Najmenej náročné distro /starý ntb/

Sekcia: Ostatné 03.11.2013 | 14:39
sidzejs   Návštevník

Čauko, viete mi poradiť distro, ktoré je čo najmenej náročné na hw ? Slúžiť má na starý notebook (Intel celeron M 1,6GHZ, 512MB ram, integrovaná graficka (asus a9rp) ), momentálne som na ňom skúšal Lubuntu a Peppermint OS 4. Viete o niečom čo by bolo ešte menej náročné aby tam systém bežal rýhlejšie ?

    • RE: Najmenej náročné distro /starý ntb/ 03.11.2013 | 14:50
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      - Crunchbang, tam je OpenBox a to nežerie nič. Čo sa týka prehliadača, to máš v dnešnej dobe smolu, weby proste sajú.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Najmenej náročné distro /starý ntb/ 03.11.2013 | 17:39
        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ

        Z vlastnej skusenosti by som ti odporučil niečo založené na puppy kde je z čoho vyberať, lebo táto "rodina" sa veľmi rozrástla alebo sa sústred na najmenej náročné prostredia kam patrí LXDE, Enlightment a Openbox. Tu si s 512 Ram aj slabším procesorom určite vystačíš..

        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
    • RE: Najmenej náročné distro /starý ntb/ 03.11.2013 | 18:12
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Ako, nechcem Ťa obmedzovať, ale mal by si zvážiť dostupnosť DDR2 PC2-5300. Z druhej ruky sa dá zohnať taký kit 2x1G za 10 až 15Eur.

    • RE: Najmenej náročné distro /starý ntb/ 03.11.2013 | 20:14
      Avatar Michelozzo   Návštevník

      Ahoj Sidzejs, pozri si Zorin, ak Ti nevadí niečo založené na Ubuntu. Osobne som ho neskúšal, ale z videa na Youtube mi vyplynulo, že už nič menej náročné ani neexistuje... Neviem, či tam bol Gnome alebo čo, ale vyzeralo to skoro ako Windows 95 :D Tiež skúšam, či by sa mi nedalo prejsť z Win na Linux a zatiaľ som zakotvil pri prostredí LXDE - ide mi pekne aj na starom PC.

    • RE: Najmenej náročné distro /starý ntb/ 03.11.2013 | 22:28
      Avatar Pepo   Návštevník

      Ahoj, neviem co konkretne chces aby bezalo rychlo, ale normalne fungujem na tomto notbuku s Mintom, nicim sa vobec neobmedzujem. Jedina zmena bola hned na zaciatku ze som dokupil ramky a ficim s 2Gb pamate. Ide ako vino.