rôznym mallware a tým pádom zrušené z download stránok.. Autor tej správičky tak isto dával ruku do ohňa za to, že to musí každý mať. Jedná sa v tomto própade o niečo iné?

            Podobne to bolo napríklad aj v prípade nezabezpečeného TOR Browser-u ktorý bol prelomený ešte pred tým, ako ho tu ten istý človek dával do pozornosti ako nástroj pre každého. Rovnako sa jednalo len o nástroj na uľahčenie práce NSA pri sledovaní ľudí.
            • RE: haha 15.10.2013 | 15:00
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

              No ZASA si objavil Ameriku, fakt chlapče ...

              A keďže sa to tu pravidelne opakuje z tvojej ne-Kresťanskej osoby, nuž ako pokus o FLAME je to už otrepané.

              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • RE: haha 15.10.2013 | 16:02
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                Keby tu bola možnosť si vsadiť, či tu nájdem tieto dva komentáre dám na to 10000€ že áno. Bezpečnosť je háklivá vec, hardcore secure distrá sú určite fajn vec. Čo sa ale týka dôvery, tak by som tomu veril keď to povie Linus, RMS, alebo niekto iný kto má dobrý charakter. Pri takýchto veciach sa nedá veriť ani bezpečnostným firmám, páč všetko sa dá zaplatiť, okrem tvorcov Linuxu! Teda aspoň tomu zatiaľ verím.
                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: haha 15.10.2013 | 18:43
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník
                  No vidíš. Pôvodne som sa chcel opýtať načo je stĺpec s správičkami keď už potrebujú upútavky vo fóre, ale odpoveď by som nedostal.

                  No, rozoberať dôvod načo sú tu dlhodobo prezentované produkty NSA ako nástroje na zvýšenie bezpečnosti i keď sú primárne určené na špicľovanie nevinných. A tak isto nemá zmysel rozoberať prečo ma zas urazil pomocou klamstva. Viem že po tých rokoch cielených útokov voči mne má obrátený rebríček hodnôt. A tak isto viem, že tie jeho slová nemá záujem podložiť. Ide mu len o osočovanie. Nevychovancovi. On je proste zaslúžilý obraz tohoto portálu.
                  • RE: haha 15.10.2013 | 22:28
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                    Keď napíšeš svoj názor, tak sa to dá rozobrať, keď tam pridáš označenie autora, tak z toho nikdy nebude tvorivá diskusia. Nič osobné, len konštatovanie.

                    Napr. ja by som napísal, odkiaľ vziať dôveru k bezpečnostnému produktu od neznámeho autora?

                    Táto téma je dosť zaujímavá a rád by som bol keby sa k tomu vyjadrili aj ostatní admini, aby som do týchto debát nezasahoval len ja.
                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • RE: haha 15.10.2013 | 22:36
                      Avatar default Debian  Používateľ
                      Ja som maximálne paranoidný, nemal by som dôveru ani k vlastnému programu, stále by som sa bál, že dakde môže niečo byť, čím sa to dá prelomiť, hoci aj na úrovni samotného programovacieho jazyka, mám podozrenie že sú v zariadeniach kamery (za monitorom), nejaká "neobjavená technológia" , lebo podľa mňa sa o veciach vie pekne dlho dopredu, kým sa to dostane medzi ľudí. takže k programu niekoho iného dôveru nemám, ani keby to bol RMS alebo Linus. Podľa mňa, si z nás robia blbcov, a podhadzujú nám falošné stopy, ako niečo , že sa objavil tajný dokument ... bla bla, tajné plány NSA, podľa mňa je to všetko podstrčené, a na pozadí toho sa deje dačo velké, na čo sa bežne dostupnými prostriedkami možno ani prísť nedá.
                      R.K
                      • RE: haha 15.10.2013 | 23:05
                        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                        Aj keď si paranoik, to ešte neznamená že po tebe nejdú :)

                        Preto mám najväčšiu dôveru v slobodný softvér, proste do toho vidí veľa ľudí a teraz už existujú techniky na kontrolu bezpečnosti. U uztvoreného softvéru nemáš žiadnu šancu zistiť že si zombík. S veľkosťou firmy toto podzrenie len rastie. Podľa mňa MS má v každom Windows zombíka a stačí poslať tie správne dáta na port. Nie že som presvedčený som si istý. O Skype, ICQ a podobných šitoch je to tiež isté. iPhone deto.
                        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • PRE: Rado 16.10.2013 | 11:03
                        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

                        Ahoj, Rado.

                        ... bla bla, tajné plány NSA, podľa mňa je to všetko podstrčené, a na pozadí toho sa deje dačo velké, na čo sa bežne dostupnými prostriedkami možno ani prísť nedá.

                        Nuž, ja to ešte 'schizoidne' postrčím ďalej a vyhlásim, že ak je to tak, tak napríklad aj na našom sajte linuxos.sk sú nastrčení ľudia, ktorí pracujú pre "temné strany" sveta, napríklad aj mňa (dodaeda) tu jeden označil za agenta NSA, asi ako dezinformáciu, aby mohol zakryť podstatu svojej dezinformačnej temno-sofistikovanej činnosti (:-D), ktorá sa okamžite horečne vyvíja, keď sa jedná o niečo obzvlášť-dôležité. 

                        A to, že je téma ochrany svojho súkromia - akýmikoľvek prostriedkami - dôležitá a súvisí so zachovaním Slobody - tak na to ber jed!

                        Záver.

                        Som rád, že si tu ešte môžem zavtipkovať a povedať svoj humorný názor.

                        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                        • RE: PRE: Rado 17.10.2013 | 06:23
                          Avatar default Debian  Používateľ
                          Alebo, si ty a ten clovek co to napisal jedna osoba, a tak si rafinovane previedol pozornost na svoju falosnu identitu.
                          R.K
                    • RE: haha 16.10.2013 | 09:49
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník
                      Môj názor ohľadne tých (ne)bezpečnostných distribúcií som vyjadril jak pri upútavke na Anonymous OS Live CD, tak pri TOR Browseri. V obidvoch prípadoch sa na mňa vzinesli od toho istého človeka urážky tak ako aj v tomto prípade. Svoj názor som vtedy podložil faktami. Ak hovoríš o tvorivej diskusii, mal si na mysli moje chovanie kde som danú diskusiu tým otváral, alebo že sa zas on zas zamiešal s osobným útokom voči mojej osobe do diskusie ktorá tento krát nebola smerovaná jemu?

                      Viem čo odpovieš, a preto som povedal že je zaslúžilý obraz tohoto portálu. Na tom si stojím už roky. V minulosti som mal záujem o tom diskutovať, ale z jeho strany to bolo ignorované tak ako to ignoruje aj teraz. Takže tú Tvoju požiadavku ohľadne diskusie smeruj na osobu ktorá ju roky ignoruje len aby mohla v kľude a nerušene urážať.
                      • RE: haha 16.10.2013 | 11:18
                        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                        Nepáči sa mi keď používa výrazy ako chlapče, alebo nekresťan, no netreba to oplácať. Myslím si že je čas na ďalšiu poradu adminov.
                        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                        • RE: haha 16.10.2013 | 15:45
                          Avatar default Debian  Používateľ
                          Možno, že som čurák, ale som dosť znechutený niektorými vecami, ktoré sa tu vyskytli, a potom aj zo seba, že som sa prestal dosť venovať tomuto portálu, čo ale vyplýva aj z mojej znechutenosti. Uvediem to na príklade. Nedávno tu bolo niečo o tých tričkách pre portál, ja som rozmýšľal, že dačo skúsim spraviť, skoro vždy keď bola dakde dáka výzva na grafiku tak som reagoval, ale teraz to proste nešlo, napadlo ma , že to chce dačo vznešené, reprezentujúce, ale tento portál mi taký jednoducho nepríde, a tým pádom by bol môj návrh lož, takto som ostal na bode nula a nepohol sa ďalej,ja neviem čo by som mohol spraviť aby sa pohli veci ďalej. Už nemám toľko času ako dakedy, dosť iných vecí teraz riešim, ale predsa sem tam sa nájde čas že by som dačo vedel spraviť, ale proste niektoré veci zo mňa doslova vysali energiu, nieje to to že by sa mi nechcelo, takú vec by som nemal problém priznať. Chcem aby sa veci zmenili, ale neviem čo mám preto urobiť. Dakto povie články, správičky. Ale podľa mňa je hlavný problém inde. Jasné aj toto by mohlo do určitej mieri pomôcť, ale nepríde mi to ako problém ktorý chceme všetci, ktorých to zaujíma riešiť.
                          R.K
                          • RE: haha 16.10.2013 | 15:46
                            Avatar default Debian  Používateľ
                            A nechcem si tu honiť triko , dáky prázdnymi kecmi, skutočne by som chcel aby sa dačo začalo diať. Teraz aj bude zima, nemám sa na čo vyhovoriť, budem mať viac času ako cez leto, čo som nebol skoro vôbec doma.
                            R.K
                        • PRE: Mário, 'bedňa' 17.10.2013 | 09:42
                          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                          Nepáči sa mi keď používa výrazy ako chlapče, alebo ne-kresťan ...

                          A mne sa zase, ako adminovi správičiek na linuxos.sk, veľmi nepáči, keď (ako si to môže každý z nás prečítať v komentároch osoby s nickom  WlaSaTy</span></strong>, a píšeš o tom aj Ty) namiesto vecných poznámok alebo doporučení, píše hlúpe komentáre voči mojej osobe. Fakt, toto sa mi nepáči, skúšal som to tu už všelijako, vyzýval som som túto osobu opakovane, aby začala aj ona písať Správičky - príspevky, ale neuspel som, asi preto že nie som M. Ghándií. takže z mojej strany, moje chovanie z mojej strany treba chápať ako ešte stále zdržanlivejšiu reakciu na výpady tejto osoby voči mne ... Neboj sa, Mário, viem oddeliť v komentári nesúhlas so obsahom Správy, a naopak výpady voči autorovi Správy a dehonestáciu autorovej práce, ak sa ešte vôbec dá o nejakej práci hovoriť.

                          P.W.Y.

                          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                          • RE: PRE: Mário, 'bedňa' 17.10.2013 | 10:53
                            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                            Čau Edo, ja tiež občas búcham ako atomovka, ale snažím sa toho vyvarovať. Beriem to že ako admin musím ísť vzorom, či sa mi to darí nechám na uvážení osadenstva. Osobné narážky sú určite chyba.

                            Robím hrubú čiaru. Odteraz keď budeš mať pocit, že niekto dehonestuje tvoju prácu, daj vedieť (prípadne to spravím aj sám od seba) a ja z komentára vymažem osobný útok. To isté platí keď to budeš spätne oplácať ty, alebo hocikto iný.

                            Pretože keby sa tu rozobrali aspekty bezpečnosti, dôvera, sila šifrovania, možnosti úniku dát po ceste, tak to beriem ako prínosnú tému. Takto to celé zapadne prachom a chlapci neprajúci tomuto portálu si odfajknú ďalší plusový bod pre nich, toto musí raz pre vždy skončiť.
                            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                            • RE: PRE: Mário, 'bedňa' 17.10.2013 | 12:57
                              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

                              O.K.

                              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                            • RE: PRE: Mário, 'bedňa' 17.10.2013 | 15:16
                              Avatar default Debian  Používateľ
                              čo to je dehonestovať? mne sa nezdá že by wlasaty také dačo robil, práveže si myslím, že je to on kto začne nejakú záživnú debatu, ale keď dodoedo odpovie nerieš namiesto argumentu, a mne už vôbec, tak sa dá ťažko niekam dopracovať, dúfam, že týmto ste to uzavreli, lebo z toho nemám úplne taký pocit. Mali by sme si priznať svoje chyby, namiesto tvrdohlavého postoja, ktorý je ďalej práve dehonestujúci.
                              R.K
                              • RE: PRE: Mário, 'bedňa' 17.10.2013 | 15:51
                                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                Nikde nespomínam Wlasatého, mám pocit že si ma zle pochopil.

                                Argumenty nechám tak, vymažem len osobné ataky. Dá sa protiargument napísať aj bez osočovania autora a to myslím hocijakú zbytočnú zádrapku vo fóre, nikoho konkrétne a nikomu nebudem nadŕžať. Dúfam že sa pripojíš aj ty priateľu. Nerád by som to ďalej rozmazával, hrubá čiara.
                                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                • RE: PRE: Mário, 'bedňa' 17.10.2013 | 15:59
                                  Avatar default Debian  Používateľ
                                  Ok.Chápeme sa. Ale podľa mňa skutočným riešením je zmena samého seba, a nie cenzúra tejto nežiadúcej časti. Ale tak nemôžme rozhodovať za druhých, musíme konať len v rámci svojich možností, pridám sa.
                                  R.K
                                • RE: PRE: Mário, 'bedňa' 18.10.2013 | 11:45
                                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

                                  Mário, ešte jednu poznámku ...

                                  Konečne sa tu nájde správca príspevkov / komentárov. Dúfam, že máš oprávnenia aj pre komentáre, vznikajúce na Fórume, alebo nie ??

                                  Lebo sila hovoreného/napísaného slova je obrovská na takýchto originálnych sajtoch, kde prichádzajú častokrát aj ľudia hľadajúci svoj životný SMER a SLOBODU.

                                  Takže považujem Tvoj počin, spolu s vytvorením blogov za veľký prínos pre celé toto.

                                  P.W.Y.

                                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                                  • RE: PRE: Mário, 'bedňa' 18.10.2013 | 12:00
                                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                                    Práva mám, moc som ich nepoužíval, chcel som nechať viac voľnosti. Ako je vidieť vznikajú tu zbytočné spory s tým je koniec. Dúfam že to zaberie rovnako účinne ako zmazanie nezmyslov od užívateľa Miriam a už sa tu neukázal. A hádam sa nájde niekto, kto aj mne upraví príspevok, keď šliapnem vedľa. Tiež nemám vždy len dobrú náladu :)

                                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: haha 15.10.2013 | 19:09
                Avatar hmp   Návštevník
                http://en.wikipedia.org/wiki/Paranoid_personality_disorder
          • PRE: tuc 15.10.2013 | 15:02
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            http://www.mandalka.name/privatix/download.html.en
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • RE: PRE: tuc 15.10.2013 | 17:42
              Avatar tuc   Návštevník
              v pohode to som nasiel, ale http linky su dole mozno cez torrent idu to som neskusal
              • RE: PRE: tuc 16.10.2013 | 10:46
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

                ... v pohode to som nasiel,

                Som rád. :-)


                ... ale http linky su dole mozno cez torrent idu to som neskusal...

                Tebe nemusím predsa extra vysvetlovať, že cez torrenty je to z množstva dôvodov lepšie stiahnúť. Vyskúšaj to a uvidíš ...

                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                • RE: PRE: tuc 16.10.2013 | 11:13
                  Avatar tuc   Návštevník
                  sikovne to je. z rychleho usb 3 kluca ako ssd disk :) dik za tip presne to som hladal